Lukáš Plšek: Karvinou jsme přehráli fyzicky

Kristýna Guricová • 26.09.2012

Vysokou výhru si připsali hokejisté VHK v prvním domácím utkání sezóny proti Karviné. Jedním ze strůjců vsetínského vítězství byl bezesporu Lukáš Plšek, který podal výborný výkon a důležitými zákroky v klíčových momentech podržel svůj tým. „Dnes jsem se cítil skvěle,“ pochvaloval si po zápase muž s maskou, který by se měl i v letošní sezóně dělit o post brankářské jedničky s Petrem Hromadou.

Lukáši, jak jsi z brány viděl první letošní domácí zápas?
První třetinu jsme začali opatrně a čekali jsme, s čím na nás Karviná vyrukuje. Věděli jsme, že jejich síla je hlavně v útoku. Sami jsme si vytvořili hodně šancí, ale do tempa jsme se dostávali postupně. Do druhé třetiny jsme pak vlítli a Karvinou jsme fyzicky přehráli. Myslím si, že máme daleko lépe natrénováno a hrajeme agresivní styl hokeje, což nám pomohlo k výhře. I když Karviná po celou dobu kousala, nám tam napadaly góly a po zásluze jsme zvítězili.

Souhlasíš, že klíčovým okamžikem zápasu, byl začátek druhé třetiny?
Určitě. Karviná měla šance, ale my jsme to na lajně pochytali, hodně mi pomohli beci. Pak jsme dali ze tří střel tři góly a prakticky bylo po zápase.

Co jste si řekli v kabině po první třetině?
Přišlo mi, že jsme hráli trochu s respektem. Řekli jsme si, že se nesmíme tolik dívat na to, jací hráči za Karvinou hrají, že tým poskládali teprve před čtrnácti dny a nemají natrénováno. Zkusili jsme na ně vlétnout a to se nám také vyplatilo. Už v první třetině jsme měli spoustu šancí, ale teprve v té druhé to tam napadalo.

Mohla v první třetině zapůsobit i trochu nervozita z prvního ligového utkání před domácím publikem?
U mne už ani ne, protože ve druhé lize nastupuji už pět let. Ale myslím si, že nováčci a mladí kluci byli z návštěvy trochu vykulení. I když v koutku duše jsme doufali, že dneska přijde ještě trochu víc lidí. Ale věřím, že jsme si tímto výkonem řekli o to, že na utkání s Novým Jičínem přijde třeba o 500 lidí víc.

Výsledek sice působí vcelku jednoznačně, tak jasný zápas to ale nebyl. Docela sis zachytal, že?
Na šance bylo dnešní utkání celkem vyrovnané. Celou přípravu se nám střelecky dařilo, zvykali jsme si na sebe, já jsem se sehrával s pěti novými beky. Dnes jsem se cítil skvěle, konečně jsem se do toho dostal a už nějak od poloviny utkání jsem věřil, že vyhrajeme.

Trenér Karviné si po utkání povzdechl, že jeho tým dnes dostal lekci snad ze všech herních činností, a když už si jeho tým vytvořil střeleckou příležitost, stál na jejím konci skvěle chytající brankář. To se asi dobře poslouchá, že?
Od odborníka jako je pan Flašar mne to samozřejmě těší. Určitě bych ale dnešní utkání nepřeceňoval, sezóna je dlouhá a myslím, že i Karviná se bude držet kolem třetího, čtvrtého místa v tabulce. Jak jsem už říkal, jejich tým se sešel teprve před pár dny, což také hraje svou roli.

Jak bude letos nastaveno nasazování brankářů do zápasů? Bude fungovat stejný systém jako loni?
Je to stejné jako loni, myslím si, že trenéři to budou točit po nějakých čtyřech, pěti zápasech nebo po prohrách. Nemáme to zatím konkrétně určeno, ale systém by měl být podobný tomu loňskému. Rozdíl je jen v tom, že letos jsem začal já, loni začínal Petr (pozn. red. Hromada). Klidně se můžeme vystřídat. Ne, že bych si na to netroufal, ale nepotřebuji odchytat 40 zápasů.

Čeká vás výjezd na led jednoho z favoritů soutěže – Havířov, těšíte se na toto utkání?
Určitě ano. Havířov je lídr soutěže, na zápas přijde jistě kolem dvou tisíc lidí, bude skvělá atmosféra a přijede i hodně Vsetíňáků. Jsem rád, že jsme dnes uhráli takový výsledek, protože tam pojedeme trošku se sebevědomím. Myslím si, že Havířov proletí ligou jako blesk, i tak jim to ale zkusíme trochu znepříjemnit.

Na druhou stranu, po dvou kolech mít pět bodů – s tím jistě panuje v kabině spokojenost…
Sice jsme si říkali, že chceme mít po dvou kolech bodů šest (smích), ale samozřejmě že pět bodů je krásných. Loni jsme z prvních deseti utkání osm vyhráli a pak jsme i celou sezónu odehráli dobře. Takže dobrý vstup do sezóny je určitě důležitý.