Druhý hattrick v sezoně, takže spokojenost, raduje se Václav Kočí

Anna Pavlína Sedláčková • 01.03.2019

První třetina nebyla pro Valachy příliš šťastná, ocitli se v ní ve dvou přesilovkách, ale nijak jich nevyužili „Komunikace v útočném pásmu, neříkali jsme si kde má hráč být,” byla dle Václava Kočího největší chyba. Ve druhé části zápasu už začali dorostenci hrát jako tým a hosty dokonce předehnali. „Začalo to fungovat,” komentuje vsetínský obránce obrat ve druhé třetině, „potom jsme využívali šance a ty góly tam padaly.”

Václave, v první třetině jste hráli s Technikou spíše vyrovnaný zápas. Kde jste dělali největší chybu?
Hlavně v obraně, protože jsme neplnili úkoly, které nám trenér dal. Byli jsme tedy o krok pozadu a když z toho hráč vypadne, tak potom už nefunguje celá pětka. A takhle to dopadalo.

V téže třetině jste měli i dvě přesilovky. Jak to, že se vám jich nepodařilo využít?
To byla ta komunikace v útočném pásmu. Neříkali jsme si, kde má hráč být, nechodili správně s pukem tak, jak měli, takže to potom nevycházelo.

Váš gól dostal tým do vedení. Jak proběhl?
Dominik Kuchařík mi to dal na modrou čáru. Já jsem si odbruslil, akorát jsem to hodil na bránu a spadlo to tam. Docela štěstí.

Konec druhé třetiny byl obecně plný gólů. Kde jste tam na Techniku nejvíce tlačili?
V těch posledních pěti minutách, možná deseti, nám už začalo fungovat to, co jsme si řekli po první třetině. Už jsem si to v útočném pásmu začali víc dávat, takže jsme potom využívali šance a ty góly tam padaly.

Kdy jste věděli, že máte Techniku v kapse?
Asi za stavu 5:2. To už bylo více méně jasno, že to nedoženou.

Jaký máte pocit ze svého hattricku?
Je to super, jsem spokojený, šťastný. Byl to druhý hattrick v sezoně, takže spokojenost. Máme čtyři body, a to je pro mě nejdůležitější.

Sára Čajanová se v dnešním zápase ukázala pouze na pozici obránce. Probíhají nějaké změny v sestavě?
Vzhledem k tomu, že Martin Dořičák je zraněný, tak už minulý zápas hrála v obraně. Ona je komplexní hráč, takže může hrát kdekoliv a myslím, že jí to v té obraně šlo i v minulém zápase.

V sobotu hrajete s Warriorem. Jak se připravujete na zápas a co od nich očekáváte?
To se uvidí asi až na dalším tréninku, ale chceme do toho zápasu vstoupit tak jako do toho dnešního. Prostě jako do každého zápasu. Bude to tvrdý boj, oni hrají hodně do těla a myslím si, že Warrior bude hodně kousat a bude to těžký zápas.