Důležitá bitva! Vsetín v repríze čtvrtfinále vyzve Prostějov

M. Vojáček, H.Hegeďová, J.Tajzler • 29.10.2019

Jestřábům se úvodní polovina nepovedla, získali pouze čtyřiadvacet bodů z osmnácti zápasů. Vsetín má naopak na kontě jednatřicet bodů. Prostějov by rád zaznamenal tříbodovou výhru po 5 utkáních. Vsetín chce navázat na výhru nad Sokolovem a Havířovem. Utkání na Lapači začíná od 17:30.

Prostějov je za očekáváním, na Lapači potřebuje bodovat

Prostějovští z posledních 5 utkání urvali pouze bod. V posledním týdnu nejdříve prohráli v Chomutově o dva góly, když ve druhé periodě vyrovnával Llewellyn a následně vítěznou branku zaznamenal Pitule. Během posledního utkání se Poruba dostala do vedení v první periodě, ale ve druhém dějství Prostějov otočil skóre a útočil na plnohodnotnou výhru. Jenže Ostravané ve třetím dějství skóre otočili. Novotný čtyři minuty před koncem vyrovnal a poslal utkání do prodloužení, kde se radoval tým Poruby, když vyhrál brankou Marka Špačka.

Pokud se mají Hanáci zvednout, pak bude tato zodpovědnost ležet na bedrech Marka Račuka, který z 18 zápasů vydoloval 23 kanadských bodů za 6 branek a 18 asistencí. Nejlepším střelcem Jestřábů je s 11 brankami Lukáš Žalčík (11+12). Prostějov se spoléhá také na Petra Kafku (6+9).

Defenzivní činnost má na povel Jakub Husa, jenž klubové produktivitě přispěl šesti asistencemi. Jaroslav Mrázek přispěl stejnou porcí kanadských bodů, ale oba borci jsou v mínusových číslech, což je při průzkumu obránců důležitější, než kanadské bodování. Prostějov se během první poloviny základní části rožloučil s brankářem Jakubem Neužilem. Momentálně je jedničkou Jestřábů zkušený Tomáš Štůrala, zatím za Hanáky odchytal tři utkání, ve kterých zaznamenal úspěšnost zákroků 92,77% a průměrně inkasoval 2,65 branek.

Vsetín potvrdil domácí vítězství, podaří se doma znovu uspět?

Valaši po osmnácti utkáních drží sedmou příčku, kterou si pojistili hlavně v minulých dvou utkáních. V domácím utkání proti Havířovu porušili svou negativní bilanci s tímto soupeřem a klíčový náskok si vydobyli už po dvou třetinách. Za Azet sice v 47. minutě korigoval Jan Bambula, jenže Vsetínští si náskok pohlídali a získali tři body za vítězství 3:1. V posledním utkání potvrdili Valaši roli favorita a zvítězili poměrem 6:2. Dvakrát se trefili Vlastimil Dostálek a David Tůma, narozeninovou trefu si vysloužil také Radim Kucharczyk.

Cílem Valachů je napravit matný dojem z první poloviny základní části a pokračovat na vítězně vlně. Proti Prostějovu Vsetín v domácím prostředí umí, krom 5. čtvrtfinálového utkání na Jestřáby vždy v domácím prostředí uměl vyzrát. Podaří se to svěřencům trenérů Jenáčka a Dopity i tentokrát? Odpověď dostaneme ve středečním večeru, utkání Vsetína s Prostějovem startuje v tradičních 17:30, pokud se na Lapač nedostanete, můžete průběh zápasu sledovat v podrobné onlajn reportáži nebo v přímém přenosu skrz portál hokejktv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Žálčík, Račuk, Kafka – Nouza, Chlán, T. Jandus – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Miškář, V. Meidl, R. Pilař.

Vsetín: Gába – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek.