Středa nabídne další kapitolu moravského derby, Vsetín míří do Přerova

Jan Tajzler • 21.01.2020

Skupina O pořadí v play-off nabídne ve středu již 14. kolo. Vsetín se vydá na horkou půdo moravského rivala do Přerova. Zubři mají za sebou poměrně úspěšnou venkovní sérii a po dlouhé době se vrací do domácího prostředí MEO arény. Naopak Vsetín bude toužit zlomit střelecké prokletí posledních dvou utkání. Třaskavý souboj mezi Hanáky a Valachy startuje od 18:00 na přerovském ledě.

Přerov se vrací do domácího prostředí s cennou kořistí

Jak už jsme zmínili v anotaci, Zubři mají za sebou celkem čtyři utkání v řadě na ledě soupeřů. Vedli si poměrně dobře, tříbodové zisky přivezli potěsných vítězstvích 4:3 na půdě Havířova a Litoměřic. Loupili také v Chomutově, kde Piráty zdolali 2:1 v prodloužení. Až teprve na Slavii se Hanákům nepoštěstilo a z hlavního města odjížděli po porážce 2:4 s prázdnou. Nyní se vrací zpět do domácího prostředí s cílem vrátit Vsetínu nedávnou porážku z Lapače 0:2.

Žlutomodří jsou v rámci celé sezony na stabilní vlně výsledku. Drží se na solidním 3. místě a je jasné, že na Hané letos konečně chtějí zlomit prokletí play-off, kdy pokaždé vypadli v prvním kole play-off respektive čtvrtfinále. Přerov má ve svém středu třetího nejproduktivnějšího střelce celé soutěže, s počtem 22 branek jím je Roman Pšurný, který zaznamenal ještě 18 asistencí. Dvorním nahrávačem v kádru trenéra Kočary je Jakub Navrátil (12+22) a trio nejnebezpečnějších ofenzivních mužů uzavírá Tomáš Doležal (7+18). Jinak je přerovský kádr podobně jako v předcházejících ročnících rozložen svou ofenzivní silou do všech formací. Vsetínská obrana bude muset určitě být ve střehu, především vstupy do utkání jsou na Hané velmi náročné a domácí Zubři dokáží vždy soupeři řádně zatopit.

Defenzíva Přerova se opírá o velezkušeného Jiřího Krisla (3+17), stejný počet kanadských bodů má na svém kontě také další zadák Jakub Kubeš (5+15). Oba borce navíc zdobí plusové hodnocení, Kubeš má na svém kontě 13 bodů, Krisl pak 10. Přerovský kádr je velmi dobře vyvážený a těžko v něm hledat slabinu. Ta se rozhodně neskrývá ani na brankářském postu. Právě naopak, zubří klec chrání ten nejlepší v lize. Lukáš Klimeš vede hodnocení brankářů s úspěšností zákroků na mimořádné úrovni 94,56% a průměrně inkasuje pouze 1,55 branky na zápas. V elitní desítce brankářského hodnocení mají Hanáci i Michaela Petráska, tomu se povedlo vychytat úspěšnost zákroků sahající k 92 procentům, průměrně pak obdržel 2,18 branky na zápas. Vsetínský útok tak čeká na horkém přerovském ledě pořádná šichta.

Podaří se Valachům konečně skórovat?

Ve Vsetíně nemohou být s posledními výsledky spokojeni, už jen pro to že zelenožlutí nedokázali v posledních dvou střetnutích vsítit jedinou branku. Proti Porubě i Motoru vyslali na branku dohromady 75 střel, ale neujala se ani jedna. I díky tomuto faktoru Vsetín uzavírá první čtverku tabulky, ovšem ztráta na přerovského konkurenta činí pouhý bod a dva na druhý Chomutov.

Valaši na začátku týdne oznámili příchod urostlého obránce a donedávná kapitána konkurenčního Ústí nad Labem Ondřeje Smetany. S blížícím se deadlinem přestupního termínu se určitě dají očekávat další změny nejen ve vsetínském kádru. Momentálně pojede Vsetín opět táhnout nejproduktivnější hráč týmu Radim Kucharczyk (15+18). Trenéři Dopita s Jenáčkem určitě budou sázet také na Antonína Pechance (10+22) či dalšího zkušeného forvarda Davida Tůmu (15+15). Speciální příchuť určitě bude mít zápas také pro přerovského odchovance v zelenožlutém dresu Vlastimila Dostálka (15+10).

Vsetínskou obranu stále trápí rozsáhla marodka, již zmíněný příchod Smetany je tedy nade vše vítán. Valaši se však v defenzivní činnosti spoléhají na Ondřeje Slováčka (5+26) či bojovníka Jakuba Tepera (3+16). Nejlepším hráčem utkání s Motorem byl pak vyhlášen Radek Jeřábek, jeden z nejmladších beků Valachů si dokonce v nedělním kole odskočil do nejvyšší soutěže, kde přispěl k vítězství mateřské pražské Sparty proti Pardubicím.

Vsetín míří do Přerova s jasným cílem, konečně protrhnout střelecké trápení a získat potřebné body ke kontaktu či zisku 2. místa. Ve hře je také bilance vzájemných zápasů, protože vzhledem k vyrovnaném průběhu soutěže od 2. až po 6. místo může právě tento faktor hrát konečnou roli při rozhodování pořadí před play-off. Souboj Hanáků s Valachy startuje ve středu od 18:00 v přerovské MEO aréně, pokud se do města vzdáleného od Vsetína cca 50 km nechystáte, můžete vývoj zápasu sledovat prostřednictvím onlajn reportáže, nebo si naladit přímý přenos skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Přerov: Petrásek (32. Klimeš) – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák.

Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Hryciow, Hunkes, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Dostálek, L. Volf, Vítek.