Vstupenky online

Sváteční derby hostí Vsetín, přijďte včas na slavnostní úvod utkání!

Jan Tajzler • 15.11.2016

Základní část kvaltuje, hokejisté Vsetína po pondělní dohrávce v Šumperku budou mít znovu napilno. Ve čtvrtek, tedy v den boje za svobodu a demokracii, zavítá na vsetínský Lapač rival ze sousedního Valašského Meziříčí. Proti Bobrům budou Vsacané bojovat v černých dresech už o 14. vítězství v řadě, hosté naopak budou chtít překvapit a pokusit se odlepit z posledního místa, které Bobři sdílí společně s brněnskou Technikou. Na derby bude pro rodiče s dětmi opět připraven dětský koutek, zároveň vsetínský klub prosí, abyste na utkání dorazili včas, kvůli slavnostnímu úvodu, který bude bitvě dvou valašských rivalů předcházet. Více informací se můžete dočíst v našem předzápasovém rozboru, který je tentokrát opravdu výživný. Začínáme ve čtvrtek 17. listopadu v 17:30.

Opakování je matka moudrosti, proto si nejprve shrneme dosavadní vzájemné souboje mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím. Oba soupeři se potkali již v 1. kole na ledě vsetínského Lapače, domácí tým hnán početnou návštěvou, dokázal od úvodních minut plnit role favorita a Bobry nakonec vyprovodil ze Vsetína v poměru 6:1. Odveta na bobří hrázi byla na programu 15. října, i tentokrát Vsetínští ovládli první třetinu, ve které zvítězili 3:0. Kdo však čekal další brankové hody, byl na omylu, do konce základní hrací doby už se trefili pouze domácí Bobři, a podruhé v sezoně se tak museli před Vsetínem sklonit po porážce 1:3. Třetí utkání hostí znovu valašská metropole a Bobři jedou do Vsetína s pocitem, že nemají co ztratit, pomůže jim právě tento fakt k prvnímu venkovnímu vítězství v sezoně?

Na co se můžete těšit?

Sváteční utkání okořeňuje už jenom fakt, že se jedná o valašské derby. Vsetínský klub však pro diváky připravil něco navíc. Už potřetí budou moci rodiče s malými dětmi využít služby dětského koutku. Ten je určen dětem ve věku od 3 do 7 let. Dětský koutek se nachází za brankou hostí v nové rozcvičovně, vstup je od tribuny na sezení, sektoru D. Pro děti je zajištěn pedagogický dozor. Děti si mohou pohrát a zabavit a jejich rodiče mohou sami sledovat hokejové utkání. Dětský koutek se otevře v 17 hod a uzavřen bude 15 min po konci utkání. Kapacita je pro 15 dětí. Cena za využití dětského koutku 20 Kč za dítě. Nabídkou dětského koutku chce vsetínský klub vyjít vstříc rodinám s malými dětmi, kteří by rádi šli na hokej, ale jejich děti ještě nevydrží sledovat celé utkání. Právě jim je tento koutek určen. Neváhejte a přiveďte své dítě mezi nás. Těšíme se na vás. 

Pokračuje také projekt Černá je barva. Podruhé v sezoně tak uvidíte vsetínské hokejisty ve speciální černé sadě dresů. Tento projekt má za cíl podpořit nevidomé a zrakově postižené, konkrétně organizaci SONS – Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. „Název Černá je barva má vyjádřit naše přesvědčení, že zrakové postižení nelimituje člověka v tom, aby vedl plnohodnotný život, a radoval se ze všech, nejen sportovních vítězství,“ sdělil při zahájení projektu jednatel VHK pan Daniel Tobola, více o tomto projektu zde

Dále si dovolujeme všechny diváky upozornit na včasný příchod do budovy zimního stadionu. Na programu je totiž slavnostní úvod k tomuto svátečnímu utkání, proto vás prosíme, abyste svůj příchod na zimní stadion nepodcenili a byli na svých místech včas, tedy v 17:30.

Valašské Meziříčí: Marné čekání na první venkovní vítězství

Hokejisté s bobrem na hrudi pojedou do Vsetína v nelehké situaci. Po letním obrození, kdy všichni na bobří hrázi doufali ve vzestup meziříčského klubu, přišla na scénu krutá realita a ta je momentálně taková, že Valašské Meziříčí se krčí na 8.místě tabulky a od úplného dna jej dělí jen lepší skóre před Technikou Brno. Nespokojenost už také vyjádřil hrající manažer Bobrů Petr Dvořák a hned čerstvě po utkání v Šumperku řekl pro web Draků: „Současná nálada v týmu není nic moc, v pondělí přijdou změny,“ jenže ty se doposud neuskutečnily, což Dvořák objasnil už na webu Bobrů těmito slovy: "Na změnách pracuji, a zároveň prosím fanoušky o trpělivost. I když jsem si průběh sezony představoval jinak, věřím, že se v tabulce posuneme výš." V Šumperku se Dvořáka rovněž zeptali na vyhlídky ke čtvrtečnímu derby, před kterým mají Bobři tu výhodu, že na rozdíl od Vsetína odpočívali, zatímco zelenožlutí nastoupili k dohrávce 2. Kola právě v Šumperku: „Jestli mohu soudit, tak kluci jsou na derby hodně nahecovaní, především Vsetíňáci. Věřím, že odehrajeme výborné utkání ve vynikající divácké kulise,“ uzavřel sportovní manažer Bobrů. 

Také Petr Dvořák má na Vsetín hodně čerstvé vzpomínky, fanoušci z Lapače si určitě vzpomenou na jeho výkony, především na ty, které předváděl v dramatickém finále s Frýdkem-Místkem, Dvořák se po svém návratu do Valašských Athén hned zařadil mezi opory mužstva a s bilancí 6+12 je nejproduktivnějším Bobrem. Trenér Handl pak určitě vítá návrat maroda Josefa Fojtíka, jenž za devět zápasu stihl nastřílet 10 branek a na další dvě přihrál. Jak už zmiňoval Dvořák, v týmu Bobrů najdeme spoustu hráčů, kteří prošli Vsetínem, koneckonců jednodušší by bylo vyjmenovat hráče, kteří ve Vsetíně nehráli, z útoku jsou to pouze Václav Studený a zlínský odchovanec Michael Hlaváč.

Defenzivu Bobrů rovněž drží odchovanci Vsetína Zbyněk Žabčík (1+5), stejně si počíná mnohem zkušenější Michal Nedbálek (1+5). Výborným tahem se ukázalo také vyřízení střídavých startů pro havířovského Davida Chrobočka (0+5). V brankovišti dostává větší prostor zkušený Lukáš Plšek, miláček vsetínských tribun si u Bobrů zatím vede s průměrem 3,01 branky na zápas a s úspěšností zákroků lehce nad 90%. Jeho mladší kolega Jan Čáp prozatím zasáhl do pěti utkání, ve kterých průměrně inkasoval 5,89 branek a jeho úspěšnost je 83,46%. 

Podaří se Bobrům zlomit nepříznivou bilanci venkovních zápasů právě ve Vsetíně? Faktor derby, spoustu nahecovaných odchovanců Vsetína v sestavě Bobrů, delší odpočinek a pocit, že proti favoritovi nemají co ztratit, to by mohly být naděje, které se staví na stranu Valašského Meziříčí.

Upevní Vsetín svou nadvládu i s Davidem Hrazdirou?

 Pořádně nabitý program mají tento týden hokejisté VHK ROBE Vsetín. Již v pondělí musel tým trenéra Dopity na odloženou dohrávku 2. kola do Šumperku, kde se začínalo v čase 5:16 za stavu 1:0 pro Draky. Vsetínští srovnali až v prostředním dějství zásluhou Filipa Čecha. V závěrečné třetině pak zelenožlutý soubor dokonal obrat a došel si pro 13. triumf v řadě, tentokrát 4:1. Nyní čeká Vsetín derby s Bobry a hned v sobotu pojedou Vsacané znovu pod vrcholky Jeseníků, kde si na ně budou Draci počínat znovu, tentokrát však více odpočati, neboť ve čtvrtek mají Flašarovi svěřenci volno.

Ale zpět k derby. Vsetínské fanoušky bude zcela jistě zajímat jméno David Hrazdira. Již delší dobu se spekuluje o jeho návratu do zelenožlutého dresu, zlínský odchovanec totiž již delší dobu na Lapači trénuje a z vlastní vůle se znovu hlásí vsetínským trenérům. Ti jej budou moci ve čtvrtek využít pouze za předpokladu, zda se jeho hostování ve Vsetíně podaří včas administrativně dořešit, ovšem v Šumperku už je jeho přítomnost v kádru jistá a hostovat by měl ve Vsetíně až do konce sezony. 

Vsetínským Valachům se díky povedené dohrávce v Šumperku podařilo ještě výrazněji osamostatnit na čele tabulky, právě nyní vidíme snad poprvé v sezoně tabulku v reálných číslech, všechny týmy mají totiž odehráno stejný počet zápasů a Vsetín drží 1. místo s šestibodovým náskokem na ostravskou Porubu. Upevnit vládu budou Vsetínští moct i v bilanci valašských derby, nad Bobry v tomto ohledu aktuálně vedou 18:14, Bobři pak na vítězství z Lapače čekají téměř pět let, naposledy zvítězili ve valašské metropoli 22.ledna 2012 a už tehdy se jednalo o překvapení.

Třetí valašské derby startuje ve Vsetíně 17.listopadu v 17:30, přijďte včas a buďte svědky slavnostního zahájení utkání. Pokud do Vsetína nepřijedete, můžete sledovat textový online přenos v režii redakce VHK ROBE Vsetín.

Sestavy v minulém kole:

Valašské Meziříčí: Plšek – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Váňa, Vydra, Báchor, Štědrý, Žabčík – Mar. Varga, Fojtík, Kývala – Martiník, Pořický, Studený – Baroš, Brunec, Dvořák – D. Varga, Mir. Varga

Vsetín: Šurý – Mojžíš, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Žák, Vrba, Kobylík – Finsterle, Vávra, Kucharczyk – Kolařík, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Abdul – Čech, Daněk, Hořanský.