Vstupenky online

Hokej na dřeň popáté: Valaši v modrých dresech vyzvou Havířov

Jan Tajzler • 28.02.2020

Pátý ročník tradiční akce Hokej na dřeň je tady! Vsetínští hokejisté v sobotu od 17 hodin ve speciální modré edici dresů vyzvou soupeře z Havířova, fanoušci se mohou již před zápasem v dětském koutku (nad brankou hostů) zapsat do Českého národního registru dárců dřeně. V uplynulých čtyřech ročnících do registru vstoupilo více než dvě stě nových členů.

„Vstupem do registru můžete dát šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby. Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění v minulosti), vyplnění dotazníku, odběr malého vzorku krve a ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů,“ vysvětlila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková. Zdravotníci budou na zájemce o vstup do registru čekat na zimním stadionu již od 16 hodin, nábor bude probíhat i po celou dobu zápasu.

„V dosavadních ročnících se díky Hokeji na dřeň zapsalo do registru více než 200 potenciálních dárců. Tím se člověk dostane do registru a třeba někdy v budoucnu bude moci jinému zachránit život. Všechny podrobnosti zájemcům přímo na stadionu podá odborný personál ze Vsetínské nemocnice,“ připomenul jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

S blížícím se pátým pokračováním tradiční akce se už Valaši mají za čím ohlédnout. A proto letošní ročník vyšperkovali účastí velkých sportovních jmen mimo lední hokej. Do aukce, jejíž výtěžek získá Český národní registr dárců dřeně, přislíbili svůj podepsaný dres například desetinásobný mistr ligy se Spartou Michal Horňák, obránce tureckého Antalyasporu Ondřej Čelůstka nebo Roman Hubník, defenzivní stálice Viktorie Plzeň. Do dražby můžete vstoupit zde.

V dosavadním průběhu sezony, ve které si připomínají výročí 80 let od založení hokejového oddílu, oblékli Valaši už dvě sady dresů reflektující jejich historické barvy. Po bílé a červené nyní zkompletují tradiční zbrojováckou trikolóru – úbory pro dobročinný duel s Havířovem jsou totiž modré! Právě tuto barevnou kombinaci klub vyznával až do roku 1993, kdy přešel k zelené a žluté.

Havířov bude na Lapači bojovat o šestku

Slezané se v posledních dvou střetnutích ohodlali a po skalpech pražské Slavie (3:2) a Přerova (3:1) se momentálně drží na kýžené pozici, ovšem konkurent z Litoměřic ztrácí pouze dva body, a tak není pochyb o tom, že Havířov bude chtít kořist i ze vsetínského Lapače, protože v dalším kole hostí v přímém souboji právě Litoměřice.

Havířov se bude na Valašsku spoléhat na Jakuba Kotalu, jenž je s bilancí 21+25 nejproduktivnějším hráčem týmu. Zmíněný Kotala je bodově výrazně odskočený od svých spoluhráčů, ovšem síla slezského týmu je rovnoměrně rozvržena i do dalších hráčů. Trenér Režnar určitě bude doufat v uplatnění zkušeností Filipa Semana (10+21), v havířovském dresu se daří také Lukáši Bednářovi (16+11).

Po návratu Ondřeje Kachyni do Motoru se mezi obránci o největší podporu produktivity stará Alex Rašner (3+18), k tomu navíc drží v bodování +/- 8 kladných bodů. Mimo něj umí ofenzívu podpořit také David Chroboček (5+11). Brankářskou jedničkou Slezanů je v letošní sezoně Aleš Stezka, jenž si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, nastoupil již do 46 zápasů, z toho ve 24 případech slavil vítězství a vychytal si úspěšnost zákroků na úrovni 90,80% s průměrem inkasovaných branek 2,59.

Stvrdí Vsetín domácí start v play-off?

Valaši se snaží naladit co nejlepší formu na blížící se start play-off, což dokazují i poslední výsledky vsetínského celku. Zelenožlutí zvítězili ve třech po sobě jdoucích zápasech, což se jim v roce 2020 podařilo vůbec poprév. Naposledy vzrůstající formu Valachů odnesla pražská Slavia, která z Lapače odjížděla s prázdnou po porážce 1:4.

Trenérům Dopitovi a Jenáčkovi i nadále schází produktivní Radim Kucharczyk (15+18) či Antonín Pechanec (11+26). Nejproduktivnějšími hráči jsou tak David Tůma (18+19) s Vítem Jonákem (13+24). Dobře se v zelenožlutém dresu zabydluje také Roman Vlach, jenž dokázal během šesti utkání za Vsetín připsat 5 kanadských bodů. Na postu prvního centra pak ožívá také Branislav Rehuš.

Přetlak má Vsetín v obranných řadách, zde se poslední utkání povedlo Tomáši Kudělkovi, jenž si proti Slavii připsal první trefu v zelenožlutém dresu. Tím nejvíce ofenzívu podporujícím zadákem je Ondřej Slováček, ovšem proti Slavii také nenastoupil. Kdo však byl připraven byl Jakub Teper (5+21), jeho umění podpořit útočnou činnosti a zároveň si příkladně plnit defenzivní úkoly je pro vsetínskou hru klíčová. Brankoviště v posledních třech duelech střežil Ondřej Bláha, dostane důveru i proti bývalému zaměstnavateli z Havířova?

V sobotu bude opět probíhat oblíbená Hokejová tombola 50:50, ve které nebudete soutěžit pouze o peněžitou výhru, ale také o dárek od partnera utkání firmy Autocentrum Lukáš, který do tomboly cenu věnoval. Hledejte u stadionu naše kameloty s tikety, které stojí 50 Kč kus. Přejeme hodně štěstí!

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Havířov nepatří zrovna mezi nejoblíbenější soupeře vsetínských hokejistů, což dokazuje fakt, že Valaši za tři sezony po postupu do druhé nejvyšší soutěže ve Slezsku ještě nebodovali za plný počet. Na druhou stranu dokázali v domácím prostředí pokaždé slavit tříbodové vítězství a jednou dokonce v Havířově zvítězili v samostatných nájezdech. Slezané by se určitě před koncem dlouhodobé fáze soutěže rádil rovzpomněli na úspěchy z Lapače z minulých sezon, letos se zatím Režnarově partě na Valašsku bodovat nepodařilo.

Základní část:

  • 2. kolo: Havířov – Vsetín 2:0
  • 17. kolo: Vsetín – Havířov 3:1

O pořadí v play-off:

  • 4. kolo: Havířov – Vsetín 2:3sn
  • 11. kolo: Vsetín – Havířov 4:1
  • 18. kolo: Havířov – Vsetín 4:1

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bláha – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.

Havířov: Stezka – Dajčar, Chroboček, Rašner, Malina (A), Mrowiec, T. Černý, Matai – Vrána, E. Němec, Kotala – L. Bednář (A), Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna (C), Fridrich – O. Procházka, Cihlář, Danielčák.

banner pod článkem