Vstupenky online

Představujeme soupeře pro semifinále: HC Dukla Jihlava

Jan Tajzler • 01.04.2021

Hokejisté Vsetína znají od úterního večera jméno soupeře pro semifinálovou sérii. Je to celek HC Dukla Jihlava. Atraktivní série o postup do finále Chance ligy odstartuje úvodními zápasy na Vysočině, které jsou na programu v pátek a sobotu vždy od 17:30. V následujícím článku se zaměříme na podrobné představení semifinálového soka z Jihlavy.

Pokud chcete VHK ROBE Vsetín podpořit koupí virtuální vstupenky na celou semifinálovou sérii s Jihlavou, více informací se dozvíte pod tímto odkazem (klikněte).

Jihlava ve čtvrtfinále předvedla parádní obrat 

Na Vysočině se povedlo napravit dojem z loňské sezony, kdy Jihlava bojovala o postup do neuskutečněné vyřazovací fáze z podpalubí tabulky ve skupině B. Letos to byla jiná Jihlava, taková na kterou je prvoligová společnost zvyklá. Jihlavští se drželi od začátku základní části na předních pozicích tabulky a dlouhou dobu dokonce drželi 1. místo. Až do konce dlouhodobé fáze se Jihlava přetlačovala o prvenství s kladenskými Rytíři, kteří však nakonec skončili se čtyřbodovým náskokem před mužstvem z Vysočiny.

Do play-off tedy Jihlava vstupovala ze 2. pozice. Výsledky předkola play-off přisoudily Jihlavě do čtvrftinále soupeře z Litoměřic. Dukla vstupovala do série logicky jako favorit a i výsledek prvního zápasu nepřinesl žádné překvapení, když Jihlava zahájila na domácím ledě vítězstvím 2:1. Pak se ovšem dal do klusu litoměřický černý kůň. Hned druhý den Severočeši srovnali stav série vítězstvím 4:1 na jihlavském ledě. V Kalich aréně museli hráči Dukly skousnout dvě další porážky 3:6 a 2:5. Najednou se zdálo, že překvapení letošního play-off odnese právě Dukla. 

Jihlava se ovšem vzedmula, domácí pátý zápas vyhrála 4:2 a v Litoměřicích se ji podařilo vynutit rozhodující sedmý zápas, když prodloužení rozsekl v 89. minutě obránce Jan Strejček. Najednou byla psychická výhoda na straně Dukly a v domácím prostředí dokonala parádní obrat série z 1:3 na 4:3, rozhodující duel zvládla v poměru 3:1.

Trenér Viktor Ujčík se v play-off zatím mohl spolehnout na své zkušené hráče. Tomáš Čachotský platí za velkou jihlavskou osobnost a v play-off je zatím nejproduktivnějším hráčem svého týmu, jeho devízou jsou především asistence (1+7) a také užitečnost, když zaznamenal 5 kladných bodů v hodnocení +/-. Do rozhodujícího utkání výrazně promluvil kapitán Josef Skořepa, ten zaznamenal v sérii s Litoměřicemi 4 branky a 1 asistenci. Opomenout nesmíme ani Matěje Pekra, ten i v play-off potvrzuje svůj tah na branku, na play-off je to ideální hráč, který krom útočných kvalit umí správně zahrát i na nervy soupeřům. 

V defenzívě platil za nejvytěžovanějšího hráče ve čtvrtfinále Filip Dundáček s průměrným ice-timem 21:40 minut na utkání. Jedničkou pro play-off je ruský brankář Maxim Žukov, v play-off odchytal 6 ze 7 utkání a úspěšně kryl 90,91 procent střel soupeře, průměrně obdržel 2,47 branky na zápas. Jedno střetnutí, avšak ne příliš povedené, má za sebou mladý brankář Jan Brož

Série nabídne zajímavé hráčské příběhy. Jak na jihlavské tak i vsetínské straně jsou hráči, kteří ještě nedávno oblékali dres soupeře. Vsetínské angažmá mají v živé paměti obránci Dundáček, Daniel Krenželok s útočníkem Jakubem Illéšem. Pikantní bude série jistě pro Adama Zemana, jenž Jihlavě hokejově vyrostl a zahrál si v jejím dresu i extraligu. Nyní bude bojovat ve vsetínském dresu proti svým. Postup s Jihlavou do nejvyšší soutěže zažil i David Březina, tentokrát se pokusí o něco podobného na úkor Jihlavy právě se Vsetínem. 

Když se ještě ohlédneme za základní části, pak u Jihlavy najdeme několik zajímavých faktů. Dukla se podobně jako Vsetín prezentovala ofenzivním hokejem, byla mimořádně střelecky aktivní a také v efektivitě se vlezla do první pětky. Mezi její největší přednosti patřila ubráněná oslabení, v tom byla Jihlava s úspěšností 88,68 procent nejlepším týmem Chance ligy. Také přesilovky se v dlouhodobém měřítku Jihlavě dařily, skončila na 3. místě za Přerovem a Kladnem. 

Vzájemné zápasy v základní části: 

9.12.2020, 10.kolo: Vsetín – Jihlava 1:7 (0:3, 0:2, 1:2) 

6.2.2021, 27.kolo: Jihlava – Vsetín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Jihlava se se Vsetínem znovu v jedné soutěži potkaly v sezoně 2018/2019, bylo to po dlouhých 13 letech. Od roku 2018 spolu oba kluby sehrály celkem osm soutěžních zápasů v základní části a v sedmi z nich se radoval Vsetín. O to větší radost určitě propukla v řadách jihlavských fanoušků, když se Dukle podařilo vsetínský komplex zlomit v prosincovém utkání na Lapači, které Dukla ovládla jasným výsledkem 7:1. Jihlava byla tehdy prvním dobyvatelem Lapače v sezoně, zdobila ji především efektivní koncovka a zároveň příkladná defenzivní činnost. Odveta na jihlavském ledě byla zase zápasem Davida Gáby, který si připsal 31 úspěšných zákroků a měl tehdy lví podíl na vsetínském vítězství 2:1. V Jihlavě se Vsetínu pravidelně dařilo naplno bodovat, avšak sami vsetínští hráči vám jistě potvrdí, že každý zápas na Horáckém zimním stadionu byl vždy náročný a precizně odbjovaný. Jak to bude vypadat v play-off? 

Sestavy v posledním zápase: 

Jihlava: Žukov – Černý, Kolář, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský, Skořepa, V. Brož – Harkabus, Zadražil, Pekr – Havránek, Lichanec, Juda

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Hořanský, Babka, Vítek – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek.

banner pod článkem
×
Dnes v 13:15 | Dor.
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín