Cestu za titulem zmařila juniorům špatná koncovka, myslí si Horák

Michal Kubáň • 27.03.2004

V s e t í n - Nevydařený druhý zápas proti Zlínu připravil juniory o bronzové medaile. Přestože se v očích juniorů odrážel pocit zklamání, nemají se za co stydět. Po celý rok předváděli pěkný kombinační hokej a vyhráli moravskou část soutěže. Jejich zápasy byly nejnavštěvovanější v celé soutěži, což je největším důkazem, že hokej v jejich podání měl vysokou úroveň. Situaci v týmu i mimo něj mohl jak s povzdálí, tak přímo ze střídačky sledovat důrazný obránce Michal Horák

Jeho kuriózní branka udržela na celou půlku zápasu kontakt se soupeřem. „Proti mně jel hráč a nechtěl jsem ho trefit, tak jsem se chystal nahodit puk na zadní mantinel. Jenže jejich obránce si puk srazil do branky,“ popisoval branku Vsetína zklamaným hlasem Horák. Vsetínští se celý zápas dotahovali na soupeře a ani štěstí se k domácím moc nepřiklánělo. „Jednoznačně jsme měli ze začátku proměnit šance a byl by to úplně jiný zápas, dodala jedna z opor letošního juniorského kádru. Vsetín ve Zlíně vyhrál jen 4:3 což v zápasech, kde rozhodovalo vzájemné skóre, nebylo žádnou velkou výhodou. Rozdíl jediné branky nakonec také na Zlín nestačil. Trochu jsme to vypustili, kdybychom jim dali ve Zlíně ještě dvě tři branky, tak by to bylo hotové,“ posteskl si Horák.

Vsetínští junioři již po šest let vyhrávají základní část v ve skupině B, nejednou však skončili v semifinále a tak jim zlatá medaile stále chybí. Letos vypadli na samostatné nájezdy s Prostějovem a opět se opakoval stejný scénář jako v posledních letech. “Opravdu nevím, v čem to vězí, že nám titul stále uniká. Letos to bylo možná tím, že jsme dali jednu dvě branky za zápas. A na to se nikdy nevyhrává.“

Obránce Horák nehrál celou sezónu za juniorku. Za ni v základní části nastoupil ve 14 zápasech, ve kterých kromě 101 trestných minut vstřelil dvě branky. Většinu sezóny, 24 zápasů, odehrál v Třebíči, kde byl vítanou oporou obranných řad Horácké Slavie. Do statistik se zapsal pouze jednou asistencí, ale za to pět kladných plus/minus bodů. Na jihu Moravy nastupoval se vsetínskými spoluhráči Jiřím Kučným, Ondrou Němcem a Lukášem Valkem „Hrálo se mi tam dobře a z mého pohledu to byla dost vydařená sezóna," dodal Horák.

Se závěrečným hvizdem „malého valašského derby“ vypnuli ledaři chladící zařízení a na Vsetíně tak definitivně sezóna skončila. Jisté je, že Michal Horák už v příštím ročníku nebude bourat protihráče u mantinelu se štítkem „Diderot extraliga juniorů“, ale bude muset hrát o třídu výš. Hostování za Třebíč pro něj znamenalo obrovskou zkušenost, o svém dalším působišti však Horák jasno nemá. “ Zatím vůbec nevím, kde budu. V dubnu mi končí smlouva a o nové budeme jednat. Jisté je, že bych na Vsetíně rád zůstal“, dodal přesvědčeným hlasem vsetínský obránce.