Další boj na Lapači! Přijede pražská Slavia

Jan Tajzler • 30.09.2019

Vsetínský tým se opět představí v domácím prostředí Lapače. V rámci 9. kola Chance ligy přivítají zelenožlutí pražskou Slavii. Sešívaní přijíždí na Valašsko povzbuzeni vysokým vítězstvím nad lídrem z ostravské Poruby, ovšem na ledě soupeřů ještě tým z hlavního města nebodoval. Vsetín bude proti Slavii usilovat o páté vítězství v řadě, utkání mezi Valachy a Pražany startuje ve středu od 17:30.

Nemusíme v paměti pátrat příliš hluboko. Poslední vzájemný zápas Vsetína se Slavií se odehrál během letní přípravy v rámci turnaje Zubr Cup. Necelé dvě tisícovky diváků tehdy na Lapači sledovali přestřelku, ve které se nakonec z vítězství radoval domácí Vsetín, když na konci zápasu platil stav skóre 7:5. Dočkáme se ofenzivních hodů i v rámci soutěžního utkání?

Slavia čeká na první body z ledu soupeře

Chtějí hodit loňskou sezonu za hlavu a vrátit se do play-off, tak zní vize hokejové Slavie pro letošní sezonu. Při pohledu na posily sešívaných se tento cíl vůbec nezdá nereálný. Z Kladna přišli do Edenu obránce Petr Hořava s mistrem světa Petrem Vampolou, především Vampolova výpomoc určitě významně zvedá šance Pražanů na účast ve vyřazovacích bojích. Od začátku sezony bude ve Slavii působit také Filip Vlček a Daniel Vrdlovec.

Slavia nezačala dobře, v domácí premiéře podlehla Ústí nad Labem 1:2 a nezadařilo se jí ani v Benátkách, kde padla 1:3. Následně se však dostavila vzpruha, Slavia v Edenu nejprve udolala Litoměřice 3:2 a pak si vyšlápla na favorizovanou Duklu (2:1). Zatímco venku to skřípe, což dokazuje i vysoká porážka v Chomutově 0:5, na domácí půdě se sešívaným daří. S nepořízenou odjeli z hlavního města Zubři z Přerova a naposledy také ostravský lídr z Poruby, Slavia tak byla vůbec prvním týmem, který dokázal na Porubu v letošní sezoně vyzrát a to celkem přesvědčivým rozdílem 6:2.

Produktivitu pražského týmu táhne momentálně jednadvacetiletý Tomáš Šmerha (4+4). Daří se i dalším mladíkům Aleši Furchovi (3+1) či Davidu Štajnerovi (3+0). Obranné linie Slávie se již nějakou tu sezonu opírají o schopnosti nestárnoucího Jana Nováka (1+2). Brankoviště Pražanů střežil ve většině případu Martin Michajlov, ale vítězství s Porubou vychytal teprve osmnáctiletý Roman Málek.

Podaří se Vsetínu konečně vynulovat Slavii?

Valaši vstoupili do třetí sezony ve druhé nejvyšší soutěži. Za tu dobu stihli s Pražany odehrát na Lapači čtyři soutěžní utkání, v prvních dvou případech pokaždé padli 2:4. V loňské sezoně už to bylo veselejší a zelenožlutí se dvakrát radovali po výhrách 3:2 v prodloužení. Ovšem plný bodový zisk se Dopitovým svěřencům proti pražskému týmu na Lapači uhájit nepodařilo. To se budou nyní Vsacané snažit změnit.

Poslední utkání odehrál Vsetín v sobotu na ledě nevyzpytatelných Benátek nad Jizerou, kde se na vítězství pořádně nadřel, nakonec však odvezl kompletní bodový zisk po výhře 3:2. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Benátky porazily České Budějovice i Jihlavu. Určitě mají hodně nebezpečný, mladý tým, včetně zkušených hráčů, kupříkladu Radka Dudu. Utkání bylo vyrovnané, myslím si ale, že jsme byli o chloupek lepší. Po zásluze si tedy vezeme, pro nás cenné, tři body. Prodloužili jsme naši sérii. Věřím, že bude trvat i nadále. Ve středu máme Slavii, na kterou se musíme dobře připravit a vítězství z venku potvrdit,“ doufal po sobotním úspěchu směrem ke středě vsetínský trenér Jenáček

.

Valaši momentálně čítají sérii čtyř vítězství v řadě, snaha o navlečení pátého korálku startuje ve středu od 17:30 na Lapači. Pokud se do Vsetína nedostanete, můžete využít tradiční prostředky pro sledování vývoje utkání, naše redakce vám nabídne podrobnou textovou onlajn reportáž, portál hokejkatv.cz pak přímý přenos.

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Málek – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Antoš – J. Doležal, Vampola, Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Jar. Brož, Kubík, Všetečka – Furch, Kohút, Martínek.

Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Březina, Rehuš, Jonák – D. Tůma, Pechanec, Kucharczyk – Doktor, L. Volf, Procházka – Vítek, Šilhavý, Hořanský.