Hromada: Rozhodla bojovnost, obětavost, diváci, přesilovky a taky štěstí

Václav Trávníček • 14.11.2011

V nedělním utkání VHK s Havířovem patřil k základním stavebním kamenům vsetínského vítězství 2:1. Brankář Petr Hromada, který se mezi tři tyče vrátil po několikazápasové pauze, vychytal řadu soupeřových tutovek a střelce suverénního AZetu přiváděl téměř k šílenství. „Chtěl jsem podat co nejlepší výkon aby kluci cítili, že jsem v pohodě a můžou se na mě spolehnout,“ řekl po zápase strážce vsetínské svatyně.

Poslední dvě utkání jste sehráli proti prvním dvěma mužstvům tabulky. Zatímco ve středu jste v Prostějově padli, v neděli po skvělém výkonu porazili Havířov 2:1. V čem byl mezi oběma utkáními největší rozdíl?
Řekl bych, že hlavní roli hrálo domácí prostředí. Prostějov na nás vletěl a hned si vypracoval gólové šance. Nechytili jsme začátek a pak se těžko dostávali do zápasu. S Havířovem to bylo přesně naopak. Doma jsme hráli my a taky to podle toho vypadalo. My neměli co ztratit, vletěli jsme do zápasu bez respektu a to se nám vyplatilo

Mysleli jste na to, že Havířov v letošní sezóně ztrácí málo bodů? V základní hrací době prohrál před nedělí pouze jednou.
Věděli jsme, proti komu hrajeme. Tabulku každý zná a v paměti jsme měli zápas u nich (4:3 – pozn.). Havířov byl jasný favorit, ale nám role outsidera vyhovuje. Přijde mi, že hrajeme víc uvolněně. Zvládli jsme utkáni skvěle takticky, plnili jsme všechny pokyny a do žádných větších šancí soupeře nepustili. Je pravda, že štěstí hrálo s námi, ale podali jsme výborný bojovný výkon. Diváci byli neskuteční, povzbuzovali nás a hnali nás dopředu. Je vidět, jak je liga vyrovnaná. Každý může každého porazit a bodové rozdíly mezi 2. a 7. místem jsou pár bodů.

Který moment nedělního utkání byl pro tebe nejtěžší?
Asi dvojnásobná přesilovka Havířova minutu a půl ve druhé třetině. Kdybychom dostali gól, soupeř by se dostal na koně a měl by spoustu času s výsledkem ještě něco udělat. Ve druhé dvacetiminutovce jsme totiž byli hodně vylučováni a Havířovští nás dostávali pod tlak. Naštěstí jsme to skvěle ubránili a nepustili jsme je moc k zakončení

Soupeř nastřelil několikrát tyčku. Jaký to byl pocit?
Když soupeř trefí tyčku, tak je pocit dobrý (směje se). Měl jsem štěstí, ale to jsme si zasloužili. Šli jsme mu naproti a ono se k nám tase obrátilo čelem.

V jeden moment tě už soupeř překonal, ale puk se mezi tvými betony odrazil nečekaně těšně mimo tři tyče. Vybavuješ si tu chvíli?
Jo, moc dobře. Střela šla mezi betony, ale jak jsem padal, pul lízl spodní hranu a odrazil se úplně mimo a pomalu klouzal vedle tyče. Nebyl jsem si moc jistý, kde se zrovna nachází. Naštěstí byl mimo branku.

Havířovu se podařilo zkraje třetí třetiny po kombinační akci vyrovnat. Vyčítáš si tuhle branku? Šlo vůbec něco udělat jinak?
Bylo to hlavně strašně rychle sehrané, přečíslili nás. Šlo o střelu z první. Hlídal jsem si spíš hráče s pukem, který dával přihrávku na druhou stranu. Potom jsem se už nestihl přesunout. Udělat jinak to ale určitě šlo.

Vy jste obě nedělní branky vstřelili v přesilovkách, ve kterých se vám zatím nedařilo. Připravovali jste se na ně nějak speciálně?
Přesilovky, to byl pro nás kámen úrazu. Tentokrát jsme je zkusili sehrát trošku jinak a konečně jsme dostali soupeře pod tlak. Myslím, že speciální příprava na přesilovky nebyla. Zkusili jsme si to, ale že bychom tomu věnovali vetší část tréninku? To ne.

Závěrečnou děkovačku s diváky sis skutečně užíval. Jde popsat radost, jaká po vítězství v kabině zavládla?
Já měl strašnou radost. V posledním utkání, kdy jsem nastoupil (v Uherském Hradišti – pozn.), jsem střídal. Chtěl jsem podat co nejlepší výkon aby kluci cítili, že jsem v pohodě a můžou se na mě spolehnout. A ta radost asi popsat nejde. Proběhly klasické rituály, které řídí kustod Bóďa. Všichni měli skvělý pocit z dobře odvedené práce. Užili jsme si to.

V dalším kole vás čeká Opava, co od tohoto soupeře očekáváš?
Opavský tým hraje dlouho spolu. Doma jsme je porazili, ale jejich hra je taková strašně ospalá. Určitě to nebude lehké utkání. Hrajeme venku, tak se zaměříme na bránění středního pásma.

Nakolik vám může nedělní výhra nad Havířovem psychicky pomoct v dalších utkáních?
Každá výhra pomůže psychice, zvlášť ta s Havířovem. Opava má navíc o 2 body v tabulce víc, takže ve středu máme určitě o motivaci postaráno.