Příště musíme odvést lepší práci, velí Adam Hořanský

Helena Hegeďová • 19.01.2017

Nový Jičín byl Valachům vyrovnaným soupeřem i přes to, že se ani jednou v zápase nedostal do vedení. Dvakrát se mu však podařilo srovnat a favorit v domácím prostředí zrovna nedominoval. „Naše hra opravdu nebyla ideální,“ okomentoval zápas dvacetiletý útočník Vsetína Adam Hořanský. „Na sobotní zápas se musíme připravit, jak nejlíp to jde,“ poukazuje také na nutnost dobré přípravy do dalšího zápasu, jelikož žádného ze soupeřů není radno podceňovat.

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Začal bych od začátku, kde jsme měli hodně špatný vstup do utkání. Měli bychom si vzít příklad z minulého zápasu, do kterého jsme vstoupili skvěle, a pokusit se to napodobit nebo ještě vylepšit. Dnes to bylo otřesné. Měli jsme špatné vstupy do třetin a nehráli jsme tak, jak jsme chtěli.

Zápas byl, stejně jako minulý vzájemný duel, vyrovnaný. Očekával jste takovou hru?

Nový Jičín má v každém zápase stažené alespoň tři čtyři hráče z první ligy. Jsou tam kluci třeba z Havířova a podobných týmů. Vždy můžeme počítat s tím, že proti hráčům z vyšší soutěže se nám bude hrát hůř, což se potvrdilo. Ale naše hra dnes opravdu nebyla ideální. Musíme se zlepšit a dbát na pokyny trenérů.

Jde na hře poznat, že se jedná o hráče z vyšší soutěže?

Záleží na úhlu pohledu. Oni se s tím týmem nepřipravují a nejsou tolik sehraní, na druhou stranu se projevují hodně individuálně.

Většina gólů padla při nevyrovnaném počtu hráčů. Jak hodnotíte hru v přesilovkách a oslabení?

U nás hraje přesilovky většinou první lajna, která je skvěle poskládaná a kluci hrají výborně. Občas nějakou chybu udělají, ale vykompenzují to tím, že dokáží dát opravdu hodně branek. Co se týče naší hry v oslabení, tak dnes bylo o něco těžší to uhrát, jelikož oni mají přesilovkové kombinace taky dobře natrénované.

Vaší formaci se moc nedařil přechod přes střední pásmo. Myslíte si, že je to změnami v lajně?

Tak v minulém zápase ta formace vypadala jinak a možná to tam bylo vidět. Nevím, z jakého důvodu to dnes bylo horší. Prostě se nám nedařilo. Ale myslím si, že když už jsme se do útočného pásma dostali, tak jsme tam odvedli celkem dobrou práci.

Co byste řekl k dalšímu zápasu, který odehrajete na ledě Kopřivnice?

Na sobotní zápas se musíme připravit, jak nejlíp to jde. Musíme odvést lepší práci než dnes a základem tomu bude dobrá příprava.