Sezóna začíná i juniorům. Kapitán Valigura věří v návrat do extraligy

Michal Veselý • 10.09.2009

Dorostenci už svou sezónu odstartovali, tento týden tak učiní i muži a junioři VHK. Juniorka má rozhodně co napravovat, své o tom ví, i Martin Valigura, který v přípravných zápasech vedl tým jako kapitán. „Když se nám sezona povede a budeme mít štěstí v baráží, tak se návrat do extraligy povést může,“ ví hráč, který kvůli zraněnému tříslu bude v úvodu ročníku chybět

V sobotu startuje nová sezóna, jak jste na ni připraveni?
Já myslím že jsme na sezonu dobře připraveni. Měli jsme dobrou letní přípravu, kde jsme toho hodně naběhali a celkově jsme zapracovali na fyzičce. Ale i ty necelé 2 měsíce na ledě byly kvalitní. Na tréninku nás nebylo mnoho, tak jsme se dostávali často do cvičení a neustále jsme byli v pohybu. Bylo také hodně přípravných zápasů, kde trenéři zkoušeli hráče na různých postech a v různých složeních. Bylo tady také hodně prostoru na nacvičování různých taktik, jako třeba napadání, bránění, taky jsme zkoušeli různé zakládání útoků a přesilovky. Věřím, že jsme se s tím dostatečně sžili a že to v sezoně bude fungovat.

Co vám napověděly přípravné zápasy?
V přípravě jsme odehráli hodně zápasů. Některé zápasy se nám povedly. Trenéři chválili naše nasazení a tempo hry, ale často nám vytýkali důraz před bránou, kde jsme promarnili spoustu šancí. Často jsme také volili přihrávky místo střely. Většina hráčů v našem týmu chce hrát na krásu, ale ne vždy je to nejlepší. Ale náš největší problém je asi v tom, že bychom si měli dát pozor na zápasy, které nám stejně jako loni utíkaly v závěru utkání, kdy jsme vedli o gól nebo o dva neudrželi jsme to.

Co očekáváš od první ligy juniorů?
Určitě to bude o něčem jiném než juniorská extraliga, jak kvalitou týmů, tak “kvalitou“ rozhodčích. V 1. lize bude také více odpočinku, protože budeme hrávat v pátek a neděli, tak tam bude den volna na rozdíl od loňska, kdy jsme hrávali v pátek a sobotu. I když jsme loni zahráli dobrý zápas v pátek, tak na sobotu už jsme neměli moc sil. Ale nemyslím si, že to bude tak veliký rozdíl, protože letos chceme hrát na samém vrcholu tabulky, a to budeme muset porážet kvalitní týmy jak už z 1. ligy, tak ty co loni spadly z extraligy.

Jaký mají junioři cíl?
Už od konce sezony co jsme spadli, se mluvilo o tom, že chceme postoupit zpět mezi elitu. Asi to nebude nejlehčí úkol, protože v 1. lize je hodně dobrých týmů a všichni budou chtít postoupit. Ale když se nám vydaří sezona a v baráži budeme mít potřebné štěstí, tak věřím, že bychom postoupit zpět mohli. Důležité je taky zdraví hráčů, protože nás není moc, a každé oslabení bude znát.

Co říkáš na nového trenéra Juríka?
Já myslím že pan Jurík je dobrý trenér a v týmu je oblíbený. I protože s panem Augustou často vtipkují, ale i nějaký ten vtípek vyslechnou od nás. Ale není to jenom o tomto. I když má hra nějaký řád, tak nám dávají volnost v různých situacích, na rozdíl od loňska, kdy jsme museli dělat vše přesně podle předlohy a nemohli jsme improvizovat. Kdybych to měl srovnat s loňskem, tak pochvaly za dobrou věc jsme se doslýchali velice zřídka, kdežto letos je to docela častější. Asi to bude tím, že hrajeme líp než loni (směje se)

Jak se těšíš na první zápas?
Jelikož jsem zrovna zraněný a do prvního zápasu nenaskočím, tak se na zápas s Třebíčí můžu těšit jenom jako divák. Ale určitě to bude dobrý zápas, protože soupeř bude kvalitní. I loni jsme s nimi měli vypjaté zápasy, a věřím, že letos to bude stejné, akorát na jiné straně tabulky. Samozřejmě taky věřím, že soupeře porazíme, protože doma hrajeme dobrý hokej, a kluci se budou chtít předvést před domácími diváky a samotný start do sezony je velmi důležitý.