Další domácí sobota! Vsetín se utká s posledními Pardubicemi

Jan Tajzler • 08.12.2022

V pořadí již čtvrtá sobota bude znovu na Lapači patřit utkání Chance ligy. Valaši podruhé v letošním ročníku přivítají nově vzniklou rezervu pardubického Dynama. Na východočeský projekt zatím vsetínský tým umí, v obou duelech bral tři body a roli favorita bude chtít znovu potvrdit i před domácím publikem. Rezerva extraligového giganta však přijede na Valašsko podpořená protrhnutím černé série a tříbodovým vítězstvím v zádech. Získá Vsetín sedmý triumf v řadě a zaútočí na 1. místo v tabulce? Přijďte fandit, startujeme v tradičních sobotních 17:00.

Partner utkání:

Dynamo zabralo, na Lapač jede překvapit

Pardubické Dynamo je tradiční značkou české hokejové scény, pro letošní sezonu se v rámci oslav 100. výročí založení klubu rozhodl tamní management posílit svou pozici o farmu v Chance lize. Z Vrchlabí tedy pardubický mecenáš Petr Dědek převedl do Chrudimi, kde působí tým s názvem HC Dynamo Pardubice B. Farma extraligového giganta se však v Chance lize potýká s výsledkovou krizí. Pouze pětkrát dokázali farmáři zvítězit za plný tříbodový zisk. Naposledy se tak stalo ve středu, kdy dlouhé čekání ukončili proti Litoměřicím, které si z Chrudimi odvezlo porážku 1:4. K odpoutání se od poslední 14. pozice, zaručující sestup do 2. ligy, budou muset v Chrudimi pořádně zabrat.

Sestup farmy si v Pardubicích rozhodně nepřejí. Klub reagoval posílením kádru a k mladíkům přivedl zkušenější borce. Do útoku přivedlo z Poruby v rámci hostování Tomáše Vildumetze, ten se ale 17. ledna vrátí zpět do Ostravy, do té doby se budou snažit v Dynamu využít jeho služeb k odrazu v tabulce. Ještě před Vildumetzem posílili na východě Čech o Martina Belluše a do obrany se hlásí s extraligovými ambicemi Tomáš Hanousek.

Tahounem pardubického béčka je útočník Tomáš Kaut, který zaznamenal 6 branek a 7 asistencí, nejproduktivnějším hráčem je však paradoxně obránce Jan Zdráhal (4+10). Vedle Kauta táhne útok Ondřej Matýs (5+8) nebo Jiří Půhoný (3+10). Vědět o sobě dává i nadějný Jakub Lichtang (5+5). Zmíněný Vildumetz zaznamenal ve třech duelech dva kanadské body.

Brankoviště pardubické rezervy se může opřít o služby Milana Kloučka. Navzdory faktu, že chytá v brankovišti posledního týmu tabulky vyšvihl úspěšnost zákroků nad úroveň 92 procent a průměrně inkasoval 2.7 branky na jedno utkání z celkově odchytaných 23 zápasů. Na Lapači se rezerva Dynama pokusí překvapit a stáhnout pětibodovou ztrátu na předposlední Slavii Praha.

Splní Vsetín povinnost?

Na domácím ledě se od Valachů nečeká nic jiného než další tříbodový úspěch. Stát budou proti poslednímu týmu tabulky, ale právě tyto duely mohou být pro favorita nevyzpytatelné. Vsetín má však za sebou úspěch ze středečního šlágru, kdy v atraktivním utkání dokázal potřetí v sezoně porazit ostravskou Porubu, čímž stáhl její náskok na 1. místě na rozdíl dvou bodů a navíc prodloužil svou vítěznou sérii na pět utkání v řadě, ta Valachy zdobila i ve skvostném vstupu do základní části.

V zápase s Porubou se znovu činila první útočná formace, když otevřela skóre zásluhou Luboše Roba, který si připsal 11. branku v sezoně. Poprvé od návratu zpět do dresu mateřského klubu skóroval i Roman Půček, když předvedl povedenou individuální akci a potřetí v sezoně se prosadil Štěpán Bláha, jenž těží ze spolupráce s Adamem Hořanským.

Vsetínu se téměř vyprázdnila marodka, hlavně útočné řady jsou téměř kompletní a i díky tomu třeba Jan Štefka v posledních duelech plnil roli až 13. útočníka. Obranným řadám schází David Kájínek a turbulentní je situace v brankovišti. Maxim Žukov však už proti Porubě plnil roli dvojky a jeho návrat zpět do brankoviště by měl být již na obzoru. I tak Valaši nic neriskovali a i pro souboj povolali ze Znojma dalšího brankáře, tentokrát vsetínskou branku střežil Matěj Žajdlík a jistým výkonem přispěl k cennému triumfu Valachů, když pochytal 35 z celkových 37 porubských střel.

Vsetín letos na Pardubice dvakrát vyzrál, na domácím ledě 3:1 v odvetě na východě Čech slavil 4:1. Jak to bude tentokrát? Zvládnou Vsacané roli favorita a podniknou útok na 1. místo v tabulce? Přijďte se podívat, utkání na Lapači startuje v 17:00.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žajdlík (Žukov) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – R. Půček, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Lichanec, Š. Bláha – Štefka.

Pardubice: Klouček – Nedbal, Hanousek, Kubíček, Zdráhal, Chabada, Drtina – Matýs, Kaut, Vildumetz – Lichtag, Rákos, Zeman – Belluš, Machač, Půhoný – Kaplan, Herčík, Rouha.