První gól nás vždycky nakopne, říká Adam Turek

Anna Pavlína Sedláčková • 03.03.2019

V zápase s Warriorem se do vedení v první třetině dostal Vsetín „Vždycky, když dáme první gól, tak nás to hodně nakopne,“ komentuje atmosféru v týmu po prvním gólu Adam Turek. Toto utkání ale také dosáhlo velkých obratů a zvratů, „Ty góly nám tam spadly, ale jsem rád, že jsme to ještě stihli obrátit,“ je vsetínský útočník rád za to, že ze zápasu nakonec vyšli jako vítězové.

Adame, ze začátku první třetiny se vám nedařilo prosadit. Co se ve druhé půlce třetiny zlepšilo?
Určitě nám hodně pomohla první branka, protože vždycky, když dáme první gól, tak nás to hodně nakopne. Oni nás hodně napadali, byli určitě silnější než minule. Ten první gól nám fakt hodně pomohl a my jsme se pak nakopli do těch dalších.

V první třetině jste dali tři góly za sebou, vy tam máte jednu asistenci. Jak se vám podařilo dostat přes obranu?
Tak dostal jsem to od Sáry Čajanové a jeli jsme s Borisem (Babeliakem) dva na jednoho. Postrčil jsem mu to přes beka a on to dal bekhendem do brány.

Ve druhé třetině jste měli několik přesilovek, ale ty vyšly naprázdno. Co byste na nich měli zlepšit?
Tak asi bychom měli víc střílet, najít takovou tu správnou nahrávku, která tu jejich obranu přečíslí. Musíme si víc sednout, protože jsme teď hráli v trochu jiných pětkách než obvykle.

Měli jste tam i několik šancí. Jak to, že nevyšly?
Tam chybělo i štěstí. Jejich gólman dneska chytal celkem dobře, a i když pustil několik gólů, tak měl nějaké dobré zákroky. Do příště to musíme zlepšit.

Myslel jste si za stavu 3:0, že Warriors dokáží takhle obrátit?
Ne, to vůbec ne. I trenér nám říkal, že si máme dát pozor, že na nás můžou vletět rychle, ale my jsme pořád chtěli jít do útoku a moc jsme si nehlídali obranu, nakonec nám tam ty góly spadly, ale jsem rád, že jsme to ještě stihli obrátit.

Jak Warriors změnili hru ve třetí třetině, že se hned po začátku dostali do vedení?
Určitě nás víc napadali, byli dravější než my a chtěli vyhrát, protože oni hrají o záchranu a víc v tu chvíli bojovali.

Co vám řekl trenér při timeoutu?
Řekl nám, ať hrajeme jednoduše ven z pásma, ať zbytečně neděláme kličky na naší modré, ať se prostě snažíme dostat k nim do třetiny a tam to nějak podržet.

Co vás ve třetí třetině nabudilo k tomu, že se vám podařilo tak rychle vyrovnat a opět dostat do vedení?
Určitě proslov trenéra. To, co nám řekl, tak to jsme udělali. No a nakonec nám tam padl i gól z přesilovky. Chtěli jsme vyhrát a podařilo se to.

Vám se podařilo skórovat i v prodloužení. Jak tento gól proběhl?
Už předtím jsem tam jednou jel sám na bránu, ale gól z toho nebyl. Dobře tam hrál Venca Kočí, pak jsme se nějak s kluky dostali do útočného pásma, kde byl právě Venca s pukem v rohu. Dal mi to před bránu, kde jsem byl sám, dal jsem si to do bekhendu, střelil gólmanovi mezi nohy a byl z toho gól.