VHK Vsetín vs. Nový Jičín "A"

Jan Hrbáček • 04.12.2010

Po nevydařeném zápase v Orlové je tuto neděli na řadě domácí utkání s Novým Jičínem. Vsetínští mladíci v čele s novým kapitánem Vaňkem se budou snažit urvat další důležité body v honbě za osmým místem. Nový Jičín si v posledním kole poradil právě s Orlovou v poměru 4:2 a tak bude zajímavé sledovat, jestli na Lapači předvede ještě větší sílu než Slezané nebo se budou tentokrát radovat domácí Valaši. Nedělní utkání začíná přesně v 17:30.

Vsetín prohrál sedm z posledních osmi utkání, v domácí aréně však letos předvádí mnohem lepší výkony než venku. Těsné porážky s Šumperkem, Valašským Meziříčím a Přerovem dávají jakousi naději na bodový zisk právě s devátým Novým Jičínem.

Kádr v posledních dnech opustili Michalové Šafařík a Rapant, kteří oba zamířili do Uherského Hradiště. Další dva hráči Marek Sýs s Jiřím Plachtovičem zase mají vyřízené střídavé starty v Brumově-Bylnici, hrající jihomoravský krajský přebor. Nicméně Vsetínu budou vždy přednostně k dispozici.

V posledním zápase nastoupil po delší odmlce i starší dorostenec Ondřej Slováček a doplnil tak enklávu juniorů v seniorském dresu Vsetína. Proti favorizované Orlové se do branky se po sedmizápasové pauze vrátil Lukáš Plšek, jenže ani on nedokázal zabránit očekávanému sedmibrankovému přídělu. Budeme tedy zvědavi v jaké sestavě nakonec Vsetínští nastoupí, protože ve stejný den hraje svůj zápas i juniorka v Uherském Hradišti.

HC Nový Jičín, 9. místo, 32 bodů, skóre: 61:62

Novojičínští zvládli poslední dva zápasy, když nejprve zvítězili na horkém ledě Přerova 4:3 v prodloužení a o tři dny později porazili doma Orlovou 4:2. V tomto týmů působí hned několik bývalých vsetínských hráčů a asi nejvýraznějším jménem je obránce Michal Horák, jenž odehrál na Valašsku několik extraligových sezón.

Tím dalším je vůbec jeho nejproduktivnější hráč, ex-vsetínský útočník Daniel Vrdlovec, juniorský mistr republiky z roku 2007, který v letošní sezóně nasbíral už 23 bodů (9+14). Nový Jičín má od letošní sezóny nově i B-tým, na jehož soupisce najdeme například i vsetínského dorostence Tomáše Kohna. Nakonec ještě připomeňme dvě jména, obránce Dušana Pelikána a Martina Koloničného, kteří oba dva působili ve vsetínské juniorce v roce 2005.

8. kolo: Těsná prohra a hodně vyloučených hráčů

Vyrovnané utkání rozhodl v 55. minutě svým gólem na 3:1 kapitán Petr Macháček a protože Valaši snižovali na rozdíl jedné branky až minutu před koncem třetí třetiny, ukázal se jeho gól jako vítězný. Zajímavostí je počet vyloučených na hostující straně a osobní tresty pro Dubce a Šafaříka. Vsetín neuspěl potřetí v řadě a čekala ho jedenáctidenní přestávka způsobená volným losem, to kvůli lichému počtu týmů východní skupiny 2. ligy.

HC Nový Jičín - Valašský hokejový klub 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
6. Vrdlovec (Macháček), 32. Macháček (Horák), 56. Macháček (Zedník) - 7. Rapant (Dědek), 59. Knebl (Rapant, Zelenka). Vyloučení: 2:7, navíc Šafařík a Dubec (oba VSE) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:26. Diváci: 945. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Pelc, Spitzer, Kapr, Zelenka, Zavrtálek, Tyralík - Ševčík, Vaněk, Slováček, Tesařík, Brynecký, Holík, Gromus, Sýs, Plachtovič.

HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Chvostek, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Kabeláč - Zedník, Pavlačka, Vrdlovec - Uhlár, Toman M., Tomášek