Druhý pokus rozhodnout budou mít Valaši na Lapači

Radek Bařina • 28.03.2009

Čtvrtým zápasem bude v neděli pokračovat nervydrásající semifinálová bitva mezi Vsetínem a Šumperkem. Poté, co Draci na domácím ledě odvrátili první vsetínský mečbol, se série vrací zpět na Lapač. Ve svém domovském stánku a před zaplněnýma tribunami budou mít hokejisté VHK pokus číslo dva. Utkání začíná v tradičním víkendovém čase od 17:00.

Kde jinde než ve svém domácím prostředí, hnáni zaplněnými tribunami, by měli vsetínští hokejisté rozhodnout o svém postupu do finále? Úkol to bude přetěžký, v silách hráčů VHK to ale rozhodně je a to i přesto, že se mimo Marka Knebla, o jehož aféře se již mluvilo přespříliš, budou muset i v nedělním utkání obejít bez Martina Podešvy. Tomu totiž, po jeho zkratu ze závěru středečního zápasu, nadělila disciplinární komise dvouzápasový stop a vsetínský štírek tak bude moci svým spoluhráčům pomáhat jedině mimo led. Do sestavy Valachů by se naopak po jednozápasové absenci měl vrátit Josef Štraub a domácí fanoušci jistě věří, že mu krátká přestávka znovu dodala sil a vsetínský matador bude i v tomto důležitém zápase motat hlavy svým protihráčům stejně, jako v předchozích utkáních série.

V posledním odehraném utkání semifinále sice Valaši v Šumperku prohráli vysoko 0:6, známá pravda však říká, se vyřazovací boje se na skóre opravdu nehrají a v sérii je stále o krok napřed podceňovaný Vsetín. Trenéři VHK alespoň mohli nechat odpočívat některé opory a současně si mohli prohlédnout hokejisty, kteří by přicházeli do úvahy místo Knebla s Podešvou. Leč ne všichni se osvědčili, což dokládají pozápasová slova vsetínského trenéra: „čekali jsme, že ti hráči, kteří dostanou šanci, tak budou daleko více bojovat a ti mě zklamali. Hráči, kteří nemají odehráno tolik zápasu, od nich sem čekal daleko lepší výkon, ale bohužel. Nebudu nikoho jmenovat, ale v kabině si to vyříkáme.“

Naopak ve dračí říši přeci jen zavládla poněkud veselejší nálada. Šumperští, alespoň pro třetí zápas série, dokázali odčarovat kouzlo Lukáše Plška, navíc jejich, původně náhradní, gólman Daneček udržel čisté konto. Dalším pozitivem pro Draky je, že se proti oslabenému Vsetínu konečně dokázaly prosadit jejich očekávané opory, jako například Martin Ambruz, Lukáš Duba či Aleš Holík. Přesto však důvod k veselí Šumperští rozhodně nemají, vždyť ve Vsetíně dokázali letos vyhrát jen jednou a to navíc hned při prvním střetnutí Na Lapači. Ani případná výhra ke všemu nemusí pro tým, jehož představitelé neberou ve výsledku sezóny nic jiného, než postup do 1. ligy, znamenat postup, v rozhodujícím utkání na jejich ledě se již totiž může stát všechno, o čemž se přesvědčil již nejeden z favoritů.

Ještě jednou připomínáme, že možná klíčové utkání sezóny startuje Na Lapači v neděli od 17:00, nikdo, kdo přeje Vsetínu postup, by tak na zimáku rozhodně neměl chybět. Dodejme, že ve stejném čase startuje v Orlové i čtvrtý zápas druhého semifinále a i v něm bude mít předpokládaný favorit co dělat, aby si vybojoval alespoň pátý zápas. Orlová totiž nastoupí proti našim sousedům z Valašského Meziříčí za, pro ni nadějného, stavu 2:1 na zápasy.

Vzájemné zápasy - základní část

Salith Šumperk - Valašský hokejový klub 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Hulva (Kubala), 20. Vymazal (Meluzín), 60. Hulva (Brunec) - 41. Ašer (Zavrtálek, Mikeš).

Valašský hokejový klub - Salith Šumperk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Zavrtálek (Klabačka), 32. Podešva z trestného střílení - 10. Vymazal (Osina), 24. Žalčík (Peška), 38. Drábek, 42. Fischer (Drábek, Čížek).

Vzájemné zápasy - nadstavbová část

Salith Šumperk – VHK Vsetín 2:3pp (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Novosad. (Duba, Sedlák), 32. Ambruz (Vymazal, Osina) - 30. Knebl (Podešva, Ašer), 50. Tesařík (Vaněk, Jurík) , 61. Mikeš (Tesařík). Rozhodčí: Dědek - Humpolíček, Pospíšil.

VHK Vsetín – Salith Šumperk 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Hrňa (Mikeš), 28. Šimek (Marek, Vaněk), 46. Hrňa (Černý, Štraub), 52. Tesařík (Haschka) - 4. Ambruz (Hulva), 11. Hulva (Ambruz), 37. Stejskal (Novosad).

Vzájemné zápasy - semifinále

Salith Šumperk - Valašský hokejový klub 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Hulva (Stejskal) - 18. Pšeja (Šimek, Matula), 60. Štraub.

Valašský hokejový klub – Salith Šumperk 4:2 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Štraub (Mikeš), 14. Hrňa (Podešva, Zavrtálek), 31. Hrňa (Podešva, Ašer), 60. Tesařík (Mikeš, Štraub) - 38. Hulva, 54. Drábek (Stejskal, Novosad).

Salith Šumperk - Valašský hokejový klub 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Stejskal (Novosad), 14. Duba (Stejskal), 19. Stejskal (Duba, Novosad), 39. Sedlák (Ambruz, Meluzín), 47. Vymazal (Meluzín), 53. Holík.

Sestavy v minulém zápase:

VHK Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Martyčák, Sýs, Pšeja, Zavrtálek, Mikeš, Tesařík, Kubo, Černý, Ašer, Klabačka, Vaněk, Gajdošík, Rajnoha, Gergela, Šenkeřík, Hrňa, Matula, Plachtovič.

Salith Šumperk: Daneček - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Sedlák, Vrtík - Brunec, Drábek, Meluzín, Vymazal, Čížek, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Stejskal.