Frýdku nemůžeme nabízet tolik přesilovek, uvědomuje si Michal Nedbálek

Kristýna Zigmundová • 18.03.2016

V pátečním duelu s Frýdkem-Místkem si třicetiletý obránce připsal jak branku, tak i asistenci. Svou povedenou střelou navíc poslal svůj tým v 16. minutě do vedení. „Petr Dvořák poslal puk výborně na beton, od kterého se odrazil a já jsem ho pak se štěstím dorazil.“ V zápase se navíc prosazovali hlavně obránci, „Co na to říct? Máme prostě šikovné obránce,“ směje se, ale na druhou stranu si i uvědomuje slabinu hry. „Frýdek má přesilovky výborně secvičené, takže na příště se musíme pořádně připravit a hlavně tak nefaulovat.“

Jak hodnotíte první finálové utkání?

Moc dobře ne, protože jsme prohráli, i když si myslím, že jsme vůbec nehráli špatně, po většinu zápasu. Je z toho ale přece jen prohra 6:3. Sice je jedno, jestli 6:3 nebo 4:3, je to prostě prohra. Myslím si ale, že jsme dneska měli velkou šanci s tím zápasem něco udělat. Je to opravdu škoda.

Byl jste autorem první branky, jaký to byl pro vás pocit?

Tak byl to úvodní gól a šli jsme do vedení, takže byl hezkej.

A jaká tam byla ta situace?

Dvořka měl puk a hledal, komu by nahrál. Já jsem viděl, že Ondra Slováček to za mě pohlídá vzadu, takže jsem zůstal vepředu a Petr Dvořák poslal puk výborně na beton, od kterého se odrazil a já jsem ho pak se štěstím dorazil.

Frýdek ale hned na to využil dvou přesilovek a dostal se do vedení.

Frýdek má ty přesilovky výborně secvičené, a i když jsme se na to připravovali, věděli jsme, co tak zhruba budou hrát, tak nám stejně dali tři nebo čtyři branky v přesilovce. Na příště se tedy musíme připravit líp, aby z toho ty góly nepadaly, nebo prostě nefaulovat.

V prvním dějství se vám ale dost úspěšně podařilo ubránit přesilovku 5 na 3 a dost vás to i nakoplo, že?

Tak to vždycky nakopne, když se mužstvu podaří taková přesilovka ubránit. Většinou se i říká, „Kdo ubrání 5 na 3, tak vyhraje zápas.“ Ze začátku jsme to tedy měli nasměrované dobře, ale nepovedlo se.

Dvě ze tří branek vstřelili obránci. Tyto akce nějak cvičíte, nebo to vždy nějak vyplyne ze situace?

Spíš vyplynou ze hry. My tady navíc máme moc šikovné obránce, takže občas nějaký ten gól dáme. Tu druhou branku dával Michal Žák a udělal to krásně. Počkal si a krásně trefil, navíc jak on říká, „Z mezikruží se nemýlím,“ takže to dneska zase potvrdil.

První dvě třetiny byly hodně vyrovnané. V té třetí se to ale nějak pokazilo. Zlomilo se ve vás něco, nebo proč to tak bylo?

Ne, nezlomilo. My jsme tam jen dostali špatný gól na 3:1. Možná si už Frýdek myslel, že je po zápase a nám se tak podařilo dorovnat, což byl výborný počin. Je jen škoda, že to vyrovnané skóre nevydrželo delší dobu, protože tam přišla branka na 4:3 a hned na to ta na 5:3. To už je potom, když je deset minut do konce, s tím těžké něco dělat.

Jaká byla největší slabina hry a co musíte do příště změnit?

Asi se budeme muset snažit co nejvíc vyvarovat těch faulů, abychom jim nedávali tolik příležitostí k jejích výborným přesilovkám. Jak říkám, dneska nám dali tři góly z přesilovky, takže si myslím, že zrovna toto rozhodlo dnešní zápas. I ten gól na 4:3 byl z jejich přesilovky. Tam to oni lámou, při hře 5 na 5 to podle mě bylo naprosto vyrovnané.

Jak se budete připravovat na druhé utkání?

Teď se musíme dobře najíst, vyspat, v sobotu trošku potrénovat a nachystat se na neděli. Začíná to zase od nuly a myslím si, že když budeme hrát tak poctivě, jak dneska a bránit, tak bychom to mohli doma urvat.