Útočištěm dorostenců tentokrát severozápadní Čechy

Petr Vychopeň, David Škabraha • 02.10.2008

V s e t í n - Dva vyhrané a šest prohraných zápasů. S takovou bilancí vstupuje osmnáctý Vsetín do 9. a 10. kola dorostenecké extaligy. V pátek Valaši otestují led v Litvínově, který má stejně bodů jako Vsetínští, ale díky lepšímu skóre je o jednu příčku výše.. Den nato pak svěřenci trenéra Jenáčka vyjedou vstříc Chomutovským. Ti se krčí na dvacáté příčce s jednobodovou ztrátou na svého soupeře. „Budou to zápasy s vyrovnanými soupeři, je třeba bodovat nejlépe naplno,“ neskrývá svou odhodlanost útočník David Tyralík. Jestli se opravdu Vsetínu podaří bodovat či se vrátí na Lapač s prázdnou, se dovíte již v pátek, respektive sobotu.

Litvínov: 17. místo, 6 bodů, skóre 17:25

Mladíci z Litvínova uvítají na svém kluzišti při pátečním podvečeru celek Vsetína. Lze předpovídat, že půjde o zajímavý souboj týmů ze stejných končin tabulky, doposud se totiž jak Valachům, tak Litvínovským, podařilo vyhrát z osmi zápasů jen dva a na svých kontech mají oba páteční rivalové po šesti bodech.

Ve své dosavadní cestě dorosteneckou extraligou dovedl Chemopetrol Litvínov do vítězného konce pouze utkání proti Šumperku, druhým poraženým se stali Havlíčkobrodští a to po samostatných nájezdech. Ve třetím kole, kde změřili síly proti zmiňovanému Šumperku, se zdálo, že po nevydařeném úvodu sezóny začíná hra Litvínovu nabírat správný směr a výhrou v poměru 5:2 si zajistili první letošní body.

V dalších kolech ale nedokázali na vítězství navázat a jejich bodové konto se rozrůstat nezačalo. Za zmínku stojí zápas s Jihlavou, ze kterého na úpatí Krušných hor putoval alespoň jeden bod za prohru na nájezdy.

Zelenožlutým obranným valům a brankáři Belákovi by se mohl na čele vyrazit studený pot, když na led vyjede prozatímní nejlepší střelec chemiků Jiří Steklý. Má na svědomí tři z celkových deseti gólů svého týmu a pro páteční duel je určitě nejnebezpečnějším litvínovským útočníkem.

Očima Davida Tyralíka: „V Litvínově to určitě nebude lehké, ale je to soupeř na naší úrovni. Cílem bude odevzdat všechno co v nás je a uhrát tři body. Musíme sami sobě dokázat, že máme nato, hrát líp.“

Chomutov: 20. místo, 5 bodů, skóre 12:23

V sobotním utkání si na Valachy počíhají Chomutovští. V domácím prostředí se budou jistě chtít proti soupeři ze Vsetína prosadit a odrazit se ode dna tabulky Ze své dvacáté pozice ale mají k nejvyšším příčkám zatím hodně daleko. Za osm kol, což znamená čtyři hrací víkendy, se na kontě Chomutova blýská pět bodů. Ve srovnání s čelem tabulky, kde si kupříkladu první Vítkovice přišly na plných jednadvacet bodů, je to výsledek opravdu malý. Koneckonců, dorostenci VHK se šesti body na tom nejsou oproti svému druhému víkendovém soupeři také nijak růžově.

Letošní sezona pro Chomutov nezačala nijak příznivě, favorita soutěže z Vítkovic jim losování nadělilo již do prvního zápasu, ze kterého se všemi body odcházeli samozřejmě Ostravští. Následující klání se odehrávala v podobném duchu, ale to až do chvíle, než na Chomutovském ledě padla v prodloužení Jihlava (3:2).

Premiérové vítězství nabudilo tým natolik, že v následujícím duelu byla po výsledku 2:3 (taktéž po prodloužení) dobyta i hokejová tvrz v Havlíčkově Brodě. Zatím poslední utkání, jenž sehráli Chomutovští s Hradcem Králové, dospělo do třetice až do prodloužení. Bohužel pro Chomutov už vítězné nebylo. Bude Vsetín třetí obětí nevyzpytatelného Chomutovu nebo ne?

Očima Davida Tyralíka: „Chomutov je nováček soutěže, musíme i tam odehrát maximum a o ty body se porvat. Budou to dva zápasy s vyrovnanými soupeři, je třeba bodovat nejlépe naplno. Jinak nás budou čekat velké problémy v boji o záchranu. Prostě teď musíme hrát srdíčkem, za Vsetín.“

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Belák - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík - Ondra, Daněk, Kitzberger - Krucký, Kubát, Adámek, Horehleď, Podešva, Slováček, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus

Litvínov: Mahdal - Bittner, Brettschneider, Cesal, Jirák, Kasal, Kuriljak, Marek - Bedecs, Mareš, Matai, Průša, Ptáčník, Račuk, Smolka, Steklý, Toman, Švarc, Řehulka

Chomutov: Matoušek - Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Kovář, Kolář, Fiala - Procházka, Tuček, Taraška, Bauer, Lenhert, Megela, Hučko, Mazánek, Hanták, Hrabák, Chytrý, Kotous, Klouček