Poprvé doma! Na Lapač zavítá Karviná s Moravcem

Radek Bařina • 25.09.2012

Nezvykle dlouhá přestávka skončila a druholigový kolotoč se pomalu rozjíždí. Po sobotní výhře na ledě Poruby se ve středu Vsetínští poprvé představí doma. Od 17:30 přivítají na Lapači celek Karviné. Ten sice do soutěže málem nenastoupil, nakonec se ovšem kolem Davida Moravce vytvořil velmi kvalitní kádr a loňský finalista se měl i letos pohybovat v popředí tabulky. Dá se tedy předpokládat, že k vidění bude dramatická a vyrovnaná bitva. Pro ty, kteří tento atraktivní šlágr nebudou moci navštívit osobně, bude k dispozici tradiční online přenos.

Úspěšný vstup do druholigové soutěže za sebou mají hokejisté VHK Vsetín. Na ledě nepříjemné Poruby sice začali nervózně a hned dvakrát nechali svého soupeře odskočit na dvougólový rozdíl. Postupně se zlepšující výkon ale nakonec znamenal vybojované prodloužení a dík následným samostatným nájezdům i kýženou výhru. Důležitý start tedy Valachům vyšel a ve středu se pokusí, v prvním domácím zápase, navázat druhý vítězný korálek. Soupeře ovšem budou mít velmi kvalitního, na Lapač dorazí loňský finalista soutěže, celek Karviné.

HC Baník Karviná - nový název, stará kvalita

Hromadou změn prošel přes léto karvinský tým. Dlouho se nevědělo, zda vůbec do soutěže nastoupí, v hodině dvanácté se ale tamním činovníkům podařilo zabránit nejhoršímu a tým tak do soutěže vstoupíl i letos. S novým názvem, logem i značně obměněným kádrem. Ovšem pozor, kdo by očekával, že budou hrát Baníkovci po letních problémech druhé housle, se zlou by se potázal. Kádr sice opustila řada hokejistů, za ty se ale podařila sehnat poměrně kvalitní náhrada. Obranu opustili Štefanka, Tomis, Galvas nebo Hegegy, za ně však přišli Lukáš Vnek a hlavně velezkušený Pavel Kowaczyk. Vedle nich bude v celku působit také opora z let minulých – další z veteránů, Miroslav Javín.

Útok Karviné opustili před sezónou produktivní Luka, Studený a Ivan. A kdo přišel? Tak například extraligou otřískaní veteráni Libor Pavliš a Martin Tomášek, v dobrém světle se ukazuje též Američan Brandon Contratto. V týmu zůstalo také produktivní trio Davidů – Samiec, Mikšan a Moravec, ofenzíva Baníku tedy budí obdobný respekt, jako v ročníku předchozím. Jedničkou v brance by měl být stejně jako vloni David Iláš.

To, že Karviná bude i letos připomínat gólostroj, naznačil již první zápas sezóny. Baník nastoupil na ledě Frýdku – Místku a po šedesáti minutách se radoval z výhry 6:4. Hosté sice na začátku druhé třetiny prohrávali 3:1, pak ale nastartovali vyšší rychlostní stupeň a výsledkem byl tříbodový zisk. Velmi dobře se uvedly posily, především Tomášek zaznamenal hned tři body (1+2). Produktivní zápas zažili i Moravec, Samiec a obránce Javín. Právě oni měli na výhře svého celku největší podíl.

Proč jít na hokej?

Jedná se o první domácí utkání VHK v sezóně!

Poprvé se na Lapači naplno předvedou předsezónní posily v čele s Markem Dubcem.

K vidění by měla být atraktivní podívaná, Vsetín i Karviná sázejí především na ofenzívu.

V týmu Karviné je mnoho hráčů, kteří ještě před nedávnem patřili mezi přední extraligové hráče. Ať už jde o Javína, Tomáška či Kowalczyka s Pavlišem. Poslední dva jmenovaní dokonce strávili část své kariéry v extraligovém Vsetíně. Zapomenout pochopitelně nelze ani na mistra světa a olympijského vítěze Davida Moravce.

Karviná je loňský finalista východní skupiny druhé ligy a i letos by měla bojovat o přední příčky.

Předpokládané sestavy

I pro středeční zápas je poměrně nepravděpodobný start jmenovců Hruškových. K dispozici by naopak mohl být Tomáš Mečiar, který minulý zápas vynechal pro problémy s registračkou. Obdobné potíže řešili i v Karviné. Kvůli nevyřízené registraci nenastoupili proti Frýdku Pavel Kowalczyk, Lukáš Smolka ani Brandon Contratto. V Karviné ale udělají vše proto, aby tito hokejisté mohli ve středu na Lapači nastoupit. Zranění Baník nehlásí žádná.

Vsetín: Plšek (Hromada) – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík – Vítek, Vaněk D., Zúbek, Mikšovský, Korčák, Dubec, Brezáni, Podešva, Kubo, Kajaba, Holík.

Karviná: Iláš (Smolka) - Sznapka, Javín - Mikšan, Moravec, Samiec - Krause, Vnenk - Tomášek, Pavliš, Miczek - Badžo, Řezáč, Rosůlek - Mareček, Blatoň, Číhal.