Vsetín před nejvyšší návštěvou porazil na závěr roku 2015 Břeclav

Jan Tajzler • 29.12.2015

Poslední utkání kalendářního roku 2015 přivedlo na vsetínský Lapač celek Břeclavi. Proti tomuto soupeři se Vsetínu letos mimořádně daří a platilo to i ve třetím vzájemném utkání letošní sezony. Valaši od počátku byli aktivnějším týmem, prezentovali se daleko lepším pohybem než břeclavský konkurent. Za zmínku stojí výkon Jana Kolaříka, ten dnes vsítil jubilejní 60. branku ve vsetínském dresu. Vsetínský triumf nad Břeclaví sledovala rekordní návštěva sezony, která překročila počet 2000 platících diváků. Nový rok 2016 odstartují Valaši v neděli 3. ledna, kdy od 17:30 přivítají rivala z Valašského Meziříčí.

2. liga - 29.kolo út 29.12.17:30
HC Břeclav
5:2(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Abdul (Hrazdira), 15. Zúbek (Kolařík), 31. Dvořák (Slováček, Ostrčil), 33. Kolařík (Řezáč, Abdul), 59. Ondráček (Abdul, Vaněk) – 40. Dittrich (Tobola), 45. Červenka (Směřička). Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2050. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Vávra, Finsterle, Abdul, Hrazdira, Hruška, Ondráček.
HC Břeclav: Dusík, (33. Šurý) – Směřička, Miklík, Šidák, Dittrich, Haman, Vlček, Běhal – Červenka, Průdek, Ivan, Tobola, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana.

V posledním utkání kalendářního roku 2015 převzali hokejisté VHK Vsetín iniciativu hned od počátku utkání a drželi hosty v obranném pásmu. Dříve než se stihli opozdivší diváci usadit na svá místa, se už domácí hokejisté mohli radovat z úvodní branky. Po špatném střídání hostů se ve druhé minutě na útočné modré čáře dostal k puku Jindřich Abdul a chladnokrevně zavěsil puk mimo dosah gólmana Lvů.

Hosté se k prvnímu vážnějšímu ohrožení domácí svatyně dostali v osmé minutě, kdy se po chybě obrany objevil ve výhodné střelecké pozici Zháňal, avšak Petr Hromada svůj tým podržel a nedopustil srovnání stavu. Hra vsetínských byla jako na houpačce, chvíli byli domácí jasně lepším týmem, nevyvarovali se však individuálních chyb, po kterých si hosté vytvářeli šance. Valaši podruhé udeřili v patnácté minutě, kdy se po individuální akci Jana Kolaříka dostal k dorážce František Zúbek a obtížnou střelou z voleje doklepl puk za Dusíkova záda. Tato branka vsetínské hráče uklidnila a vyjma závěrečné minuty první periody byli Valaši aktivnější.

Druhou třetinu začali žluto-modří v přesilové hře po faulu Ostrčila, žádnou větší příležitost ke snížení stavu si však nevytvořili. Ba naopak, Valachy toto ubráněné oslabení nakoplo a v průběhu třetí desetiminutovky prakticky nepouštěli soupeře do vlastního obranného pásma.

V polovině zápasu usedl na trestnou lavici hostující Miklík za vražení na hrazení a Vsetínu se tak naskytla možnost přesilové hry. Ta trvala pouze 39 sekund, než se mohlo více než dva tisíce platících diváků radovat ze třetí vstřelené branky, kterou obstaral Petr Dvořák. Hlavní zásluhu na tomto gólu měl však Ondřej Slováček, který nezištnou přihrávkou našel svého kolegu z druhé formace.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jan Kolařík

Čtvrtá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Skvělou sólo jízdu předvedl domácí kanonýr Jan Kolařík, jenž se prokličkoval přes celou hostující obranu a překonat Dusíka mu nedělalo žádný problém. To už hostující gólman nevydržel a přenechal své místo mezi třemi tyčemi o dva roky staršímu Michalu Šurému. Po čtvrté brance se hra uklidnila a tempo na chvíli opadlo. Domácí už se tolik netlačili do útoku a hlídali si vlastní modrou čáru. Větší náboj pro zbytek utkání však přinesla situace z 39. minuty, kdy se od modré čáry prosadil Tomáš Ditrrich a vykřesal tak jiskřičku naděje pro hostující tým. Petr Hromada musel poprvé lovit puk ze sítě.

Do třetí třetiny však Valaši stále šli s tříbrankovým náskokem a zdálo se, že bez problémů kontrolují hru. Nicméně po chybě jednoho z domácích obránců se do samostatného úniku vydal Martin Červenka, položil si Hromadu a bekhendem zavěsil. Náskok Vsetína už byl jen o dva góly a hostům výrazně stoupla chuť do hry. Bojovnost byla na jejich straně viditelná. Šance hostů však byly na chvíli otupeny, jelikož hákováním se provinil Marek Ivan a oslabil svůj tým. Hosté oslabení přečkali bez úhony a v 54.minutě jim byla nabídnuta jedna z posledních možností na zvrat v utkání – přesilová hra. Vsetínští hráči mohutně podporováni domácími diváky však tuto obtížnou herní situaci ustáli, a když se v 58.minutě s pomocí paní štěstěny prosadil Filip Ondráček, bylo jasné, že tři body v posledním utkání kalendářního roku 2015 zůstanou Na Lapači. Valaši tak i nadále setrvávají na druhém místě tabulky.

Michal Konečný (Břeclav): Vánoční zápas to byl vskutku dobrý. Na můj vkus rozhodčí se do toho úplně nesmyslně vkládal a mohl to nechat klidně hrát. Vsetín má kvalitní mužstvo, hrají dobrý hokej a vůbec tady toto nechápu. My jsme za každý kontakt vyloučení a Vsetín nám nakonec dá dva góly v přesilovce. Na druhou stranu, nebudu říkat nic proti rozhodčím, ale mrzí mě, že se to děje. Ten zápas by třeba dopadl úplně stejně, domácí jsou kvalitnější tým, ale toto není zapotřebí.

Luboš Jenáček (Vsetín): My jsme se na dnešní utkání těšili, protože většinou mezi svátky chodí hodně lidí a chtěli jsme podat dobrý výkon. Mezi svátky jsme dost trénovali a myslím si, že to trošku v těch nohách bylo. Dopředu jsme podali dobrý výkon, myslím si, že jsme si to potom trošku zkomplikovali těma dvěma góly, ale celkově po výsledcích s Břeclaví, na venkovních zápasech, kdy jednou to bylo jedenáct a podruhé devět branek, se nám hrálo dobře. Dokonce jsme slyšeli, jak diváci po prvním gólu křičí „deset“. Ale věřím, že jsme si ty ostatní góly nechali na neděli a do dalších zápasů. Nakonec jsme však spokojení. Víme, že máme na čem pracovat a my na tom pracujeme.