První plně nabitý hokejový víkend této sezóny je tady

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 23.09.2015

Na Lapači bude o víkendu živo. Zatímco juniorská soutěž se dočká teprve prvních dvou kol, ve kterých se tým vydá hájit klubové barvy do Poruby a doma hostí Havířov, sezóna staršího i mladšího dorostu je v plném proudu. Staršímu dorostu bude stát při snaze prodloužit vítěznou šňůru v cestě Třinec a Zlín. Mladší dorostenci budou naopak chtít na domácím ledě s Havířovem odčinit porážku z Přerova.

Junioři: Urvou Valaši první body?

Vsetínský celek pod vedením Jana Dědka, Josefa Langa a Adama Mikšovského čeká nelehký víkend. V pátek 25. září se venku popere o první body v ostravské Porubě, která mu minulý rok dala zabrat. Zato v neděli 27. září se postaví na domácí ledovou plochu proti soupeři z Havířova, se kterým se mu loni při domácích utkáních vcelku dařilo držet krok.

V pátek tedy Vsetínské čeká cesta do ostravské Poruby, kde poměří síly s RT Torax. Tým z Poruby čeká také první zápas, a tak se dá předpokládat, že souboj o první body bude napínavý a vyrovnaný. Z výsledků z předchozích sezón by se ale dalo soudit, že Poruba bude mít navrch. Na druhou stranu však vsetínský celek v přípravném utkání ukázal, že nic není předem jasné, když Porubu přehrál v poměru 7:5.

V neděli se pak junioři utkají se soupeřem z Havířova. Utkání začíná Na Lapači v 10:30 a tento souboj snad jen potvrdí převahu Vsetínských na domácím ledě. Loni se jim podařilo nad Havířovem Na Lapači dvakrát zvítězit a jednou prohráli smolně na samostatné nájezdy.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Stojar – Imeri, Janošek, Bártek, Vašíček, Konopka, Tydlačka, Toman, Svozílek, Kuchařík, Rýpar, Vítek, Tulpa, Španko.

Poruba: Sroka – Štěpán, Hranoš, Široký, Halška, Kropka, Ščurek, Boháč, Hudec, Pěnčík, Smrčka, Bartoň, Korec, Nardelli, Gola R., Mládek, Gola P., Bialoň, Šustala, Kurnik, Csabala

Havířov: Soupiska zatím neznámá.

SDO: Bude se dařit i proti týmům z vyšších pater tabulky?

Vsetínští se nyní mohou těšit ze tří vyhraných utkání po sobě, prodloužit tuto šňůru ovšem nebude lehký úkol. Hned v pátek 25. 9. je totiž čeká soupeř z Třince, který spolu s Vítkovicemi vévodí tabulce extraligy staršího dorostu s pouhou jednou porážkou na kontě.

Svůj poslední zápas odehrál Třinec na domácím ledě s Porubou a Oceláři nad svým regionálním sokem vyhráli poměrem 3:2. Po dvou třetinách vedli již 3:0, ale v poslední periodě se gólově ozvali i Ostravané a snížili na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se jim však už nepodařilo.

Hned druhý den - tedy v sobotu (Na Lapači od 12:00) čeká tým staršího dorostu další těžká prověrka, tentokrát jí bude soupeř z nedalekého Zlína. Ten v minulém kole porazil na svém ledě Havířov 3:1, jejich výkon ovšem nebyl zcela ideální, proto se dá očekávat, že na vsetínském ledě si budou chtít vše vynahradit. Na ledě Baťova města se Vsetínští v této sezóně již představili, bylo to hned v prvním zápase, kdy odjížděli domů s celkem nepříjemným výsledkem - 10:1. Celkově je ale Zlín lepší pouze o jeden bod a jednu příčku.

Starším dorostencům aktuálně patří 5. místo, a to především proto, že se jim o minulém víkendu podařilo vyhrát oba venkovní zápasy. Ten první se odehrál v Porubě, kde Valaši vyhráli díky gólům z přesilovky a oslabení 2:0 a o den později doslova převálcovali opavský Slezan 2:7.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Pařízek, Krůžela, Nadymáček, J. Weintritt ml., Kollár, Kašpar, Augustin – Půček, Koňařík, Matiaško, Hrňa, M. Weintritt, Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Najvar

Třinec: Ovčaří – Hrachovský, Krzak, Michálek, G. Radzienciak, Klocek, Brabec, Timotej Marguš - Raška, Plitko, Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Hladonik, Lacka, Kalus, Najsar

Zlín: Huf – Gába, Fridrich, Marek, Kowalczyk, Janošek, Padrnos – Kočica, Dlabaja, Krejčiřík, Václavek, Kenša, Kotek, Hefka, Dobiáš, Bainar, Blažek.

MDO: Podaří se odčinit prohru z Přerova a navázat na bodový zisk předchozích kol?

Po porážce 4:1 od Přerova čeká mladší dorost nejprve těžší soupeř - z Havířova totiž dorazí i tým mladšího dorostu, který svůj zápas sehraje ve stejný den jako junioři, tedy v neděli 27. 9. od 13:15. Tento celek zatím utrpěl porážku pouze ve 3. kole, a to ke všemu až po samostatných nájezdech.

Papírově slabšího soupeře dostanou Vsetínští na státní svátek v pondělí 28. 9. Vydají se do Opavy, která v probíhajícím ročníku nezaznamenala ani jednu výhru a má tedy na svém bodovém kontě nulu, když nejprve prohrála vysoko s Vítkovicemi 9:0 a poté nestačila ani na Olomouc, Brno, Přerov či právě Havířov. Posledními v tabulce ale není. Na úplném chvostu se krčí, pouze zásluhou horšího skóre, taktéž bezbodový Šumperk. VHK Vsetín se momentálně nachází na 6. příčce.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Vávra – Šánek, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Žabčík, Stodůlka, Pírek, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski.

Havířov: Dufek – Pavelek, Grygar, Hrček, Máca, Čipera, Ševěček – Janeček, Tomeček, Revaj, Potočný, Juhász, Zíka, Bambula Přeček, Damps

Opava: Fichna – Ilenčík, Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Tuček – Hilšer, Zouhar, Kadula, Fabianczyk, Morávek, Věntus, Peterek, Matuška.

regionalnitelevize.cz: Hokejový svaz pořádal kemp pro mladé naděje