Na Lapač zavítá přerovský Zubr

Kristýna Guricová • 13.09.2011

Druhý zápas ve čtyřech dnech čeká Na Lapači hokejisty VHK Vsetín. Po nedělní vydřené výhře v poměru 4:2 nad Frýdkem - Místkem přivítají v rámci druhého kola atraktivního soupeře z Přerova. Dá se tedy očekávat, že na vsetínském zimním stadionu bude k vidění útočné, zajímavé utkání, ve kterém budou chtít oba týmy strhnout vítězství na svou stranu. Duel dvou tradičních rivalů startuje v 17:30, a pokud se náhodou nebudete moci utkání zúčastnit osobně, bude pro vás připraven online přenos.

I přes to, že 2. liga odstartovala již o minulém víkendu, hráči přerovského týmu sehráli své poslední utkání 2. 9., kdy v přípravném zápase hostili Opavu. Zubrům byl na první kolo nalosován tým ze Šternberka, a protože se tamní mančaft pouhých pár dní před začátkem soutěže z 2. ligy odhlásil, ligovou premiéru si Přerovští odbudou teprve ve středečním utkání Na Lapači. Oproti tomu Valaši už mají své úvodní utkání za sebou. V nedělní podvečer totiž hostili na svém zimním stadionu celek z Frýdku – Místku.

Vsetínští si sice v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, ve druhé části si ale svým roztržitým přístupem průběh utkání zkomplikovali. Trenér Hlobil zhodnotil tuto fázi utkání jasně: “ Právě v této části hry jsme začali hrát nepochopitelně lajdácky a nic nám nevycházelo. Na tréninku jsme nacvičovali přesilovky a všechno nám vycházelo. Ovšem ve druhé části jsme si nebyli schopni nahrávat a nemohli jsme ten zápas zlomit. Kluci hráli úplně něco jiného, než měli nacvičené.“ Štěstím pro domácí tak byl únik Ondřeje Slováčka, loňské opory staršího dorostu Vsetína, který vrátil vedení na stranu domácího celku. Jeho branka zelenožluté vrátila zpátky do hry, avšak rozhodující zásah přišel až necelé tři minuty před koncem základní hrací doby (4:2).

Středeční duel Zubři vs. Valaši ale nebude prvním vzájemným duelem obou celků v nové sezóně. V rámci přípravných zápasů totiž Vsetínští s Přerovem sehráli již dvě utkání. V prvním z nich zvítězili zelenožlutí v poměru 5:4, ve druhém se více dařilo Přerovu, který přehrál Valachy v poměru 2:5. Z výsledků přípravy se však vítěz příliš odhadovat nedá, to potvrzují také slova Tomáše Mečiara: „Přerov v prvním zápase nenastoupil v kompletní sestavě, chyběly jim první dvě lajny. Ale určitě ukázali, že mají kvality. Dvě třetiny jsme u nich hráli krásný hokej a určitě na ně nepůjdeme s cílem remizovat, ale získat tři body.“

HC ZUBR Přerov

V loňské sezóně se celek přerovských Zubrů probojoval přes Prostějov do semifinále, kde narazil na Orlovou, třetí nejúspěšnější celek základní části východní skupiny. Série se musela rozhodovat až v posledním třetím utkání, ve kterém Orlová zvítězila poměrem 1:4 a postoupila do finále, kde narazila na ambiciózní Šumperk. Cíle Přerova pro letošní sezónu jsou obdobné – dostat se do play off a hrát o příčky nejvyšší.

Před sezónou 2011/2012 se v týmu Zubrů objevilo hned několik nových jmen. Směrem od Šumperka přišel Drábek, z Olomouce Brančík, Černý z Uničova a kádr doplnili také tři zlínští odchovanci - Josef Goiš, Martin Šoula a Jan Krajíček. Poslední zmiňovaný si v minulých letech prošel týmy Opavy, Slavie, Skalice, Prostějova a 5 anglických celků tamní English Premier Ice Hockey League (Edinburghu, Nottinghamu, aj.). Letos oslaví 40 let a do přerovského týmu jistě vnese notnou dávku zkušeností.

Ve žlutomodrém dresu, který nosí hosté z Přerova, se představí také Jan Kolařík. Ten nastupoval v loňské sezóně za tým Frýdku – Místku a během dvou utkání, které spolu celky Vsetína a Frýdku sehráli, nasázel tento šikovný forvard mezi vsetínské tyče tři branky a na další dva góly přihrával. V průběhu přípravných zápasů se naopak jako nejproduktivnější hráč Přerova jevil Zdeněk Sedlák, který během dvou duelů nasbíral stejnou porci bodů jako Kolařík v loňské sezóně proti Vsetínu (2+3). Oba hráči si tak ve středečním duelu zaslouží svou pozornost.

Během přípravy vyzkoušel kouč Pavel Sedlák celkově tři brankáře – první přišel na řadu Uroš Puš ze Slovinska (odchytal také první přátelák se Vsetínem), následoval ho Petr Okáč a v posledních dvou duelech nastoupil mezi tři tyče Radek Tihlář, vsetínským fanouškům dobře známý. Dá se tedy předpokládat, že do středečního utkání se do branky postaví právě on.

Přípravné zápasy:

VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Hruška (Mečiar), 5. Vítek (Hruška), 24. Zúbek (Hruška, Vítek), 26. Korčák (Šimek), 57. Brandys (Holík) - 39. Kocan (Sedlák, Vaněk), 52. Sedlák (Vaněk), 53. Šoula (Kundrátek, Menšík), 56. Šoula (Kundrátek).

Ohlasy po utkání: „Byl to první zápas s určitou taktikou, ovšem čeká nás ještě kus práce, neboť v poslední třetině jsme si zkomplikovali naši hru, kterou jsme dvě třetiny předváděli. Je to poučení do dalších utkání, do kterých zapojíme už více taktických věcí. V tomto zápase jsme klukům nechali určitou volnost,“ uvedl kouč vsetínského celku Viktor Hlobil.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Sedlák, 33. Jedlička (Brančík, Ditrich), 51. Krajíček (Ditrich), 53. Kundrátek (Sedlák), 59. Kolařík (Vlček, Sedlák) - 20. Korčák (Mečiar), 60. Korčák (Vítek).

Ohlasy po utkání: „Dnešní utkání bylo rozhodně lepší, než to minulé. Vsetín byl, hlavně v první půli, hodně agresivní a dal do toho velké množství sil. Ty mu pak možná v závěru chyběly. V první polovině zápasu jsme měli problémy se dostat z pásma a založit útoky. Chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak na soupeře hrát,“ zhodnotil poslední přípravné utkání Přerova jeho trenér Pavel Sedlák.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Šimek, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Spitzer, Farda - Zúbek, Hruška O., Kubo - Korčák (41. Jánský), Vaněk, Vítek - Kajaba, Slováček, Hruška P.

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Krajíček, Jedlička; Sklenář, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš; Kundrátek, Sedlák, Kolařík; Černý, Brančík, Ditrich; Menšík, Vaněk, Kolář, Sprušil.