Vsetín z Prostějova body neveze

David Žůrek, Lubomír Tesař • 09.11.2011

První třetina přinesla rychlou hru v níž se více dařilo Jestřábům, což na jejím konci potvrzovalo i skóre 2:0. Ve druhé části pokračovalo vsetínské trápení a Prostějov přidal třetí branku. V závěrečném dějství sice hráči VHK dokázali vstítit branku, ale domácí celek během 70 vteřin odpověděl. Vsetínskou bolest, přesilové hry, potvrdila poslední branka domácích, kterou dali ve vlastním oslabení několik vteřin před závěrečnou sirénou.

2. liga - 18.kolo st 9.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Smejkal (Stejskal, Osina), 10. Stejskal (Kolibár), 28. Zachar (Čuřík, Černý), 57. Stejskal (Duba, Smejkal), 60. Čuřík (Černý) - 56. Vaněk (Zúbek). Rozhodčí: Z.Pokorný - K.Lukš, M.Musi. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Taťák - Kumstát, Halouska, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Doseděl, Stejskal, Duba, Smejkal, Zachar, Černý, Čuřík, Žajgla, Šebek D., Ševčík, Stráněl
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa. Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Heš, Hrčka, Zúbek, Vaněk, Vítek, Kajaba, Hegyi, Bajtek, Hruška, Sprušil, Semenov, Dědek, Holík
Utkání mezi Prostějovem a Vsetínem muselo z důvodu poruchy rolby začít o pět minut později. V 18:05 však už hlavnímu arbitrovi nic nebránilo, aby vhodil puk mezi centry prvních útoků obou mužstev. Moc doby ze hry ale neuplynulo a na trestnou lavici už putoval domácí Kolibár, který své podklouznutí ve středním pásmu musel napravavovat podražením protihráče.

Vsetín pak v následující přesilovce zatlačil Jestřáby hluboko do jejich třetiny a vytvořil si minutu a půl dlouhý drtivý tlak. Střely Vsetína však pokryli domácí obránci nebo Taťák v brance Hanáků. Navíc ke konci přesilovky fauloval Hegyi a hru v početní výhodě si tak mohli vyzkoušet i prostějovští hráči. Domácí hráči pak ukázali hostům produktivitu práce.

Jestřábům stačilo něco přes minutu a svou početní výhodu proměnili v branku. Stejskal z pravé strany poslal puk ke vzdálenější tyči, kde už čekal Filip Smejkal, kterému se díky několika dorážkám podařilo dostat puk za záda Plška.

Další branku Jestřábi přidali v 10. minutě po nádherné individuální akci Martina Stejskala, který se rozjel přes celé hřiště, puk nepůjčil ani čekajícímu Dubovi na modré a pokračoval podél levého mantinelu až před Plška, udělal mu kličku na střed brankoviště a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Ze strany hostů přišel vzruch do konce první třetiny chvíli před jejím koncem, když Tesařík vystřelil od modré přímo do masky prostějovského gólmana. Rozhodčí hru nepřerušil a následných zmatků v obraně Prostějova využil Vsetín k několika dorážkám. Taťák ovšem i po těchto horkých chvilkách zůstal nepřekonaný.

Druhá část hry začala přesilovkou Vsetína, domácí ale předvedli perfetkní a neprostupnou obranu a hosté si museli na snížení nepříznivého stavu nechat zajít chuť. O pár minut později naopak několikrát zahrozili červení hráči a těm se skutečně díky Davidu Zacharovi podařilo navýšit skóre na 3:0. Zachar se ocitl ve slibné šanci po střele Čuříka, využil ale nakonec také šťastný odraz od hole Plška, který si jeho střelu srazil do brány sám.

V polovině zápasu při hře 4 na 4 se ocitli ve velké příležitosti Vsetínští, když z rohu našel Dědek před bránou Bajteka, ten ale sám před Taťákem bránu přestřelil.

V následujících chvílích ovšem na ledě vládli domácí, kteří hráli ve velké pohodě a tvořili si stále velké šance. S třígólovým vedením však směrem dozadu trochu polevili. Pokud se ovšem hosté objevili v útočném pásmu dobře zasáhl skvěle chytající Taťák. Nepřekonal ho tak ani ve 40. minutě svou slibnou střelou Daniel Vaněk.

V začátku třetí třetiny pokračovali Jestřábi ve své možná až příliš uvolněné hře a Taťák si začínal připisovat stále více ostrých zákroků. Jeden takový lapačkou musel předvést proti střele pod horní tyčku od Bajteka. Adrenalinovou jízdu však prožil i brankář Plšek, když se do samostatného úniku dostával Michal Černý. Proti němu si pro puk vyjel ale právě gólman hostů, ten musel vysprintovat dokonce až na modrou čáru. Souboj s útočníkem ovšem vyhrál.

V 56. minutě se konečně podařilo skórovat i hostujícím hráčům, když si Jestřábi zrovna vybírali slabší chvilku. Zmatků v obranném pásmu domácích využil nepokrytý Daniel Vaněk, který dostal přihrávku od Zúbka před bránu.

Domácí ale žádné drama nedopustili, 69 vteřin jim stačilo na to, aby na gól odpověděli. Za obranu hostů se opět dostal Martin Stejskal a sám před Plškem opět uspěl.

Jestřábi ale stále neměli dost a čtyři vteřiny před koncem předvedli pohledný ťukec Čuřík s Černým. Jakub Čuřík pak celou akci zakončoval střelou nad ležícího brankáře Vsetína, a uzavřel tak tedy skóre na konečných 5:1.

Petr Zachar (trenér Prostějova): „Do utkání jsme dobře vstoupili, v první třetině jsme měli dalších pět tutových šnací, které jsme neproměnili. Do stavu 3:0 jsme hráli zodpovědně, pak jsme ale na chvíli polevili a nabídli šance i soupeři. Do 30. minuty jsme byli ovšem lepším týmem ,získali jsme náskok a utkání se pak už jen dohrávalo. Myslím si, že jsme na vrcholu naší formy a musíme z toho vytěžit maximum bodů, protože ty se nám pak budou hodit,když přijde zase krize.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Musím pogratulovat soupeři, který předvedl perfektní výkon. My jsme mu důstojným soupeřem nebyli. Ze všeho, na co jsme upozorňovali, tak jsme dostali góly. Šance jsme měli až ve třetí třetině, když Prostějov trochu polevil. Dnes si domácí zasloužili vyhrát.“