AKTUALIZOVÁNO: Vsetínští druháci opanovali turnaj v Chotěboři

Václav Trávníček (s přispěním Václava Kočího) • 29.12.2010

Vsetínští druháci se v pondělí zúčastnili Vánočního turnaje v minihokeji v Chotěboři. Na Vysočině se jim dařilo: Valaši celý turnaj vyhráli, když za sedm utkání nepoznali ani jednou hořkost porážky a dokázali zvítězit i nad domácím výběrem či nad celkem Sparty Praha. Nejlepším hráčem zelenožlutých byl vyhlášen Václav Kočí, jenž během turnaje vstřelil sedm branek.

Skvělého úspěchu dosáhly hokejové naděje VHK Vsetín na Vánočním turnaji v minihokeji žáků do 8 let (rok narození 2003 a mladší), který se konal dne 27. prosince v Chotěboři. Turnaj byl z hlediska svého obsazení mimořádně atraktivní a pro nejmenší hráče VHK jedinečný, neboť pořadatelé pozvali celky zvučných jmen, jako jsou Bílí tygři Liberec, Mountfield České Budějovice, Sparta Praha, BK Mladá Boleslav, Kometa Brno či Dukla Jihlava.

Vsetínští hráči však od začátku předváděli, že na turnaji nebudou jen do počtu, když s přehledem přehráli týmy Komety Brno 7:1 a Dukly Jihlava 7:2. Po napínavé bitvě s domácím celkem Chotěboře, který Vsetínští nakonec udolali 3:2, následovalo opět přesvědčivé vítězství nad celkem z Českých Budějovic 4:1. Dramatický průběh pak přinesl zápas s Mladou Boleslaví, v němž mladí Valaši po výborném úvodu dovolili soupeři vývoj zápasu otočit, aby nakonec utkání dovedli k remíze 3:3.

Výborně rozehraný turnaj a dosažené výsledky přesto stále ještě nepřinášely jakoukoli jistotu některé z medailových pozic. K ní potřebovali hráči VHK nutně zvítězit alespoň v jednom ze zbývajících duelů, kde je však čekaly celky Liberce a Sparty, jež měly pořád reálnou naději na celkové prvenství v turnaji. Vsetínští druháci si však medaili rozhodně nechtěli nechat vzít a po znamenitém výkonu vyprovodili malé tygry z Liberce poměrem 5:1.

V tuto chvíli už bylo jasné, že Vsetín má zaděláno na vítězství v celém turnaji. Nicméně v cestě za zlatem stál zelenožlutým ještě poslední soupeř. Pražská Sparta. Utkání mělo o to větší náboj, že k přímé konfrontaci obou celků došlo až při jejich posledním vystoupení na turnaji a oba celky přitom hrály o zlato. To, že Vsetínští chtějí Spartu porazit, bylo patrné od prvních sekund zápasu. Druháci do utkání vlétli jako uragán, soupeře úplně vymazali z ledu a po celý zápas prakticky nedovolili malým sparťanům ohrozit branku. Po fantastickém výkonu a výsledku 2:0 tak Vsetín triumfoval v celém turnaji bez jediné prohry a po právu si domů odvezl pohár za první místo.

Spolehlivý výkon v brance podali oba brankáři, Tomáš Krňa a Radim Křenek; výbornou defenzivní práci s velmi efektivní podporou útoku odvedla celá obrana ve složení Václav Kočí, Tomáš Wabi Calaba, Šimon Polách, Jiří Kovář a Lucie Vávrová; v útoku pak soupeřům nedali vydechnout Jan Půček, Milan Sousedík, Dominik Kuchařík, Adam Hrňa, Jakub Vindiš a Marek Urban.

Výsledky:

Vsetín – Kometa Brno 7:1
Branky VHK: Kočí 2, Kuchařík, Půček, Hrňa, Calaba, Vindiš.

Vsetín – Dukla Jihlava 7:2
Branky VHK: Kočí 2, Calaba, Kuchařík, Polách, Vávrová, Půček.

Vsetín – Chotěboř 3:2
Branky VHK: Sousedík, Vindiš, Kočí.

Vsetín – České Budějovice 4:1
Branky VHK: Calaba, Vindiš, Půček, Kuchařík.

Vsetín – Mladá Boleslav 3:3
Branky VHK: Půček 2, Kočí.

Vsetín – Liberec 4:1
Branky VHK: Sousedík 3, Kuchařík.

Vsetín – Sparta Praha 2:0
Branky VHK: Kočí, Vindiš.

Turnaje se zúčastnili: Tomáš Krňa, Radim Křenek, Dominik Kuchařík, Marek Urban, Václav Kočí, Lucie Vávrová, Jan Půček, Adam Hrňa, Šimon Polách, Jiří Kovář, Milan Sousedík, Jakub Vindiš, Tomáš Calaba.