Snad budeme venku bodovat pravidelně, přeje si Martin Kubo

Ondřej Konvičný • 06.10.2013

Byl jednou z hlavních postav prvního letošního derby. Vstřelil dvě branky, na jednu stihl ještě přihrát. Byl ho plný led a nebál se jít tvrdě do soupeře. Martin Kubo se začátkem sezóny patří k nejviditelnějším mužům vsetínské skvadry, v derby svoji výkonnost potvrdil a značnou měrou pomohl zelenožlutým k prvnímu podzimnímu vítězství na ledě soupeře a důležitým třem bodům.

Vsetínské nezastihla nová sezóna v nejlepším rozpoložení. Po úvodním vítězství s Orlovou přišla řada čtyř porážek, se kterou asi nikdo nepočítal. Co možná mrzelo ještě víc, bylo odčarování kouzla domácího prostředí na Lapači, když se hned dvě porážky ze zmiňovaných čtyř zrodily právě tam. Jakubíkova parta však dokázala v dalším domácím zápase nelichotivou sérii zastavit, když udolala trápící se Nový Jičín. Zelenožluté potom čekala zkouška ohněm, když zajížděli na led sousedního Valašského Meziříčí, aby zde potvrdili zlepšující se formu z posledního zápasu a také z třetí třetiny v Přerově. „Dnes jsme sem jeli s jasným cílem vyhrát za tři body. Doufám, že to tak bude pokračovat a začneme z venkovních zápasů vozit body pravidelně,“ okomentoval cíl vsetínské party dvaadvacetiletý útočník.

Tým kolem kapitána Vaňka, který včera neslavil jen výhru v derby, ale především narození druhého potomka, se tak pomalu zvedá, zato valašskomeziříčští mají nad čím přemýšlet. Po loňské neúspěšné sezóně, kdy zachraňovali druholigovou licenci v baráži, se po sedmi kolech opět krčí na dně tabulky. Tým táhne trio bratří Vargů, na jejichž dobré výkony však nedokáže zbytek mužstva navázat. „Oproti loňským sezónám mi dnes přišli trochu slabší, nemají už takovou kvalitu, což ale nic nemění na tom, že pro nás jsou obzvlášť na jejich ledě nepříjemným soupeřem. Je to derby, které je vždycky vyhecované a náročné,“ zamýšlí se nad specifikem těchto zápasů Kubo, který je dnes druhým mužem kanadského bodování Valašského hokejového klubu se sedmi body za čtyři góly a tři asistence.

Dvě branky přidal mladý útočník právě ve valašském derby. Přesně si pamatuje hned tu první ze začátku druhé třetiny. „Začalo to v obranném pásmu, kdy jsem si obhodil jejich beka, jel sem dopředu a nahazoval kotouč do útočného pásma. Ten se nějak odrazil do roku k Vrbičovi (Lukáš Vrba), Lukáš nastřelil puk na bránu, kam jsem mezitím dojel, ten puk mě trefil do nohy a odrazil se přímo za Slovákova záda,“ popisuje šťastnou trefu Martin.

Svou druhou trefu si 182 centimetrů vysoký útočník připsal dokonce v oslabení, když ujeli s Robinem Ševčíkem v situaci dva na jednoho. Letní posila valašského celku, Robin Ševčík, vystihl rozehrávku meziříčských, a po sprintu směrem ke Slovákovi předložil ideální přihrávku Martinovi, který se neukvapil, bezpečně poslal touš za Slovákova záda a hosty do tříbrankového trháku. Ve třetí třetině vsetínská naděje ukázala, že se umí prezentovat nejen góly a asistencemi, kterou si připsal při pátém gólu vsetínských, jež vstřelil právě Robin Ševčík, ale také tvrdou hrou, když si nenechal líbit nepříjemné ataky meziříčského Kvapila.

„To už mi vytekly nervy, nemohl jsem to snést. Narazil mi bedra, dost mě to bolelo. Chtěl jsem si ho chytnout, bohužel jsme spadli tak z toho nic většího nebylo. Byl jsem na ledě už delší dobu, projevila se i moje únava, takže místo bitky jsme spadli.(úsměv) Naštěstí zbývala do konce utkání asi minuta, tak jsem se na led už nedostal a nic dalšího se nesemlelo,“ komentuje vyostřenější hru v poslední části Martin Kubo, hráč, který si připsal dohromady tři body a na toto derby bude i přes tento konflikt vzpomínat v dobrém.