Mládežnické soutěže startují, do boje jde starší i mladší dorost

Václav Trávníček • 03.09.2010

Dlouho na tento víkend čekali. A dočkali se. Vsetínským celkům mladšího a staršího dorostu začíná sezóna. Starší dorostenci pod vedením kouče Jenáčka sehráli poslední soutěžní utkání v polovině března, kdy v prvním kole play off podlehli Pardubicím 0:7. Tým mladších dorostenců, které od nové sezóny převzal trenérský tandem Libor Žilka – Josef Štraub, se poslední mistrovské utkání rovněž v březnu, kdy porazil Třinec 6:5.

Oba celky vsetínských mládežníků za sebou mají letní přípravu, kterou trenéři proložili přípravnými zápasy. „Měli jsme skluz, který stále ještě doháníme. Okolní mančafty z extraligy staršího dorostu šly na led kolem 20. července a vletěly na to dvoufázově. My jsme šli na led o dva týdny později s tím, že jsme na něm trénovali jednou denně. Když jsme měli utkání, trénink odpadl. Na druhou stranu si myslím, že kluci alespoň mají hlad po hokeji a nejsou jím přesyceni. Některé věci musíme za pochodu dolaďovat, na jiných budeme pracovat v průběhu celé sezóny,“ řekl na téma letních přáteláků kouč Luboš Jenáček. „Začali jsme je špatně. Prohrávali jsme a já z toho nebyl dvakrát šťastný,“ svěřil se.

Jeho svěřenci sehráli desítku zápasů. A co je důležité – po nevydařeném startu se zvedli a v posledních duelech slavili vítězství. „Prohráli jsme se Skalicou 4:5, Kometa nás spláchla 1:5 a 5:7, Třinci jsme podlehli 2:4 a Havířovu 1:5. Pak jsme se ale zlepšovali, což věřím, že bude i nadále pokračovat. Porazili jsme Třinec 6:3, vyhráli na penalty ve Zlíně, přestože byl soupeř lepší. Poté jsme uspěli i v Havířově 8:6 a proti Skalici 3:1,“ vyjmenoval letní výsledky Jenáček. „Utkání s chorvatským Záhřebem nepočítám. Myslím, že poslední zápasy už měly nějakou tvář a objevovaly se v nich věci, které trénujeme. Už to zkrátka vypadalo líp, než na začátku. Progres tam je to je důležité,“ pochvaloval si.

Starší dorostenci zahájí sezónu v pátek 3. září na ledě Třince, s tamními Oceláři se utkají od 18té hodiny. V sobotu se pak přesunou na led Jihlavy, kde je prověří místní Dukla. Obě utkání, která jistě mnohé napoví o letošní kvalitě dorosteneckého kádru Vsetína, můžete sledovat v rámci online přenosu.

Do boje vyrazí i mladší dorost. Stejně jako Jenáčkova družina, i svěřenci Libora Žilky vstoupí do sezóny utkáním proti Třinci. Se soupeřem od polských hranic změří Vsetínští síly v neděli odpoledne.

Tým juniorů si na start sezóny musí ještě chvíli počkat, jejich soutěž se rozeběhne 12. září. To si tým trenéra Miroslava Kubo vyšlápne na Draky ze Šumperka.