Příprava míří do poloviny, Vsetín vyzve v odvetě Přerov

Václav Trávníček • 26.08.2013

Vsetínští hokejisté v úterý zakončí první polovinu přípravných utkání. Na programu je odveta s celkem Přerova, který Valachům minulý týden nastřílel sedm branek. Fanouškům zelenožluté party zároveň začíná poslední týden, kdy mohou svůj tým vidět před startem sezony na domácím ledě. Závěr přípravy totiž Vsetín odehraje venku. Úterní duel startuje v 18:00 a připravujeme z něj online reportáž.

Na poslední vzájemné měření Valaši nevzpomínají v dobrém. Minulý týden na Hané prohráli 0:7 a vsetínský trenér Juraj Jakubík neměl příliš důvodů k radosti. „Zápas jsme jednoznačně nezvládli a ve všech herních činnostech jsme byli o těch sedm gólů horší,“ konstatoval. „Jezdit takovým způsobem větrat dresy na venkovní zápas, to je pro mě šokující. Doufám, že si hráči dají říct a už se nám podobný propadák nestane,“ kroutil hlavou.

Do úterní odvety by v zelenožlutém dresu mohli nastoupit bratři Filip a Lukáš Vrbovi. Vsetínští odchovanci odešli v dorosteneckém věku do Mladé Boleslavi. Starší Lukáš se vrátil na Valašsko už loni, mladší Filip si zase první start v A-týmu připsal shodou okolností právě minulý týden v Přerově. Oba by mohli ve Vsetíně podepsat smlouvu. Naopak do utkání s nejvyšší pravděpodobností nezasáhne jiný obránce, David Hoďa.

Otazník visí nad uzdravujícím se brankářem Tomášem Kohnem. Jeden ze strůjců loňského postupu juniorky do extraligy prodělal v červenci operaci ramena a jeho návrat mezi tři tyče se pomalu blíží. Kdy se to však stane, není zatím jisté. „Tomáš začal přípravu na ledě teprve před čtrnácti dny. V tomto týdnu by měl naskočit do přípravných utkání, kdy dostane šanci ukázat se v týmu mužů. Uvidíme, jak se to Tomášovi povede,“ řekl na Kohnovu adresu vsetínský jednatel Daniel Tobola.

Přerovu se začalo dařit, poslední dva zápasy vyhrál

Zatímco Vsetínští mají za sebou teprve čtyři přípravné zápasy, pro Přerov bude úterní měření sil už celkově osmé během tohoto měsíce. V posledním období se navíc svěřencům Pavla Sedláka začalo dařit. Úvod přípravy jim nevyšel - padli 0:7 s Opavou nebo 2:10 s Havířovem - poslední dva zápasy už ale Zubři zvládli stoprocentně. Nejprve si poradili s Porubou 3:2 a poté ve zmiňovaném utkání porazili Vsetín 7:0. K odvetě by však měli na Lapač dorazit v kombinované sestavě. Po přerovský web to alespoň tvrdil kouč Sedlák: „Bohužel sestavu budeme muset znovu různě slepovat. Až předzápasový trénink nám ukáže, jak bude skutečně vypadat,“ uvedl.

Úvodní buly úterního duelu proběhne v 18 hodin. Jednotné vstupné činí 30,- Kč a z utkání připravujeme podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Žák, Vrba F., Tichý, Okuliar, Vrba L., Žabčík, Báchor, Tesařík - Mikšovský, Vaněk D., Ambruz, Vítek, Valigura, Podešva, Baroš, Valentík, Gromus, Štrbík, Daněk, Kubo.

Přerov: Vojtek (Okáč) – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Osina, Zbořil, Jergl – Sedlák, Kratochvíl, Blinka – Kolář, Ditrich, Sakrajda – Loupal, Kundrátek, Goiš – Matušenko, Vaněk P.