AKTUALIZOVÁNO: Výběr kraje na Lapači těsně podlehl Rusům

Václav Trávníček, Filip Bazala • 03.01.2011

Těsnou porážku 3:4 zaznamenal v neděli odpoledne výběr Zlínského kraje v utkání s ruským týmem Krystall Elektrostaľ. Dres obou celků oblékli hráči, kteří nepřekročili věk 14 let. Ačkoliv se Zlínskému kraji podařilo třikrát vyrovnat, Elektrostaľští vstřelili v poslední minutě rozhodující branku a ze vsetínského Lapače si odvezli vítězství. Vsetínský klub reprezentovali Abdul, Děrkas, Hořanský, Tydlačka, Mikula, Ščotka a druhou polovinu přátelského zápasu odchytal gólman Daniel Bechný.

Zlínský kraj 1996 - 3:4 - Kristall Elektrostal´96

Branky a nahrávky: 16. Hořanský, 22. Hořanský (Tydlačka), 51. Remeš (Ščotka, Tydlačka) - 5. Gromov (Savonin), 18. Sirota (Gromov, Naletěv), 38. Naletěv (TS), 60. Naletěv (Savonin).
Třetiny: (1:2, 1:1, 1:1). Rozhodčí: R. Dobeš. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Sestavy:

Zlínský kraj: Ondřej Halda (30. Daniel Bechný) - Richard Kobylík, Petr Procházka, Filip Januška, Jan Ščotka, Matěj Tomek, Martin Řezníček, Petr Botek, Jan Remeš - Jan Vyoral, Dominik Hladiš "C", Tomáš Pavlůsek, Václav Melichárek, Lukáš Valášek, Josef Mikula, Pavel Bumbál, Nicolas Werbík, Jindřich Abdul, Ondřej Tydlačka, Zdeněk Děrkas, Adam Hořanský.
Trenéři: Robert Svoboda, Libor Žilka.

Kristall Elektrostal: Arkhipov - Ermakov, Aksenov, Korotun, Groshev, Zhabkin, Naletěv "C", Ermeev, Repin, Sirota, Savonin, Shevyakov, Gromov, Suslin.