Kapitán Vaněk: Nemáme se za co stydět

Václav Trávníček • 18.02.2012

První čtvrtfinálový duel Vsetína s Prostějovem přinesl napínavou bitvu až do samotného konce. V tom byli šťastnější Jestřábi, když dvě minuty před závěrem prodloužení rozvlnili podruhé síťku Hromadovy branky a ujali se v sérii vedení 1:0. Valaši ale nemusí držet smutek. V sobotu v Prostějově předvedli parádní výkon a mít více štěstí, radovali se oni. „Zápas byl o tom, komu to tam spadne dřív,“ věděl po utkání vsetínský kapitán Daniel Vaněk.

Vývoj sobotního duelu poznamenala rychlá branka Prostějova. Jestřábi využili zaváhání vsetínské obrany a Jakub Čuřík už ve druhé minutě rozjásal domácí příznivce. Valaši se tak museli více tlačit do brány a ještě v první třetině slavili úspěch – ležícího Sedláře v prostějovské svatyni překonal Heš. Obě branky měly jedno společné – padly v signalizované výhodě. „Šlo o podobné situace, oběma gólů předcházely fauly. Bylo důležité, že se nám podařilo brzy vyrovnat,“ poznamenal vsetínský kouč Viktor Hlobil.

Už po Hešově trefě do černého však bylo jasné, že tentokrát mnoho branek nepadne a že o vítězi rozhodne jeden, maximálně dva zásahy. Další dvě třetiny se také fanoušci ani jednoho tábora gólu nedočkali. „Čekal jsem, že to bude takhle vypadat,“ přiznal hostující kapitán Daniel Vaněk. „Obě mužstva měla spoustu šancí. My jsme neproměnili samostatné úniky, Prostějov měl taky příležitosti, které Petr Hromada pochytal. Zápas byl tak vyrovnaný, že to bylo o tom, komu to tam spadne dřív,“ říkal po zápase. „Tato utkání play-off budou asi všechna vyrovnaná,“ poznamenal Hlobil. „Naše devíza je, že jsme hráli dobře zezadu,“ našel jedno z pozitiv svého mužstva.

Valachům se sice dařilo pacifikovat ofenzivu Jestřábů, ustáli i několik početních výhod, ale ve vlastních přesilovkách selhali. Žehrat mohou zejména na pětiminutovou výhodu, z níž se na téměř dvě minuty stala přesilovka dvojnásobná. Ačkoliv se zelenožlutým dařilo ostřelovat domácí svatyni a zamknout soupeře do vlastní třetiny, gólu se nedočkali. „Pozitivní bylo, že jsme byli velmi důslední v našich oslabení. Ale měli jsme i dlouhé přesilovky a ty jsme nevyužili,“ sypal si popel na hlavu Vaněk. „Rozhodla ta pětiminutová přesilovka. Vážky utkání jsme v ní mohli přesunout na naší stranu a pak už si to pohlídat. To jsme nezvládli,“ mrzelo Viktora Hlobila. „Málo jsme stříleli, kluci měli nervozitu na hokejkách a přeskakoval jim puk. Nebylo to zkrátka takové, jaké to mělo být.“

Protože utkání po šedesáti minutách nepoznalo vítěze, přišlo na řadu prodloužení. A když se schylovalo i k jeho konci, udeřili domácí zčistajasna podruhé. Síťku Hromadovy branky rozvlnil obránce Peštuka. Jestřábi se mohli radovat. Valachy zasáhl obří smutek, ale ne na dlouho. „Mohli jsme sami rozhodnout, takže bezprostřední nálada v kabině byla ponurá. Během chvilky se to ale otočilo a pochválili jsme se,“ řekl Vaněk. „Zvedli jme hlavu, řekli jsme si, že to bylo dobré. A už se chystáme na pondělí. Je to jenom 1:0, série nekončí!“

Kapitán Valachů zároveň děkoval fanouškům, kteří na Hanou docestovali v hojném počtu. „Byli fantastičtí. Byli slyšet a hnali nás dopředu,“ rozplýval se. „Lidé byli perfektní. Chtěl bych všem fanouškům vzkázat, aby nás přišli podpořit v pondělí. Dáme do toho úplně všechno, stejně jako v Prostějově. A určitě se můžou těšit na perfektní hokej,“ zakončil Daniel Vaněk.

Rozsáhlou fotogalerii z utkání naleznete pod tímto odkazem.

Připravujeme videosestřih!