První přípravný zápas zavede Valachy do jestřábího hnízda

Jan Tajzler • 09.08.2021

Vsetínští hokejisté zahájili 4. týden přípravy na ledě a v úterý se vydají k první zápasové prověrce na lede prostějovských Jestřábů. Hanáci už stihli první přípravné střetnutí odehrát, pro Vsetín to však bude první utkání v nové sezoně. Zápas začíná na Hané v 18:00, sledovat vývoj utkání budete moci v onlajn reportáži.

Jestřábi postavili nový kádr

Prostějovský tým doznal po loňské sezoně značných změn. Nově je jeho hlavním trenérem Aleš Totter, který působil naposledy v Českých Budějovicích po boku Václava Prospala. Jeho asistentem se stane Vlastimil Wojnar, který působil ve Frýdku-Místku a realizační tým rozšířil i bývalý reprezentant Petr Hubáček, jenž bude mít na starosti individuální hráčské zkušenosti.

Tým opustil útočník Lukáš Žalčík, o patro výš zamířil Petr Chlán, a v prostějovském útoku nebudou pokračovat ani Tomáš Kaut nebo Dominik Hrníčko. Obranu opustil zkušený Tomáš Drtil. V Prostějově ale nadále pokračuje brankář Ondřej Bláha, který by měl být i nadále týmovou jedničkou.

Jestřábi znovu lovili zkušené hráče, angažoval Jana Kloze nebo Martina Nováka. Vrací se také Jan Rudovský, vsetínští fanoušci určitě znají Jakuba Babku a ze Znojma přišel na Hanou také Petr Beránek

Defenzívu přišel podpořit z Frýdku-Místku Patrik Husák, jenž by určitě rád navázal na předloňskou sezonu. Z Kladna přichází Josef Zajíc a zajímavé bude sledovat Adama Havlíka.

Vsetín se těší na první zápas

Valaši zahájili čtvrtý týden přípravy na ledě a nyní se chystají k první zápasové prověrce. Vsetín bude v prvních zápasech zkoušet hráče, kteří se přišli ucházet o místo v sestavě. Jedná se o Michala Gaga, který loni hájil právě barvy Prostějova. O místo se ve Vsetíně pere i Juraj Majdan nebo mladíci David Vosátko s Jakubem Apolenářem. Do Vsetína by vedení rádo přivedlo ještě kvalitního centra, ale zatím se na hráčském trhu tahle posila nerýsuje.

Valaši odehrají v přípravě osm střetnutí, mimo Prostějov se střetnou ještě s Frýdkem-Místkem, Trenčínem a šumperskými Draky. První zápas odehrají Valaši na Hané v úterý od 18:00.