Vstupenky online
  80. narozeniny

Stříbro věnujeme Pavolu Demitrovi, říká šťastný Branko Radivojevič

Martin Voltr • 21.05.2012

Nejen na české reprezentanty může být po skončeném mistrovství světa vsetínský klub hrdý. Také ve slovenském dresu se představil hokejista, který to na Valašsku moc dobře zná – Branko Radivojevič působil ve Vsetíně ve výlukové sezóně 2004/05 a teď slaví se svými spoluhráči stříbro. „Bohužel se nevyhrál poslední zápas. Za nějakou chvíli si ale všichni uvědomíme, že je to skvělý výsledek!“

Ve finále jste se už po minutě dostali do vedení. Pomohlo vám to po psychické stránce?
Vždycky, když jsme na turnaji vedli 1:0, jsme nakonec vyhráli… Tak jsem trochu doufal, že se to bude opakovat. Ve druhé třetině jsme ale udělali mnoho chyb a Rusové to všechno využili. Byli fakt dobří, zaslouženě získali titul.

Jak dlouho jste věřili, že ještě můžete zápas otočit?
Ještě za stavu 1:3 nebo 1:4 jsme se nevzdávali. Rusové nás ale už moc k ničemu nepustili a kontrolovali si náskok.

Měli jste připravené nějaké zvláštní plány na nejlepšího hráče mistrovství Jevgenije Malkina?
Ne, to ne. Věděli jsme o něm, ale nic zvláštního jsme na něj neměli. Hráli jsme stejně jako předtím. Navíc myslím, že v první polovině zápasu ani nic neměl, až potom, když jsme se rozsypali a dělali jsme chyby, už to bylo jedno. Ale chtěli jsme to dohrát se ctí a myslím, že jsme pro to všichni udělali všechno.

Jak jste na tom byli den po semifinále se silami?
Ve druhé třetině už nám začaly docházet. Včera jsme hráli na pět obránců a klobouk dolů před klukama, už toho měli plné zuby. Ale nevadí, my vyhráváme jako tým a prohráváme jako tým.

Co říkáte na to, že máte v týmu nejlepšího brankáře (Ján Laco) i obránce (Zdeno Chára) turnaje?
Oba dva byli našimi oporami a lídry. Myslím, že jsou v all-star týmu zaslouženě.

Sledovali jste odpoledne zápas českého týmu o bronz?
Nedívali jsme se, ale jsem ale rád, že vyhráli. Proč ne? Po semifinále nám přáli hodně štěstí. Myslím, že třetí místo je stejně jako naše druhé velmi dobrý výsledek.

Někteří fanoušci na Slovensku určitě budou mít radost, že jejich tým skončil lépe než Češi…
U nás před šampionátem rozhodně nikdo takový výsledek nečekal. Odehráli jsme výborný turnaj a nemáme se za co stydět. Bohužel se nevyhrál poslední zápas, ale za nějakou chvíli si všichni uvědomíme, že to je skvělý výsledek.

Co jste si řekli bezprostředně po skončení zápasu v kabině?
Přišly nám rodiny a taky jsme otevřeli šampaňské. Už jsme odstartovali menší oslavy. Řekli jsme si, že jsme měli dobrý turnaj.

Poslední otázka je trochu nasnadě. Věnujete stříbrnou medaili Pavolu Demitrovi?
Ano, samozřejmě. Hodně jsme si ho v kabině připomínali, byl s námi celý turnaj. Při některých zápasech jako kdyby byl naším šestým hráčem na ledě.

Autorem fotografie je Tomáš Schmiedt
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov