Přímý souboj o 2. místo! Valaši míří do Třebíče

Jan Tajzler • 30.01.2022

Nabitý program třetí třetiny základní části Chance ligy pokračuje již v pondělí. Hokejisté Vsetína budou cestovat na Vysočinu na půdu aktuálně druhého celku tabulky Horácké Slavie Třebíč. Bíle hvězdy momentálně čítají na Valachy tříbodový náskok, zelenožlutí ovšem mají zápas k dobru a jejich cílem v pondělním podvečeru určitě nebude nic jiného, než bodové manko na konkurenta z Vysočiny smazat. Jak to dopadne? Sledujte další důležité utkání Vsetína, které odstartuje v KHNP Areně od 17:30.

Třebíč povzbudilo vítězství v derby

Horáci se od začátku sezony ve vysokých patrech abulky, dlouho dokonce v Třebíčí drželi první místo, o které je připravily Litoměřice. Když už se zdálo, že se klub z Vysočiny bude stěhovat do nižších pozic v elitní čtverce, přišel potřebný zpětný chod ve správnou chvíli. Po třech nezdarech v řadě, kdy Horáci podlehli tak trochu překvapivě Ústí nad Labem (2:3), pak dokonce i poslednímu Havířovu (1:4) a do třetice i Frýdku-Místku (1:4), přišla potřebná vzpruha na ledě Přerova, kde Třebíč zlomila odpor Zubrů v prodloužení 2:1. Potřebnou dávku sebevědomí však Třebíčští získali v derby Vysočiny proti rivalovi z Jihlavy, když na její půdě zvítězili 3:0.

Třebíč je tedy aktuálně stále na 2. místě tabulky, kde čítá tříbodový náskok na konkurenta ze Vsetína. Oporou týmu je stejně jako v loňské sezoně Ladislav Bittner, jenž je se 14 brankami nejlepším střelcem týmu, k tomu ještě nastřádal osm asistencí. Nejproduktivnějším hráčem je Lukáš Nedívedek (4+19). Povedenou sezonu prožívá Václav Krliš (11+11), kterého si všimla také extraligová Plzeň. Z Komety pak Třebíčí vypomáhá Martin Dočekal (9+11) a zkušenosti dodává Michal Vodný (7+13).

Třebíčská obrana disponuje mladými hráči, ofenzívu umí podpořit Lukáš Doudera (3+9) se zkušeným Jiřím Hunkesem, který i krátce působil na Lapači, stejně jako jeho mladší kolega přispěl týmové produktivitě 12 kanadskými body. Mužem číslo jedna je ovšem v třebíčském týmu bezesporu brankář Pavel Jekel. Dlouholetá opora Třebíče miluje vypjaté zápasy, proti Vsetínu svou kvalitu ne jedenkrát potvrdil, daří se mu i letos, s úspěšností 92.61 procent a průměrem inkasovaných branek na zápas na úrovni 1.97 se řadí hned na druhé místo za vsetínského Jakuba Málka.

Posune se Vsetín na 2. místo?

Valaši se po covidové pauze vrátili do soutěžního režimu a navíc i do formy. Nejprve skolili vedoucí Litoměřice na jejich ledě 3:1 a v sobotu zvládli také v domácím prostředí náročnou bitvu s pražskou Slavii. Utkání bylo dlouho vyrovnané, Vsetínu se však povedla třetí třetina, kdy ke tříbodovému zisku zavelel Roman Púček. Mladý vsetínský útočník si ve statistkách polepšil, když kromě vítězné trefy obstaral i pojistku do odkryté branky a v letošní sezoně už má na kontě 9 branek. Prosadil se také Luboš Rob, který brankou na 4:2 potvrdil své postavení nejproduktivnějšího hráče Chance ligy.

Nyní povede cesta Valachů do Třebíče. Na Vysočině se Vsetínu dlouhodobě nedaří, od postupu do Chance ligy v roce 2017 zvítězil na půdě neoblíbených bílých hvězd pouze dvakrát. Nyní by se mu však tři body určitě hodily, protože právě na úkor Horáků by se Vsetín posunul na 2. místo a měl by jistotu i v případě konečné rovnosti bodů, že skončí před Třebíčí. Nic lehkého však na Vsetín v KHNP Areně nečeká. Bude to souboj dvou nejlepších brankářů soutěže, <>Jakub Málek se stále drží na 1. místě právě před Jekelem. Souboj Třebíče se Vsetínem startuje v pondělí od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Šťovíček, Nedvídek, D. Sklenář – Krliš, D. Michálek, Ferda – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský.

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach, Hryciow, Říha, Šimon Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Berger, Vlach, Zeman – Březina, Venkrbec, Pitule – Hořanský, Kucharczyk, Půček.