Cesta za snem začíná! Na úvod soutěže Valachy prověří Nový Jičín

Václav Trávníček, Filip Bazala • 10.09.2015

Příprava je minulostí, teď je tu liga! A hokejisty Vsetína v ní čeká ostrý start. Druholigový ročník 2015/16 odstartují Valaši v sobotu od 15:30 proti Novém Jičínu, celku, od kterého minulý týden inkasovali osm branek. Nepovedenou prověrku teď ale Valaši hodili za hlavu. „Chceme Novému Jičínu porážku vrátit. Poprvé půjde o body a také o dobrý vstup do sezony,“ velí trenér Luboš Jenáček.

I když příprava nevyšla podle představ, trenéři jsou rádi, že špatné chvíle přišly už v přípravě, kdy mohou ještě bez ztráty bodů na výsledky reagovat. Tým věří v úspěšný start sezony, pro který v sobotu udělá maximum. Více o týmu a přípravě na zápas už sám Luboš Jenáček.

Trenére, je tým po přípravě připraven na první utkání sezony?
Jak jsem říkal minule, měli jsme tady kluky na zkoušku a kádr se postupem času zeštíhlil. Jsme rádi, že do konce října nás ještě posílil Ondra Slováček. Je to vsetínský hráč, zná to tady, je kvalitní a určitě nám pomůže. Bohužel zatím není dořešen Lukáš Finsterle. Papírově jsou tam nějaké zádrhely a zatím se to nepodařilo vyřešit. Chyba ovšem není na naší straně. Podobně na tom byl Petr Dvořák, jelikož nám Valmez dělal problémy. Museli jsme v dohodě najít nějaký kompromis, protože jsme o Petra hodně stáli. Myslím si, že on bude jedním z těch klíčových hráčů našeho týmu.

V kádru se udála na poslední chvíli ještě jedna změna. Na Vsetíně skončil Honza Podešva, který v klubu i trénoval. V podstatě s tím přišel sám, že z určitých osobních důvodů a i trochu díky velké konkurenci v týmu, kdy cítil, že by nebyl tolik vytížen, jak by si přál, se rozhodl odejít. Přišel nám říct, že končí a bude si hledat jiné angažmá, ale připomínám, nebylo to jen o hokejových věcech, ale i o jeho osobním životě. Zaskočilo nás to, ale popřáli jsme mu hodně štěstí a ať se mu v novém působišti daří. Věřím, že se naše cesty ještě někdy potkají.

Jak hodnotíte uplynulou přípravu na soutěž?
Sehráli jsme zápasy, jedno s Opavou nám chybí. Paradoxně nám možná ublížilo vítězství v Šumperku. Myslím, že to bylo kontraproduktivní, protože se vyhrálo 5:1, i když zápas samotný tak jednoznačný nebyl. Asi nám spadlo do hlav: kdo nás zastaví? Hlava některých hráčů asi pracovala tak, že jsme dobří a pojedeme na vítězné vlně až do konce soutěže. Až poslední dva zápasy přípravy nás definitivně postavily na zem. Narazili jsme do zdi a podívali se pravdě do očí. Bez stoprocentního přístupu, tvrdé dřiny, bojovnosti a plnění svých věcí budeme mít v lize velké problémy. Myslím si, že „facka“ přišla v pravý čas. Věřím, že se na sobotu zkoncentrujeme, protože začátek soutěže je vždy velmi důležitý. Vloni se nám povedl, kdy jsme se drželi pevně v první čtverce a prakticky jsme neprohráli dva zápasy po sobě, na to bychom chtěli navázat. Chceme první dvě kola doma zvládnout. Nyní se upínáme hlavně na ten první s Novým Jičínem. Věříme, že přijde hodně lidí, kteří se těší na sezonu, a my je nezklameme. Chceme do ligy vstoupit pravou nohou, hrát opět nahoře a dělat našim fanouškům radost.

Co praktikovat na Jičín, aby se neopakoval výsledek z přípravy?
Trenér Flašar umí číst, takže nemůžu moc dávat vše do placu. Jičín má velmi dobrý tým. Dobře posílili a budou v lize silní konkurenti. Nicméně je známe, byli jsme schopni se na ně připravit v minulé sezoně v play-off, kdy týmu velmi pomohla detailní příprava na soupeře. Věřím, že úspěch z loňského play-off proti Novému Jičínu doma zopakujeme a zvítězíme. V týmu máme dobré hráče, kteří jsou schopni reagovat na určité soupeře. Věřím, že tempo hry budeme diktovat my, i když to bude velmi těžké. Budu brát jakoukoliv výhru za tři body. Ještě pracujeme na obranné hře, která nám moc zatím nejde, a máme v ní velké rezervy. Okének vzadu máme moc a ještě v pátek to na tréninku budeme tvrdě trénovat. Dopředu útočnou sílu určitě máme a věřím, že se v zápase prosadíme.

V sobotu všichni na Lapač!

Video zveřejněné uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),

Nový Jičín v přípravě: Z výsledků jde respekt

Kádr Nového Jičína zůstal oproti loňské sezoně prakticky nezměněn. Na Lapač se po roční anabázi vrátil obránci Michal Žák, jinak v sestavě modrobílých uvidíte samá známá jména: Vašut, Robin Gebauer, Uhlár nebo ve vsetínských kruzích nepříliš populární Ižacký.

Téměř nulové změny v kabině Novojičínských se podepsaly i na výsledcích v přípravě. Svěřenci trenéra Aleše Flašara v základní hrací době nepoznali hořkost porážky. Pouze Opavě podlehli 5:6 po samostatných nájezdech a nováčka z Kopřivnice zdolali 3:2 po penaltách. V odvetách už ale byli suverénní, stejně jako ve všech dalších prověrkách.

Své o tom ví i hokejisté Vsetína, kteří Novému Jičínu podlehli 5:8, přičemž inkasovali nejvíc branek od zpackaného prvního finále loňské sezony s Přerovem (1:9). „Myslím, že to pro nás nakonec bude dobře, že jsme dostali takovou facku týden před startem soutěže. Proti Jičínu nikdo nevynikal, nikdo nehrál dobře. Je třeba si z utkání vzít ponaučení,“ zlobil se po porážce útočník Petr Dvořák.

Brankáře Hromadu v sobotu tradičně prověří ostrostřelec Adam Uhlár, jemuž se proti zelenožlutým dlouhodobě daří. Novojičínští se budou jistě spoléhat na zkušenosti trojice sedmatřicetiletých bardů Davida Mikšana, Petra Macháčka a Zdeňka Novosada. Jejich svatyni bude strážit brankařská jednička David Iláš, kterého je schopen zastoupit jednadvacetiletý talent Daniel Chvostek.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Žabčík, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz.

Nový Jičín: Gebauer K. (Chvostek) – Žvátora, Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut, Andrýsek – Gebauer R., Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Novosad, Kratochvíl, Ižacký, Novotný.

Už pozítří! A nezapomeňte, začínáme již v 15:30 :)

Posted by VHK Vsetín on 10. září 2015