Vsetín v prvním zápase play-off prohrál těsně až v prodloužení

Filip Bazala • 18.02.2012

První zápas čtvrtfinále play-off nezačal pro Valachy dobře. Jestřábi zásluhou Čuříka šli brzy do vedení a do utkání vstoupili výborně. Vsetín se do tempa dostal v druhé polovině první třetiny a zásluhou Heše vyrovnal. Do šedesáté minuty byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách, ale skvělí gólmani Hromada a Sedlář nedovolili skórovat. Na řadu přišlo desetiminutové prodloužení, ve kterém se v osmašedesáté minutě po odraženém puku trefil Peštuka. Prostějov se v sérii ujal vedení 1:0.

2. liga - ČF1 so 18.2.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
2:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Čuřík (Osina), 68. Peštuka (Stejskal) - 14. Heš (Zúbek). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 4:8, navíc Paška 5 min. + do konce zápasu, Žajgla 10 min. OT (oba PRO) a Bezuška (VSE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1900. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal - Mikšovský, Žajgla, Černý - Čuřík, Šebek, Ševčík - Stráněl, Meidl, Mašek
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Farda, Heš, Spitzer, Bezuška (21. - 31. Žabčík), Pelc, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Korčák (35. Holík), Hruška O., Hruška P. - Kajaba, Bessonov, Hambálek
První čtvrtfinálové utkání začínalo slavnostním nástupem obou celků. Zaplněný prostějovský stadion viděl od úvodních minut rychlý hokej, mírnější převahu měli Jestřábi. Nástup domácích korunoval už ve 2. minutě Jakub Čuřík, jenž si našel prostor před brankovištěm, kde dorážel Osinovo nahození 1:0.

Záhy to mohlo být o dvě branky. Petr Žajgla se ocitl nikým nehlídán před vsetínskou svatyní, její strážce, Petr Hromada si však poradil. Stejně tak s pokusem Martina Stejskala, z levé strany. Hosté vystrčili růžky poprvé až v 14. minutě a hned z toho byla branka. Kapitán Daniel Vaněk se protáhl po křídle, natlačil se do brankoviště a odražený kotouč dopravil do sítě tvrdou ranou Jiří Heš 1:1.

Gól hosty nakopl k ještě většímu tlaku, nejprve musel Dalibor Sedlář v brance Jestřábů řešit situaci 2-1, Petr Hruška parádně našel Korčáka, ten ale v koncovce selhal.

Prostřední dějství začalo zajímavou rozehrávkou vsetínských beků. Ti dokázali dostat kotouč až k Hromadovi do brankoviště a gólman Valachů měl co dělat, aby zabránil nejhoršímu. Než se stihli Valaši oklepat byl tu tandem Mikšovský-Ševčík, prvně jmenovaný ale touš do branky nedostal.

Kritické chvíle pro Prostějov přišly ve 25. minutě zápasu. Jiří Paška poslal směrem k hrazení Jiřího Korčáka a vyfasoval trest do konce utkání. Následné vyloučení Kolibára znamenalo, že Jestřábi bránili téměř dvě minuty ve třech. Dvě obrovské šance Daniela Vaňka, však skončili pouze na skvělé chytajícím Sedlářovi.

O tři minuty později to byl opět prostějovský brankář, který musel hasit samostatný únik Hrušky. Pokus mladého forwarda byl poslední vážnější šancí druhé třetiny.

Do třetí periody vstoupila obě mužstva velmi opatrně. S cílem neudělat chybu se hrálo především ve středním pásmu. K vážnějším příležitostem se dostal za LHK aktivní Stejskal a na druhé straně to byl Zbyněk Spitzer, jenž střílel z mezikruží pouze nad branku Sedláře.

Ani nespočet početních výhod, které měli Jestřábi k dispozici branku nepřinesl a když na druhé straně těsně před koncem minul Heš, dospěl duel do prodloužení.

To ukončil po sedmi odehraných minutách dělovkou k tyči prostějovským obránce Ivo Peštuka. Tvrdě hrající obránce si najel na Stejskalovu odraženou střelu a nedal Hromadovi šanci 2:1.

Další utkání čeká oba týmy v pondělí, 20. února, kdy se čtvrtfinále stěhuje na vsetínský Lapač.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Myslím, že po divácké stránce to bylo dobré utkání, mohli jsme vidět typické play-off a boj po celý zápas. Nám asi uškodil první vstřelený gól, protože jsme se po něm hodně uspokojili. Vsetín vyčkával a čekal na chybu, kterou pak dokázal využít. Od té doby to bylo vyrovnané utkání. V prodloužení nám vyhovovala hra 4 na 4, máme technické hráče, kterým vyhovuje více prostoru na ledě, Vsetín se v něm zatáhl, nevím jestli už nemohl nebo čekal na penalty.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Je škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Kluci dnes ale odvedli kus poctivé práce a věřím, že odveta zase vyzní lépe pro nás. První třetinu jsme odehráli chaoticky, hráči byli asi až příliš přemotivovaní. V dalším průběhu jsme už však Prostějov do vyložených šancí nepouštěli, dobře jsme bránili střední pásmo. Mrzí mě, že jsme nevyužili situaci, kdy jsme hráli pětiminutovou přesilovku, tam se ten zápas mohl zlomit v náš prospěch, bohužel jsme to nezvládli.