Vsetín znovu rozdrtil Břeclav! Natočil jí jedenáctku

Radek Bařina • 11.11.2015

V Břeclavi asi Vsetín nebudou mít příliš rádi. Podruhé v sezóně se hokejisté VHK představili na jihomoravském ledě a podruhé z toho byl historický debakl pro domácí. Po předchozím výsledku 9:0 Vsetínští ještě přitvrdili a Břeclav zničili poměrem 11:1. Stejně jako v minulém kole v Kopřivnici řádily i tentokrát především druhá a třetí formace VHK. Jindřich Abdul, který ve 3. lajně nahradil Kajabu, zaznamenal svůj první hattrick, stejně se vedlo i Janu Kolaříkovi. Vsetínští si tak upevnili 2. příčku v tabulce.

2. liga - 18.kolo st 11.11.18:00
HC Břeclav
1:11(1:3, 0:6, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Vachutka (Smetana, Školoud) – 1. Ambruz (Zúbek, Vaněk) 5. Abdul (Štědrý, Finsterle) 15. Kolařík (Dvořák, Slováček), 24. Abdul (Finsterle, Hryciow), 24. Finsterle (Hryciow, Vávra), 26. Kolařík (Slováček, Dvořák), 28. Abdul (Vávra, Finsterle), 31. Finsterle (Abdul, Řezáč), 34. Kolařík (Dvořák, Slováček), 45. Dvořák (Slováček, Kolařík), 48. Zúbek (Ambruz, Vaněk). Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 176. Střely na branku: 17:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:11.
HC Břeclav: Gerža (24. – 28. Bača) – Miklík, Směřička, Zítka, Dittrich, Vlček, Zháňal – Červenka, Tobola, Vachutka, Školoud, Uhlík, Smetana, Průdek, Fusek, Lašák.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Řezáč, Vrba, Žák, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz - Slováček, Dvořák, Kolařík - Vávra, Finsterle, Abdul - Ondráček, Daněk, Vítek - Jurík.

Ohlasy k utkání

Radek Haman (asistent trenéra Břeclavi): „Všechno špatně. Brankáři neměli den, chyběli nám obránci a kluky na střídavý start nám kluby nepustily. V útoku to byla křeč a frustrace, to pak chybí klid v zakončení. Naopak do naší branky nám to napadalo. Prohráli jsme všichni, všichni hráči i realizační tým. Nikdo nevynikal. Ale i prohraný zápas je dobrý, pokud se z něj poučíme a příští zápas bude jiný. Pokud to tak bude, tak ať to dnes stálo za to. Co víc k tomu říct? Vsetín byl dneska úplně někde jinde. My jsme tam měli občas dobrá střídání, ale ty další na to nedokázaly navázat. Hokejisté musí mít krátkodobou paměť, protože v sobotu znovu hrajeme a nemá cenu se v tom patlat. Zítra už budeme trénovat na Techniku.“