Antonín Sprušil: Věděli jsme, že toho bude mít Přerov plné kecky

Václav Trávníček • 12.01.2012

Po dlouhých třech letech vyhráli vsetínští hokejisté ve středu večer v Přerově. Na triumfu 4:1 se podílel i Antonín Sprušil, útočník elitní formace zelenožlutých, který na Valašsko zamířil během podzimu právě z hanáckého klubu. „Žádné hecovačky s bývalými spoluhráči neproběhly. Já se na každý zápas připravuji stejně,“ vykládal spokojeně po vítězném duelu, v němž si připsal jednu asistenci a řadu střeleckých pokusů.

Po takovém zápase musela kabinu ovládnout velká radost, pletu se?
Je to super výsledek. Byla to dřina, ale nechali jsme na ledě sto procent, naše maximum. Dobře jsme bránili a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Na soupeře jste hned od začátku vlétli. Byla taková taktika?
Určitě. Především jsme nechtěli hrát ustrašeně. Naopak, měli jsme v úmyslu hrát se soupeřem útočný, nebojácný hokej. Věděli jsme, že hráči Přerova mají v nohou dva těžké zápasy v Prostějově a Opavě a že toho budou mít plné kecky. Také to na nich šlo vidět. Přehráli jsme je i fyzicky a získali tři body.

Ovšem zejména v prvních minutách druhé třetiny vás Přerov dostával hodně pod tlak…
Myslím, že si o přestávce po první třetině něco řekli v kabině. Věděli, že musí zlepšit hru. Malinko nás potom zaskočili, ale my se s tím dokázali vyrovnat a zodpovědnou hrou jsme to ubojovali. Přerov má zkušený tým, jeho hráči si to umí dát. A my na ně musíme vyrukovat právě s bojovností. Jinak to proti nim ani nejde.

Možná proběhne nějaká esemeska, trošku si rýpnu

Jak ses cítil ty osobně ve vsetínském dresu na přerovském ledě?
Rád jsem se vrátil na svůj oblíbený stadion. Vždycky se mi tu dobře hrálo. Dnes byla výborná atmosféra, diváci byli skvělí. Líbilo se mi to.

Připravoval ses na toto utkání nějak speciálně?
To ne. Já se na každé utkání připravuji úplně stejně. Ať jde o duel s Frýdkem-Místkem nebo s Přerovem. Samozřejmě někdy to hráči vyjde líp, někdy hůř. Ale já v přípravě na zápas nic neměním.

A proběhly nějaké hecovačky s bývalými spoluhráči?
Ne ne, nic před zápasem neproběhlo. Možná teď proběhne nějaká esemeska, trošku si rýpnu (směje se).

Zdálo se mi, že tě hráči Přerova podvědomě trochu šetřili. I když mohli přitvrdit, řešili situaci techničtěji. Máš stejný pocit?
Chvilkami se mi to taky zdálo, ale platilo to obecně. Často do nás mohli zajet ostřeji a místo toho do toho nešli na sto procent. Nevím… (krčí rameny).

Snil jsi o tom, že by ses dnes připomenul vstřelenou brankou?
Určitě by to bylo pěkné. Snažil jsem se to tam sázet z každé pozice, ale dneska se mi to nedařilo. Na druhé straně stál skvělý gólman. Ale zaplať pámbů za to, že jsme vyhráli.

Ze začátku mi to nešlo, byl jsem z toho špatný

Co říkáš na to, že Vsetín zvítězil v Přerově po dlouhých třech letech?
Před zápasem jsem četl, že je to tu trochu prokleté (směje se). Ale každá série jednou musí skončit. A my jsme rádi, že se nám to podařilo dnes.

V Přerově jsi strávil dlouhá léta. Prozraď - jak vypadaly přípravy v kabině Zubrů před duely se Vsetínem?
Vsetín byl pro nás atraktivní soupeř. Vždycky přišlo hodně lidí, na zimáku byla bouřlivá atmosféra. Vždycky šlo o kvalitní zápasy a vždycky to bylo super.

Jak vlastně došlo k tvému podzimnímu přesunu z Přerova do Vsetína?
Bylo to způsobené tím, že Přerov měl dostatek kvalitních útočníků. Na mně nezbylo míso v sestavě, tak jsem se s vedením dohodl, že si zkusím najít jiné angažmá. Vsetín projevil zájem a já jsem rád, že za něj můžu hrát.

Jsi na Valašsku spokojený?
Ze začátku se mi moc nedařilo, takže jsem z toho byl trochu špatný. Pak se ale zamíchalo sestavou, začal jsem hrát v první pětce s Danem Vaňkem a Fero Zúbkem. Dostáváme na ledě hodně prostoru, takže si to nemůžu vynachválit.

Chci se Vsetínem dojít co nejdál

Lze srovnat přerovský mančaft s tím vsetínským?
Přerov má určitě zkušenější mančaft. Jsou tam zkušení borci, kteří toho už mají hodně odehraného. Na rozdíl od Vsetína, který má v kádru spoustu mladých kluků. Byla tady skvělá letní příprava, díky které jsou na tom vsetínští hráči strašně dobře fyzicky. Myslím, že právě tímhle přehráváme soupeře.

Zůstaneš ve Vsetíně do konce sezóny, nebo se může stát, že si tě Přerov stáhne před play-off k sobě?
Takové zprávy nemám. Já doufám, že sezónu dohraji ve Vsetíně. Něco jsem tady začal a chtěl bych to dotáhnout do konce.

To znamená?
Co nejdál! (směje se)

Momentálně se nacházíte v polovině minišňůry venkovních utkání. V těch se vám během sezóny příliš nedařilo, ale z duelů v Karviné a Přerově máte na kontě skvělé čtyři body. Změnili jste něco?
Po Vánocích jsme velice dobře potrénovali, takže jsme nabrali nějaké síly. V Karviné i dnes proti Přerovu jsme hráli hodně zodpovědně. V tomhle duchu musíme pokračovat i na ledě Frýdku-Místku a Uherského Hradiště. Jsou to sice soupeři ze spodku tabulky, ale o to více se na ně musíme připravit. A dovézt body i od nich.