Vsetín udolal Břeclav až v samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 14.08.2014

Do utkání plného vyloučení, vstoupil lépe domácí Vsetín, když využil dvě přesilové hry a do konce úvodní dvacetiminutovky si vybudoval tříbrankový náskok. Kdo však čekal, že břeclavský lev bude odevzdaným soupeřem byl na omylu. Žlutomodří v prostřední dvacetiminutovce snížili na rozdíl jediné branky. Tříbrankové manko Břeclav smazala a rozhodovat se muselo v samostatných nájezdech. Zde byl úspěšnější Vsetín a po trefě Martina Ambruze slaví druhé vítězství v přípravě.

Příprava - přát. čt 14.8.18:00
HC Břeclav
4:3sn(3:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Kubo (Mikšovský, Haloda), 17. Ambruz (Vaněk, Zúbek), 20. Zúbek (Vaněk), rozh. sam. náj. Ambruz – 23. Červenka (Tobola), 39. Papp (Miklík, Zháňal), 50. Beneš (Tobola). Rozhodčí: Dobeš – Smilek, Novák. Vyloučení: 15:10 Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 475. Střely na branku: 29:24. Vyhraná buly: 39:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Hurtík, Nedbálek, Šafařík, Tichý, Žák, Haloda, Báchor, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Hruška, Podešva, Kolařík – Kubo, Mikšovský, Vítek – Nesrsta, Daněk, Kubáč.
HC Břeclav: Šurý (Foukal) – Směřička, Miklík, Svoboda, Novák, Beneš, Navrátil – Zháňal, Medřický, Buhaj, Tobola, Nováček, Papp, Kovačíč, Holub, Červenka, Kacetl, Čápek.

Do svého druhého vystoupení v přípravě na novou sezónu nevstoupili Valaši zrovna pravou nohou. Již ve druhé minutě totiž obdržel čtyřminutový trest Marek Haloda, čímž výrazně oslabil svůj tým, který od samého začátku musel čelit zvýhodněné hře soupeře. S nepříznivou situací se však dokázal vypořádat na jedničku a těsně před koncem dlouhého oslabení si vynutili faul Buhaje. Po uplynutí zbytku Halodova trestu si vyzkoušeli přesilovku i domácí, žel v nabídnuté výhodě pohořeli stejně jako jejich soupeř. Na první branku v zápase si tak museli diváci počkat až do 16. minuty, kdy se domácím naskytla možnost hry pěti proti třem, kterou dokázali bleskově využít.

Adam Mikšovský vypálil, vyražený koutouč se dostal k MARTINU KUBO pro něhož nebyl již žádný problém poslat touš do sítě - 1:0. Téměř totožný scénář se opakoval i o minutu a půl později. Tentokráte byl v pozici neúspěšného střelce Daniel Vaněk, jehož pokus doklepl za záda Šurého nejzkušennější vsetínský bard - MARTIN AMBRUZ - 2:0. Nedlouho poté se podařilo hostům snížit, avšak jejich úspěch nebyl nic platný, jelikož se jeden z hráčů dopustil nedovoleného postavení v brankovišti. O poslední branku v první třetině se postarala opět první lajna a znovu v tom měl prsty kapitán Daniel Vaněk, jenž vystihl rozehrávku Břeclavských, předložil puk FRANTIŠKU ZÚBKOVI, jehož pumelice vyhnala všechny pavouky ze Šurého branky.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostům, i když jako první se o slovo přihlásili domácí. Poté co Šurý zlikvidoval pokusy Podešvy a Hrušky, vybojoval puk vsetínský odchovanec Dominik Tobola, na jehož pokus si Plšek ještě počíhal, ale na dorážku dojíždějícího MARTINA ČERVENKY byl již krátký - 3:1. vstřelená branka Břeclav zdravě nabudila a domácí měli se svým sokem čím dál, tím větší problémy. Hostující celek si aktivní hrou navíc vykoledoval několikrát přesilovou hru.

Dokonce ve dvou případech se dostali do dvojnásobné výhody, ale ani v jednom případě se jim nepodařilo skórovat. Za zmínku však určitě stojí pokus Nováčka, po kterém Lapač rozezněl zvuk brankové konstrukce. Totožně dopadl na druhé straně i Martin Kubo, jehož střelecký pokus orazítkoval pouze tyč Šurého branky. V závěru prostřední pasáže se podařilo Lvům snížit dvoubrankové vedení domácích. V početní výhodě si po pěkné kombinaci připsal bod do statistik MAREK PUPP - 3:2.

Za nadějného stavu vybruslili žlutomodří i do poslední periody. Hned po třech minutách hry se dostal do samostatného úniku Zháňal, avšak Plšek zákrokem alá Čechmánek jeho úprk eliminoval. Pravidlo nedáš-dostaneš mohl v zápětí na druhé straně potvrdit Michal Nedbálek, ale jeho zakončení skončilo pouze na břevnu hostující svatyně. Ve 48. minutě přišel zřejmě zlomový bod utkání. Tobola fauloval svého někdejšího spoluhráče Báchora a Vsetínským se naskytla možnost přesilové hry, tu však domácí promrhali. A právě Dominik Tobola měl prsty ve vyrovnávací brance Lvů. Nutno podotknout, že donedávna forvard ve službách Vsetína dluží velké poděkování svému spoluhráči, jež mu přikázal zůstat po návratu z lavice hanby na ledové ploše a nejít střídat, což se ve výsledku ukázalo jako skvělý trenérský tah.

Tobola zavezl puk do útočného pásma, kde jej předložil PETRU BENEŠOVI, který neomylně zamířil nad Plškovo rameno - 3:3. Po vyrovnávací brance to byli paradoxně domácí, kdo se dostal mnohem více do hry. Do té doby nemasný-neslaný projev hry se změnil v divácky atraktivní podívanou. Nejprve se ocitl před odkrytou brankou Kubáč, jemuž v klíčovém momentu puk přeskočil čepel. Poté pohořel Nedbálek a následně i Mikšovský. Vzhledem k tomu, že osm sekund před koncem selhal v souboji tváří v tvář se Šurým i Jan Kolařík, musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější zelenožlutí. Jediným úspěšným exekutorem se stal MARTIN AMBRUZ. Valašský hokejový klub si tak připsal druhý vítězný zářez opět až v penaltovém rozstřelu.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „První třetinu soupeř dobře bruslil. My díky přesilovkám a brance v oslabení, kdy jsme soupeře přehrávali, se dostali do vedení 3:0. V další třetině Břeclav zabrala ještě více a my se začali nechávat moc vylučovat, což při dnešní velikosti třetiny je sebevražda. Oslabení nás stály moc sil a přišli jsme i díky tomu o tempo. Při prvních dvou brankách jsme selhali v obraně, kdy soupeř dorážel puky do prázdné brány. Za třetí branku nikdo nemohl, to bylo dobře trefené. Musíme ještě zapracovat na obranné činnosti, kterou jsme ještě zatím moc netrénovali. Navíc se děje to co vloni, že jsme až příliš mnoho vylučování. Je před námi ještě velký kus práce.“

Michal Konečný (trenér Břeclavi): Michal Konečný (trenér Břeclavi): “Pro nás jsou přípravné zápasy trochu specifické, v Břeclavi hrají reprezentační osmnáctky, takže týden netrénujeme. V dnešní zápase jsme znovu zkoušeli některé hráče a pozitivní je, že i když někteří kluci nebyli týden na ledě, tak dokázali srovnat zápas za nepříznivého stavu. Vsetín má konsolidovaný mančaft, prakticky kádr zůstal stejný, takže ten pomyslný bod beru. Zatím je to jen příprava a určitě se budeme zlepšovat a dělat vše proto, abychom nedopadli jako vloni.“