Poslední domácí utkání před Vánoci, přijede trápící se Kopřivnice

Jan Tajzler • 12.12.2016

Vsetínské hokejisty čeká poslední domácí utkání před vánočními svátky. Na Lapač ve středu zavítá celek Kopřivnice, která se od posledního měření sil s Valachy značně pohoršila a momentálně okupuje poslední postupovou příčku do play-off. Vsetín bude i přes trvající marodkou jasným favoritem, ale Kopřivnice dokázala v letnošních vzájemných duelech favorizované Vsacany vždy potrápit. Jak tomu bude ve středu, o tom se přesvědčíme od 17:30.

Od postupu do 2. ligy, který se v Kopřivnici uskutečnil na jaře roku 2015, se ve městě Tatry marně čeká na bodový zisk proti Vsetínu. Valaši i letos v zápasech sbírají plné počty bodů, ale oproti loňsku se Kopřivnice přeci jen zlepšila a body Vsetínu neodevzdává tak lacino. V prvním říjnovém měření sil na Lapači Kopřivnice dokázala zabrat až ve 3. třetině, kdy se ji podařilo ze stavu 4:1 snížit až na 4:3, ale srovnání se severomoravský celek nedočkal, Vsetín své vítězství pojistil a vyhrál 5:3. Odveta v Kopřivnici byla o poznání vyrovnanější, až do 51.minuty platil vyrovnaný stav 1:1, pak se prosadil Čuřík a to stačilo na zlomení domácího odporu, Valaši znovu zvítězili, tentokrát 4:1.

Kopřivnice prožívá sešup tabulkou

Když se Vsetín chystal posledně do Kopřivnice, psali jsme vám o ni, že se jedná o příjemné překvapení soutěže. Žlutomodří totiž drželi pozici v elitní čtveřici a zdálo se, že letos budou černým koňem soutěže. Jenže právě od posledního utkání se Vsetínem na svěřence trenéra Slabého ulehla deka. Z uplynulých osmi utkání totiž Kopřivnice vyhrála pouze jedno a to domácí proti Opavě 6:1. Jinak je to ale bída, která se odrazila v prudkém poklesu v tabulce, ze čtvrtého místa Kopřivnice padla až na osmou příčku, která ji náleží za zisk šestadvaceti bodů. I přes sérii porážek však Kopřivnice drží kontakt s Valašským Meziříčím, za kterými je horší pouze o skóre. Rival z Nového Jičína je na dostřel tří bodů.

Kopřivnický tým se spoléhá především na produktivitu Martina Tomáška (10+13). Druhým mužem bodování je Samuel Ollender (6+12), zkušenosti žlutomodrým dodává také Adam Červenka (10+7). Obranu Kopřivnice táhne Pavel Kowalczyk (1+8), produktivitě svých spoluhráčů napomáhá ze zedních linií také Jakub Teper (2+5).

Podobně jako Nový Jičín, také Kopřivnice letos využívá služeb hned kvarteta brankářů. Tři z nich mají téměř shodný počet odchytaných zápasů 8 až 9, je to nejspíš způsobeno tím, že kopřivnický tým příliš inkasuje, koneckonců statistiky jednotlivých maskovaných mužů nejsou nikterak oslnivé, Adam Vrba průměrně obdrží 4,56 branky na jedno utkání. O nic lépe na tom nejsou ani jeho kolegové René Fendrich a Jan Unzeitig. Koho postaví trenér Slabý do branky na Lapači uvidíme až ve středu.

Vánoční dárek pro fanoušky? Další domácí vítězství

Od šlágru kola v Porubě provázejí Vsetín těsné výsledky. Ve třech ze čtyrech případů to pro Vsetín dopadlo vítězně. Nejvíc hektickou bitvu si fanoušci prožili před týdnem na Lapači, kdy přihlíželi postupnému umazávání čtyřbrankové ztráty na Drtiče z Hodonína. Povedlo se, Valaši srovnali a v prodloužení dokonali senzační obrat.

Do Nového Jičína se Vsetín vydával s absencí svých dvou nejproduktivnějších hráčů. Zatím není jasné, kdy se Jan Kolařík a rovněž Radim Kucharczyk vrátí do zápasové zátěže. I s touhle komplikací si však Vsetínští poradili a po bojovném utkání přivezli z Nového Jičína všechny body za těsnou výhru 2:1, "Absence Radima Kucharczyka a Honzy Kolaříka je cítit. Dávají hodně branek a mají nejvíce bodů. I tak máme dost kvalitní tým na to, abychom zápasy zvládali i v situacích, kdy je nemáme k dispozici," líčil po utkání střelec vyrovnávací branky Adam Hořanský.

V utkání se o vítěznou branku postaral Tomáš Vávra, jenž se v případě absence dvou zmiňovaných kanonýrů řadí do role nejproduktivnějšího hráče Vsetína, aktuálně má na kontě deset branek a osmnáct asistencí. Velký progres vykazuje další vsetínský odchovanec Dominik Pokorný, ten se v počtu vstřelených branek vyrovnal i Janu Kolaříkovi, vstřelil jich třináct a na dalších deset přihrál. Po zranění se úspěšně aklitizoval také Jakub Čuřík a byl to právě on, kdo v posledních duelech obstarával vítězné trefy. Přidá další i proti Kopřivnici?

V Novém Jičíně dostal důvěru v brankovišti Petr Hromada a za svůj výkon si dokonce vysloužil ocenění od spoluhráčů v kabině, kterým je již známý klobouk. Dá se předpokládat, že Hromada dostane příležitost i v domácím utkání s Kopřivnicií. I když se Kopřivnice aktuálně velmi trápí, vsetínský mladík Hořanský k tomuto utkání dodává: "Určitě přípravu nezanedbáme, opět a znovu nesmíme nic podcenit. Musíme jít do zápasu tak, abychom jej zvládli a zvítězili."

Sestavy v minulém kole:

Kopřivnice: Vrba – Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk, Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Pargáč, Mach, Červenka, Ollender.

Vsetín: Hromada – Janáček, Hryciow, Žák, Vrba, Čech, Mojžíš – Hořanský, Pokorný, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Vávra, Hrazdira, Finsterle.