Lapač uvidí poslední zápas roku. Vsetín vyzve břeclavské Lvy

Filip Bazala • 27.12.2014

Rok se s rokem sešel a před námi je znovu poslední utkání roku. Na Lapači se o tři body střetnou Vsetín s Břeclaví. K této příležitosti bude speciálně připraven pro diváky vánoční punč v kelímkách VHK Vsetín, domácím tým v retro dresech a po utkání se můžete těšit i na ohňostroj! Mimo tyto skvělé věci půjde hlavně o hokej a osmadvacáté kolo soutěže. Valachy případná výhra vyšvihne na druhé místo tabulky. Podaří se jim to?

Hokejisté Vsetína vstupují do posledního zápasu roku s jasnou vizí a to zvítězit za tři body a zakončit rok vítězně. Dopomoci k tomu by jim měl už uzdravený Radim Tesařík, ale jistotu jeho účasti na ledě budeme mít nejspíš až ve chvíli, kdy hráči vyjedou na led se rozbruslit. V týmu trenérů Hlobila a Jenáčka se v pondělí představí nejspíš i jedna nová posila, takže o další důvod více, se přijít na zápas podívat. S Břeclaví se Vsetín letos střetne potřetí, ale poprvé na domácím ledě, jelikož si týmy vyměnili pořadatelství právě nadcházejícího zápasu, který se měl původně hrát v Břeclavi.

Vsetín v prvních dvou zápasech v Břeclavi utržil celkem tři body, i když ani v jednom zápase Valaši nepředvedli příliš přesvědčivé výkony. V prvním zápase nezvládli třetí třetinu, kdy Lvi otočili skóre z 2:3 na konečných 5:3 pro domácí. Ve druhém utkání pak Vsetín po pár minutách hry prohrával už 2:0. Nakonec díky dobré druhé třetině Vsetín vyhrál 5:3. Dva stejné výsledky, ale pokaždé s jiným vítězem. Jak tomu bude tentokrát? Přijďte se podívat!

Břeclav: Snový start vystřídalo vystřízlivění

Břeclavští Lvi poskládali na letošní ročník velmi mladý tým, ale také velmi perspektivní. Trenéru Michalu Konečnému navíc od startu ligy dělali velkou radost, když se dlouho drželi s těsným kontaktem špičky tabulky. Důkazem tomu budiž výsledky 5:0 proti Přerovu nebo 5:3 právě proti Vsetínu. Poslední kola však tým Lvů trochu ztratil štěstí i „šťávy“ a vítězná euforie se poměrně vytratila. Znovu nalézt tu správnou vlnu budou chtít už třeba v zápase se Vsetínem.

V modrožlutém dresu můžete letos vidět i hráče známe ze vsetínského prostředí. Asi tou nejvýraznější vsetínskou stopou v týmu hostů je syn jednatele klubu Vsetína Dominik Tobola, jenž je shodou okolností i nejproduktivnějším hráčem Lvů a to se třiadvaceti body (10+13). Stejný počet kanadských bodů nasbíral i Martin Červenka (6+17), který taktéž působil na Vsetíně a to v mládežnických družstvech. Třetím nejproduktivnějším borcem je slovenský útočník Kristián Kučera s osmnácti body (10+8). V brance je výraznou oporou Michal Šurý, záda mu kryje Lukáš Klimeš.

Břeclav naposledy utrpěla hodně trpkou porážku, když po dvou třetinách vedla ve Valmezu 3:0, ale Bobři předvedli velký obrat a zvítězili ještě v základní hrací době 4:3. Trenér Konečný zápas komentoval takto: „Bez disciplíny se vyhrát nedá. Máme utkání v rukou, ale ve třetí třetině jsme začali hloupě faulovat a neustále jsme hráli v oslabení. Konkrétně Tobola s Medřickým jsou na trestné pomalu častěji než na ledě. ValMez se dostal díky dvěma tečovaným střelám od modré zpátky do hry. Na konci to zkusil bez brankáře, hráli šest na čtyři, a my dostaneme v oslabení třetí, úplně identický gól. Když už to vypadalo na remízu, přišlo nešťastné podklouznutí našeho obránce a domácí po dvou dorážkách zápas otočili.“

O to víc se Lvi budou snažit na Vsetíně uspět. Podaří se jim to? Přijďte se podívat od 17:30 tradičně na Lapači.

Předpokládané sestavy

Vsetín: Hromada – Hryciow, Vrba, Tesařík, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – Vítek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Ondráček, Hruška.

Břeclav: Šurý – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák, Vojáček, Fejt – Tobola, Zháňal, Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš, Medřický, Průdek, Kozel.