Dorost je po pauze zpátky na scéně, junioři doma vyzvou Šumperk

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.10.2021

V minulém týdnu odehráli svůj zápas pouze junioři, a to na ledě Ústí. Ani po pauze se však vsetínští fanoušci nedočkají pořádné várky domácích zápasů, protože se na Lapači představí pouze juniorka proti Šumperku. Dorostenci odehrají oba zápasy venku, konkrétně v Přerově a Havířově.

Vsetínští dorostenci se po týdnu volna vrací na led. Čekají je dvě venkovní utkání, ve čtvrtek s Přerovem a v sobotu s Havířovem.

Před pauzou odehráli dorostenci dvě utkání na domácí půdě. Do zápasu s Kometou sice vstoupili Vsetínští aktivněji, ale Brněnským se podařilo prosadit jako prvním a ve vedení se poté drželi až do konce utkání. Domácí Vsetín se sice také dvakrát trefili, ale na výhru do nestačilo. Zato v sobotním utkání s Olomoucí se na Vsetínské usmálo štěstí. Do vedení se dostali v polovině první periody a setrvali v něm až do konce. V tomto utkání taky předvedl skvělý výkon Martin Konečný, který pochytal 51 střel soupeře.

Zápas: 14.10. Přerov – Vsetín 18:00

Přerov své poslední utkání odehrál v úterý proti Vítkovicím. První třetina byla vyrovnaná, na počátku druhé periody se však do vedení dostaly Vítkovice, které následně svému soupeři nenabídly moc šancí. Zubři se prosadili pouze jednou ve třetí třetině. Předcházející zápas se Zlínem vypadal pro Přerovské lépe, neboť vedli již od prvních minut utkání.

Zápas: 16.10. Havířov – Vsetín 18:15

Havířovu se v dosavadním průběhu sezony příliš nedaří. Své jediné vítězné utkání odehráli právě se Vsetínem, a to s výsledkem 3:2. V posledním zápase se AZ setkal s Porubou, která se od první periody držela ve vedení a během celé hrací doby nasázela soupeři 5 gólů.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný - Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla - Ürge, Rigo, Koláček, Juráň, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Přerov: Vojtek – Škňouřil, Antony, Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Grézl, Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda.
Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Valouch, Barnošák, Zielinski, Koubek, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Jelének, Jung, Svozil, Loza.

Juniorka bude mít skvělou příležitost odskočit třetímu Šumperku

Junioři na rozdíl od dorostu nastoupili k mistrovskému utkání také v minulém týdnu. Po dlouhé cestě do Ústí nad Labem trvalo Valachům dvě třetiny, než se rozkoukali a dohnali jednobrankovou ztrátu. Po vyrovnání se domácí Slovan znovu prosadil, ale i na tuhle branku dokázali Vsetínští odpovědět. Zápas tak nakonec dospěl až do prodloužení, kde se jako správný kapitán ukázal Marek Houser, když rozhodl o bonusovém bodu pro Vsetín.

Zápas: 15. 10. Vsetín - Šumperk 19:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
12. 9. 2021 Šumperk - Vsetín 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
V 21. minutě přišla pro Valachy sprcha v podobě dvou gólů a rychlého vedení Draků. Vsetínským k obratu a první výhře v sezoně pomohly hlavně přesilovky.

Mladí Draci jsou v tabulce hned za Vsetínem, ale mohli na tom být ještě lépe. Minulý týden totiž odehráli velmi vyrovnané zápasy. Nejprve v pátek odjeli do Brna, kde byla na programu dohrávka s Warriors. Hosté si v první třetině vybudovali tříbrankový náskok, ale utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, a to ve prospěch Brněnských, kteří tak dokonali svůj obrat. Jen o fous unikly Drakům body také v Chrudimi, kde tým z podhůří Jeseníků prohrál 0:1. Mezi dva nejproduktivnější hráče Šumperka patří Adam Polách (3+2) a Jakub Horký (2+3), tři góly vstřelil také obránce Milan Křivohlávek. Zahanbit se nenechají ani gólmani. Erik Bielecký i Milan Ryšavý odchytali shodně po čtyřech zápasech a oba jsou ve statistice úspěšnosti mezi pěti nejlepšími brankáři celé ligy.

Zápas: 17. 10. Poruba - Vsetín 15:15

17. 9. 2021 Vsetín - Poruba 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Vsetín měl v domácím utkání dobře našlápnuto a po dvou třetinách vedl o čtyři branky. Ostravané utkání zdramatizovali třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.

V neděli čeká juniory venkovní utkání, které sehrají proti Porubě. Ostravský celek je na posledním místě tabulky a získal zatím jen dva body za dvě remízy a následné prohry v samostatných nájezdech. Skóre 1:1 uhrála Poruba v Šumperku, v minulém kole pak senzačně obrala o body Písek, vedoucí celek západní skupiny. Nejproduktivnějším hráčem Ostravy je obránce Kacper Marcin Macias s bilancí 3+3. O dvě branky se pak postarali Filip Hlaváč (celkem 2+1) a také Mateusz Siekierka (2+0). Všichni tři skórovali také ve vzájemném utkání se Vsetínem, které celky sehrály v polovině září v rámci třetího kola.

Vsetín: Tkadlec – Sýkora, Houser, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík, Bednařík, Maštalíř, Janíček, Vrána, Matějíček, Veselý, Bachánek, Urge, Broža.
Šumperk: Bielecký – Sedláček, Koutecký, Netolický, Sviták, Holub, Minařík, Blaháček – Ševčík, Šotkovský, Stodůlka, Fibigr, Haas, šembera, Tomiczek, Šucha.
Poruba: Slíž – Fišara, Dinmukhammed, Kelnar, Macias, Hlaváč, Ludvík – Fornál, Siekierka, Halata, Kotrba, Mikula, Koudelný, Plevka, Chovanec, Žák, Kolát, Barčák.