V pondělí na hokej! Vsetín doma přivítá nováčka ze Sokolova

Redakce • 15.09.2019

Chance liga v pondělí pokračuje svým třetím kolem a vsetínští hokejisté se vracejí na domácí půdu. Od 17:30 na Lapači vyzvou nováčka soutěže ze Sokolova. Půjde o první střet obou soupeřů po dlouhých šestadvaceti letech. Vsetín a Sokolov na sebe narazily naposledy v sezoně 1993/1994 a shodou okolností to bylo rovněž ve druhé nejvyšší soutěži. Ze dvou vzájemných zápasů v základní části měli lepší skóre Valaši, kteří nejprve Severočechy rozdrtili 11:0, následně na jejich ledě prohráli těsně 3:4.

Ze startu letošní sezony sebrali svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka bod z domácí ligové premiéry proti Frýdku-Místku, následně v sobotu nestačili na Havířov, kterému na jeho ledě podlehli 0:2. Valaši zasypali soupeřova brankáře Stezku jednatřiceti střelami, neujala se ovšem žádná. Domácí Azet pak rozhodl dvěma trefami v přesilovkách. „Do třetí třetiny jsme udělali nějaké změny v sestavě. Náš výkon se zlepšil, ale na změnu skóre už to nestačilo,“ věděl Luboš Jenáček.

Nováček soutěže v prvních dvou kolech nezískal ani bod. Baník nejprve ztratil derby s Chomutovem 1:4, následně si ze Sokolova odvezla výhru 5:3 ostravská Poruba. Na „horkém“ ledě vsetínského Lapače tedy budou chtít hosté získat první body ve druhé nejvyšší soutěži. „Myslím si, že v momentě, kdy začneme po celých 60 minut dělat, to, co máme u modrých čar, tak věřím tomu, že jako nováček nějaké body získáme,“ uvedl sokolovský trenér Karel Mlejnek po duelu s Porubou směrem k dalším utkáním.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bláha - Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, Drtina, Hryciow - Dostálek, Pechanec, Jonák, Procházka, Rehuš, Tůma, Březina, Volf, Karafiát, Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Sokolov: Kuchař - Vodička, Přindiš, Tomeček J., Kadeřávek, Michálek, Rulík - Kuběna, Zadražil, Osmík, Kovařík, Rohan T., Vracovský, Stříbrný, Kverka, Švec, Čurda, Bečvář, Vrána J.