Poslední zápas roku pro Vsetín

David Žůrek, Filip Bazala • 21.12.2011

Prostějov nastoupil k utkání bez kapitána Duby, ale i tak se rychle dostal do vedení díky brance Ševčíka. Vsetín poté přebral otěže a dostal se do vedení. Valachům v zápase šly hlavně přesilovky. Prostějov ještě později srovnal a dostal se do vedení, ale poté už dávali branky jen domácí a skóre utkání na 5:3 pečetil Zúbek. Vsetínští hokejisté na závěr ve vánočním stylu poděkovali fanouškům a další zápas je čeká až 4.1. doma proti Opavě.

2. liga - 30.kolo st 21.12.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
5:3(2:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Kajaba), 8. Kubo (Spitzer, Mečiar), 27. Vaněk (Sprušil), 29. Zúbek (Heš), 50. Zúbek (Farda, Sprušil) - 1. Ševčík (Smejkal), 22. Černý (Čuřík, Kumstát), 24. Čuřík (Černý). Rozhodčí: Jeřábek - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 925. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Heš, Mečiar, Spitzer, Hoďa, Hrčka - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Kubo, Hruška O., Vítek - Kajaba, Podešva, Bajtek
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Peštulka, Paška, Finkes, Kolibár - Stráněl, Tomiga, Stejskal, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Zachar

Poslední utkání 2. ligy letošního roku bylo zahájeno minutou ticha za zemřelého čekého exprezidenta Václava Havla. První branka padla již po 37 vteřinách. Jestřábi se dostali do přečíslení 3 na 1 a po jednoduchém ťukesu zakončil přesně nad Plškův beton Robin Ševčík (0:1). Hosté byli i nadále aktivnějším týmem. Zabetonovali střední pásmo a Valaši jen stěží hledali cestu za útočnou modrou. Domácí se do větší šance dostali až v průběhu 4. minuty kdy se také prodrali do přečíslení 3 na 1, ale hosté se velmi rychle vrátili a tak z lehkého Sprušilova nahození nakonec branka nebyla. V průběhu šesté minuty nejdříve tutovou šanci hostí zastavil Heš, když se krásně položil před kotouč osamocenému prostějovskému útočníkovi. Následně domácí ihned zavezli kotouč do útočného pásma a po ráně Reného Kajaby dorážel do prázdné brány Daniel Vaněk (1:1). Valachy vstřelená branka nabudila a tlačili se dále do útočného pásma čímž si vybojovali první přesilovou hru. Od začátku přesilové hry byli Jestřábi zamčeni v obranném pásmu a po tvrdé ráně od modré čáry z hole Zbyňka Spitzera dorážel ze stejné pozice jako předtím Vaněk Martin Kubo (2:1). V průběhu deváté minuty dvakrát podržel domácí Lukáš Plšek když vychytal tutové šancí hostí.

Po této brance se hra trochu zklidnila a k vidění byly spíše střelecké pokusy z větší dálky. V 13. minutě přišla druhá přesilová hra domácích, kdy byl podruhé vyloučen Martin Finkes, opět za držení. Domácí opět zavřeli Jestřáby v obranném pásmu a několikrát nebezpečeně ohrozili Sedlářovu bránu. Ten, i se štěstím, jejich pokusy vychytal. Do velké šance se dostal zhruba v polovině přesilové hry Vaněk, ale v těžké pozici mu kotouč přeskočil hůl a Vaněk jej nedokázal usměrnit do prázdné brány. Hosté se ale nakonec ubránili a tak se hra přesunula opět do středního pásma. Tam ale více úřadovali Valaši a hosté se ke kotouči moc nedostali. V posledních dvou minutách hosté ještě trochu zvýšili aktivitu a tak se více než ve středním pásmu hrálo okolo vsetínské modré čáry. Jestřábi se ovšem k žádnému většímu náletu na vsetínskou svatyni nedostali a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

V úvodu druhé třetiny v čase 21:31 hosté vyrovnali. Jakub Čuřík krásnou přihrávkou mezi bruslemi na modré uvolnil Michala černého, který z pravého kruhu šikovnou střelu pokořil Plška podruhé (2:2). Chvíli po vstřelené brance hosté hráli svou přesilovou hru, ve které ovšem domácí velmi důsledně bránili a hosté nijak vážně Plška neohrozili. Čtyři vteřiny po skončení přesilové hry se ale hosté přeci jen radovali. Michal Černý vrátil předchozí gólovku Jakubu Čuříkovi, který šel proti Plškovi sáma v tomto souboji jej pokořil (2:3). Domácí po inkasované brance opět přidali a po třech minutách a 10 vteřinách zvedali ruce nad hlavu potřetí. Antonín Sprušil. za brankou potáhl kotouč a skrz chumel hráčů v brankovišti přihrál osamocenému Danielu Vaňkovi, který i tentokrát mířil přesně do odkryté klece (3:3). Ve 27. minutě dostali domácí možnost 4 minutové přesilové hry po faulu Stráněla na Mečiara. Domácí v této přesilové hře od začátku výrazně zatlačili Jestřáby do jejich hnízda a ještě před polovinou přesilové hry po rychlé kombinaci prostřelil Sedláře František Zúbek (4:3). Domácí i nadále tlačili ale byli na ledě příliš dlouho a proto při jednom útočném výpadu Jestřábů faulovali a hrálo se ve čtyřech. Domácí následně hráli déle jak minutu ve čtyřech ale poctivě bránili a hosté opět marně hledali cestu k Plškově bráně.

Před koncem 32. minuty se po chybné rozehrávce hostů dostal sám před Sedláře Bajtek, ale byl seknutý Kumstátem a branku nevsítil. Domácí měli alespoň možnost přesilové hry v níž několikrát nebezpečně zahrozili odskokem na rozdíl dvou branek. Hostům ale hodně pomáhal Sedlář i štěstí a i proto se nadále hrálo za stavu 4:3. Hosté měli od 36. minuty k dispozici další početní výhodu, ale tak jak při nich štěstí stálo v oslabení, tak jim chybělo při útočení a jejich střely často míjely vsetínskou branku. Do konce třetiny obě mužstva výborně bránila a do kabin se odcházelo za stavu 4:3.

Úvod posledního dějství přinesl divokou hru oběma směry. První rána směrem na bránu přišla až ve 43. minutě, ale Smejkalova dělovka Plškovi problémy nedělala. Na druhé straně se do krásného úniku dostal Bajtek, ale i jeho rána nezamířila mezi tři tyče a jen těsně šla mimo. Následně byla opět k vidění hra bez větších šancí. Domácí se snažili držet kotouč na svých holích a hosté jen stěží hledali cestu k Plškovi. V průběhu 48. minuty domácí zavřeli Jestřáby v jejich třetině a snažili se co nejvíce zdržovat a to se jim dařilo. Zároveň ale i nebezpečně hrozili. Tlak se jim více než vyplatil. Sprušil z levé strany přihrával přes dva hráče na rozjetého Františka Zúbka, který s jistotou překonal Sedláře (5:3). Domácí i nadále tlačili a hosté začali dělat více a více chyb, ze kterých mohli domácí v 51. minutě několikrát skórovat, ale Sedlář byl pozorný. V průběhu 53. minuty hosté začali na domácí lehce tlačit, ale ti jejich tlaku statečně odolávali. V 55. minutě se do krásné šance dostal po přihrávce z rohu Martin Kubo, ale Sedlář jeho ránu zastavil helmou.

V 56. minutě se v rohu potkali Kusmtát s Hoďou, kteří se do sebe s chutí pustili. Pro fanoušky byl jasným vítězem David Hoďa, který pak triumfálně odjel na střídačku. Rozhodčí rozdal oběma mužům 2+2 minuty za hrubost. V 57. minutě domácí šli do oslabení, když 2 minuty dostal František Zúbek za faul kolenem. Domácí ovšem toto oslabení sehráli precizně a Plšek byl víceméně opět bez práce. Zbytek utkání probíhal již ve volném tempu, kdy obě mužstva věděla, že o výsledku je rozhodnuto. Domácí hráči navíc po utkání děkovali fanoušům ve slušivých červených čepicích a s transparentem, na kterém přáli vše nejlepší do nového roku. Toto utkání mělo vše co má mít - atmosféru, pohledný hokej, rváčskou vsuvku - kdo nebyl, prohloupil.

Viktor Hlobil - trenér VHK Vsetín: "My jsme věděli že to bude dnes velmi těžké utkání. Prostějov hraje venku velmi dobře. Nedali jsme si v první třetině pozor na to co vyprodukovali, ve druhé třetině jsme byli o něco lepší, ale nebyli jsme v tom bránění důslední, hlavně v obraně středního pásma, z čehož měli hosté šance. Od třetí třetiny si myslím, že to bylo slušné a kvalitní utkání. Dnes jsme vyhráli hlavně díky trpělivosti ve třetí třetině".

Trenér hostujícího týmu se odmítl k utkání vyjádřit.