Škoda inkasované branky v závěru, litoval po premiéře Michal Nedbálek

Václav Trávníček, Filip Bazala • 13.09.2015

Seděl v šatně, na hlavě černý valašský klobouk. Obránci Michalu Nedbálkovi se v hlavě znovu přehrával zápas, který před pár minutami skončil. Vsetínští hokejisté v něm porazili Nový Jičín 5:1 a ligovou premiéru zvládli na výbornou. „Bude to důležitý start do sezony. Po výsledcích v přípravě jsme zahráli nejlepší zápas. Jen škoda, že jsme neudrželi čisté konto,“ připomněl zkušený bek, že VHK inkasoval jediný gól osmnáct vteřin před koncem.

Jakoby po nevydařených výsledcích z přípravy v sobotu na led vyjel úplně jiný Vsetín. Tým, který v posledních dvou prověrkách před startem ligy inkasoval 14 branek, od začátku dobře bránil a byl nebezpečný v útoku. Občasná okénka v obraně pozavíral brankář Petr Hromada. „Podržel nás v kritických okamžicích první třetiny. Soupeř si vytvářel šance,“ poznamenal trenér Viktor Hlobil.

Od druhé dvacetiminutovky už byli Valaši suverénní. Po 37 minutách hry vedli 4:0 a drželi zápas pevně v rukou. „Vsetín dominoval,“ připustil centr prvního útoku Nového Jičína Petr Macháček. Parta v zelenožlutých dresech tak mohla 1340 fanoušků na tribunách definitivně uklidnit: Bída přípravných zápasů je skutečně pryč. „Věděli jsme, že máme sílu a nemáme se čeho bát. Ale když v přípravě prohrajete dost zápasů po sobě s relativně velkým rozdílem, trocha nervozity se tam vkrade,“ prozradil Nedbálek.

Když v závěru třetí třetiny Slováček po „forsbergovsku“ proměnil trestné střílení, nesly se Lapačem oslavné chorály. Přesto bylo na ledě k vidění několik emotivních chvilek, kdy si hráči obou mužstev vyřizovali vzájemné účty. „Asi tam byly ještě nějaké dohry z posledního vzájemného zápasu v přípravě, Nový Jičín má v sestavě některé nepříjemné hráče. Ale nepřišlo mi to nějak zvlášť vyhrocené,“ mávl rukou třicetiletý obránce.

Ten mohl těsně před koncem přidat šestý gól Vsetína, tváří v tvář brankáři Chvostkovi ale minul. Poslední slovo tak měli hosté. Osmnáct vteřin před sirénou propálil Hromadu z levého křídla Matouš Kratochvíl a zaznamenal alespoň čestný úspěch Nového Jičína. Vsetínskou radost to však nenarušilo.

„V posledních zápasech přípravy se nám nedařilo vůbec nic, ani směrem dopředu, ani dozadu. Dnes si kluci dali říct,“ těšila Hlobila. „Samozřejmě vždycky je na čem pracovat, hlavně v obranném pásmu. Teď ze začátku bude ale klíčové, abychom sbírali body a to se nám dnes podařilo.“

Michal Nedbálek se poté stal historicky prvním vsetínským hokejistou, kterého ocenili sami spoluhráči. Nová tradice v kabině VHK vznikla nedávno a hlavní roli v ní hraje černý valašský klobouk. „Přišli s tím Lukáš Plšek s Danem Vaňkem. Po vzoru NHL jde o putovní klobouk, který dostává nejlepší hráč utkání. Myslím, že Lukáš Plšek to měl dneska hodně těžké, na klobouk bylo dalších deset adeptů. Asi mi ho dal z kamarádství,“ usmál se Nedbálek.

Letos budou v kabině vyhlašovat hráče zápasu samotní aktéři, dnes to bylo na Lukášovi Plškovi! Podívejte se, kdo si vysloužil toto ocenění po prvním zápase.

Posted by VHK Vsetín on 12. září 2015