Sobotní výzva! Valaši míří na led dosud neporažené Třebíče

Jan Tajzler • 08.10.2021

Chance ligu čeká v sobotu již 9. kolo a Vsetín se podruhé v sezoně vydá na Vysočinu, tentokrát se pokusí zabojovat na ledě Třebíče. Horáci jsou na startu soutěže ve výborné formě, dosud totiž ještě nepoznali hořkost porážky. Vsetín bude mít v sobotu možnost zaznamenat hned dvě premiéry, poprvé zvítězit venku a stát se prvním týmem v ročníku, který na Třebíč vyzraje. To jsou určitě cíle, které vzbuzují v kabině zelenožlutých velkou motivaci. Jak se Vsacanům povede? Odpovědi začnou přicházet od sobotních 17:30, kdy je v plánu úvodní vhazování na ledě KHNP Areny.

Třebíč: Za skvostným startem stojí týmový výkon

Třebíč určitě patří dlouhodobě k týmům, které umí klást tuhý odpor i těm největším favoritům. Letos do toho na Vysočině vletěli ve velkém stylu. Po prvních osmi zápasech nepoznali přemožitele, z toho hned sedm utkání přineslo Horákům plný bodový zisk. Třebíč se nezastavila ani na ledě favorizované Jihlavy, v derby přitom ztrácela nejprve 0:2, aby skóre otočila a nakonec urvala další cennou výhru v samostatných nájezdech.

V loňském ročníku táhlo Třebíč útočné duo Ladislav Bittner s Matějem Psotou, letos se oba borci rozjíždějí pomaleji, ale to třebíčskému kouči Kamilu Pokornému zatím nemusí vadit. Síla Třebíče totiž tkví v týmovém výkonu. Nejproduktivnějším borcem je zatím zkušený útočník Michal Vodný (3+7), na startu ročníku to pálí Václavu Krlišovi. Díky úzké spolupráci s Kometou Brno mohou Horáci nasadit také Silvestra Kuska s Martinem Dočekalem a extraligové zkušenosti obou hráčů určitě přicházejí vhod.

Obranu drží Lukáš Doudera, který zaznamenal pět asistencí a zároveň se jedná o jednoho z nejvíc vytížených hráčů Chance ligy. Daří se také Michalu Furchovi, nadějný je určitě i Jan Mlčák a zkušenosti zadním řadám znovu v Třebíčí dodává Lukáš Forman. V brankovišti se Třebíč opět spoléhá na stabilní jedničku, kterou reprezentuje Pavel Jekel se solidní úspěšností zákroku na úrovni 93,14 % a průměrem inkasovaných branek 1,73 na zápas. Není třeba připomínat, že Třebíč vede Chance ligu a to celkem s přehledem, dva body za ní sice číhají Litoměřice, ale na třetí Slavii už mají Třebíčští solidní osmibodový polštář.

Vsetín: Elitní formace znovu pohromadě?

Valaši znovu zvládli domácí utkání, když ve středečním zápase deklasovali pražskou Slavii 5:0 a tím nejlepším způsobem pogratulovali k 80. narozeninám legendárnímu trenérovi Horstu Valáškovi. Do sestavy Vsacanů se vrátil Luboš Rob a zaznamenal jednu asistenci. První kanadský bod si připsal také lotyšský zadák Aleksandrs Jerofejevs. Mimořádně produktivní je v úvodu soutěže obránce Lubomír Štach s bilancí 3+5 se jedná o nejproduktivnějšího borce v zelenožlutém dresu.

Vsetínu se zatím nedaří k domácím výhrám přidávat i potřebné body z ledu soupeřů, zatím ze tří duelů bodoval pouze v Přerově a to je málo, pokud se tedy Vsetínští chtějí pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Momentálně to stačí na 7. místo se ziskem 13 bodů, což je přesně o deset bodů méně, než má Třebíč, nutno však dodat, že Valaši mají zápas k dobru.

Co má Vsetín společné s Třebíčí je ofenzivní aktivita, oba celky jsou mimořádně úspěšné ve střelbě, Třebíč zaujímá 2. pozici a Vsetín je hned za ní. Proti Třebíčí musejí Valaši počítat s mimořádnou střeleckou aktivitou soupeře, v tomto ohledu jsou totiž bílé hvězdy nejaktivnější v celé soutěži. To by mohlo sedět Jakubu Málkovi, ten proti Slavii už podruhé v sezoně zavřel svou branku a momentálně je nejlepším brankářem Chance ligy, ať už je řeč o úspěšnosti zákroků (94,54 %) nebo průměru inkasovaných branek (1,64).

Trenér Stantien by proti Třebíči mohl už nasadit kompletní elitní formaci, po návratu Luboše Roba z marodky by se měl po odpykané stopce vrátit do sestavy také Miroslav Indrák. Valachy však určitě na Vysočině nečeká nic jednoduchého, přesto se fanoušci obou týmu mohou těšit na zajímavý duel, který odstartuje v sobotu od 17:30 v KNHP Areně.

Sestavy v posledním kole:

Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, Poizl, Mlčák, Stehlík, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Kusko, Dočekal, Vodný – D. Sklenář, D. Michálek.

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Štach, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák, Rob – Březina, Vlach, Š. Jenáček – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.