Vstupenky online

Domácí premiéra je tu! Na Lapač v sobotu dorazí Slavia Praha

Jan Tajzler • 15.09.2023

Chance liga bude mít o víkendu na programu 2. kolo, ve kterém se Vsetín poprvé v rámci soutěže představí na domácím ledě. Na Lapač přijede celek HC Slavia Praha. V domácí premiéře se budou Valaši snažit navázat na úspěšný vstup do soutěže v Třebíčí, naopak Pražané přijíždí na Valašsko bojovat o první body. Souboj dvou tradičních celků odstartuje v 17:00. Vstupenky můžete nakupovat zde.

Partner utkání:

Autogramiáda Davida Vítka:

Vsetínský klub se s Davidem Vítkem symbolicky rozloučí v sobotu 16. září v rámci prvního domácího utkání nové sezony proti Slavii Praha. David bude mít od 16:00 ve stánku před zimním stadionem autogramiádu a bude k dispozici fanouškům. Následně vhodí čestné buly úvodního domácího utkání Chance ligy.

Dopravní omezení při zápasech VHK:

 Během podzimních měsíců se v souvislosti s nezbytnými opravami komunikací a investičními akcemi ve městě Vsetín budou muset fanoušci vyrovnat s omezením v dopravě. Pro utkání se Slavií Praha v sobotu 16. září bude provoz kolem zimního stadionu fungovat bez omezení, ta přijdou na pořad dne ale už v následujícím týdnu, kdy Valaši hostí Litoměřice.

  •  Vsetín vs. Litoměřice středa 20.9.2023 Dopravní omezení se dotkne ulice Krátká, která bude uzavřena v celé délce včetně parkoviště u Penny Marketu. Provoz bude omezen také na silnici č. 69 v Rokytnici v místě od čerpací stanice Shell po odbočku do sídliště Rokytnice (provoz zde bude řízen semafory), toto opatření bude trvat od 18.9. do 22.9.2023. 
  • Domácí zápasy od 25.9. do 30.11.2023 Nadále bude platit dopravní omezení v úseku od čerpací stanice Shell po odbočku do sídliště Rokytnice (provoz bude řízen semafory). Naopak přístupná už bude ulice Krátká včetně parkoviště u Penny Marketu.        
  • Vsetín vs. Zlín 7.10.2023 Derby se Zlínem si vyžádá mimořádná bezpečnostní a také dopravní opatření. V den zápasu nebude možné využít parkoviště u zimního stadionu, to bude uzavřené pro potřeby PČR, IZS, hasiče a obslužný personál. V úvahu přicházejí svozy autobusy z parkovacích ploch dostupných ve městě. Klub bude před utkáním se Zlínem fanoušky včas informovat.

Slavia omladila kádr, chce do čtvrtfinále

Tým pražské Slavie se po loňské sezoně obměnil. Sportovní manažer Jaroslav Bednář cílil především na mladé hráče se vztahem k hlavnímu městu a klubu samotnému. Filosofii Slavie je také dávat prostor vlastním odchovancům. Klub by letos chtěl postoupit minimálně do čtvrtfinále play-off, v loňské sezoně končil už v předkole, když podlehl jihlavské Dukle.

Vedení sešívaných se do obměny kádru pustilo ihned se startem přestupového období. Vyrovnat se muselo především se ztrátami v defenzívě, když laso z vyšší soutěže chytili Karel Klikorka s Tadeášem Hejdou, oba zamířili na Kladno. Pražané do svých řad zlákali Jana Holého, ofenzivně založeného obránce, který v loňské sezoně za Litoměřice nasbíral 27 kanadských bodů.  Další zadáci přišli z moravských klubů, po sestupu se Šumperkem pokračuje v Chance lize Filip Eliáš, který v posledním ročníku zaznamenal 10 vstřelených branek, což byl společně se vsetínským Říhou nejlepší počin mezi zadáky v základní části. Z Přerova se pak zpět do rodné Prahy stěhoval František Hrdinka.

Posily do útoku hledal Bednář také na Moravě. Ze Šumperku přišel ofenzivní řady posílit Jiří Průžek, jenž v loňské sezoně patřil mezi deset nejproduktivnějších útočníků soutěže. Z Litoměřic pak získali sešívaní talentovaného Josefa Slavíčka, ten se v úvodním kole proti bývalému zaměstnavateli blýskl bilancí 1+1, ale porážce 3:5 nezabránil.

Pražany po prvním kole s Litoměřicemi mohl mrzet hlavně nedostatečný důraz v osobních soubojích, utkání proti Stadionu přitom měli sešívaní rozehrané slibně, když po první dvacetiminutovce vedli 3:2, pak ale Kališníci předvedli větší chuť po vítězství a z hlavního města odvezli všechny body. Nyní se Slavia pokusí ukořistit první body na Valašsku. V loňské sezoně na Lapači jednou slavila, když Valachy porazila v rámci lednové krize 5:2, zbylá tři utkání ale ovládl Vsetín.

Vsetínu domácí starty vycházejí

Valaši na úvod soutěže zajížděli na půdu loňského vítěze základní části do Třebíče. V KHNP Areně dali zapomenout nezdarům z let minulých a po odpracovaném týmovém výkonu odvezli z Vysočiny všechny body za vítězství 2:0. Klíčem k vítězství byl bezchybný výkon brankáře Maxima Žukova, ten zlikvidoval všech 25 střel soupeře. Obětavě si Vsetínští počínali také při bránění přesilových her soupeře. Zelenožlutí pak využili hned první přesilovou hru v sezoně, na výborné výkony ze závěru přípravy navázal obránce Jakub Ďurkáč, když přetavil přihrávku Jonáka nakonec ve vítěznou branku svého týmu. Náskok Valachů pak po ukázkové kombinaci vsetínských odchovanců navýšil premiérovou trefou při svém debutu v Chance lize Matyáš Dědek.

Vsetín v Třebíčí zvládl s velkým přehledem třetí třetinu, za vedení 2:0 se nepouštěl do bezhlavého útočení, naopak držel na uzdě domácí borce, kteří s ubývajícím časem projevovali čím dál nervóznější pojetí hry. Horáci se nedostali ani do závěrečného náporu a odvolání brankáře Pakarinena bylo možné jen na několik málo vteřin během posledních minut základní hrací doby. Vsetín zvládl tři body ukořistit i ve stavu stále početné marodky, například Šimon Jenáček musel nastoupit na křídle čtvrté útočné formace. Trenéři však avizovali už na tiskové konferenci před startem soutěže, že budou vyžadovat výsledkové nároky bez ohledu na složení kádru pro jednotlivá utkání. 

Vsetín čeká domácí soutěžní premiéra, přijíždí Slavia Praha, se kterou Valaši otevírali v minulosti například extraligovou sezonu 2005/2006, tehdy se v rámci úvodního kola zrodila remíza 1:1. Valaši jsou v posledních letech při domácích startech do soutěže úspěšní, v rámci Chance ligy ztratili úvodní domácí duel pouze jednou, to když při debutu sezony 2019/2020 podlehli v prodloužení s Frýdku-Místku 3:4. Ve všech ostatních pěti případech ale fanoušci po prvním utkání slavili s hráči vítězství. Na Lapači Vsacané vstoupí do sedmé sezony od postupu do druhé nejvyšší soutěže v roce 2017. Utkání odstartuje v 17:00, speciální zápas v sobotu bude čekat na Jana Kerna, který poslední roky strávil v pražském Edenu, nyní bude bojovat za Vsetín. Vstupenky nakupujte zde.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana, Hryciow, Ďurkáč, Kojo, Š. Jenáček, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob – Půček, Dědek, Hrňa – Kratochvil, Jandus, Vávra – Kern, Vaňo.

Slavia Praha: Málek – Eliáš, Hrdinka, Kajínek, Holý, Žovinec, Křepelka, Kremláček – Průžek, Žejdl, Kulda, Všetečka, Knotek, Brož, Strnad, Slavík, Slavíček, Závora, Polák, Simon.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín