S Valmezem chceme výhru za tři body a to bezpodmínečně, má jasno František Zúbek

Kristýna Zigmundová, Filip Bazala • 30.12.2015

Ještě před novým rokem 2016 si Valaši na domácím ledě připsali další tři body. Svou, pomyslnou kapkou do mlýna, přispěl i devětadvacetiletý František Zúbek, který vstřelil hned druhou branku Vsetína. „Dneska to byla výhra za tři body, takže jsem spokojený a s Valmezem chceme dosáhnout podobného úspěchu.“ Má jasno autor nejrychlejší branky na světě a je rád, že si i po takové době na jeho úspěch někdo vzpomene. „V té době za mnou chodili televize z celé republiky a dělaly se mnou rozhovory, takže jsem si to užil,“ směje se. A není se čemu divit, jeho rekord zatím totiž nikdo nepřekonal.

Jak byste zhodnotil zápas s Břeclaví?
Vyhráli jsme za tři body, takže jsem spokojený.

S Břeclaví jste odehráli dva zápasy se skórem 20:1. Vyměnili tam své brankářské jedničky. Přidalo to na kvalitě zápasu?
Ano, teď to byl o dost kvalitnější zápas, s tím, že měli dva kvalitní gólmany. Ti je celkem podrželi a my jim tudíž nedali tolik gólů jako v předešlých zápasech, kdy jsme je de facto rozstříleli. Dvakrát jsme jim dali skoro desítku, takže to byl úplně jiný zápas. Trošku se jim pozměnil kádr a bylo to poznat. Hráli jiný styl hry, než u nich a ten zápas byl celkově jiný.

Břeclav vás vyzvala mezi svátky, nebylo to pro vás nějak obtížné?
Ne, nebylo. Dobře jsme se na to připravili, měli jsme tréninky celé svátky. Volno jsme dostali jen na Štědrý den a den poté. Přípravu jsme ale měli perfektní.

Jste střelcem nejrychlejší branky na světě, která je zapsaná i v Guinessově knize rekordů (Z roku 2009). Jaký z toho máte pocit?
Tak pocit to je skvělý. Je to už trošku dávno, takže tím už ani tak nežiju, ale v době, kdy ten gól padl tak kolem toho bylo velké bum. V té době za mnou chodili televize z celé republiky a dělaly se mnou rozhovory, takže jsem si to užil.

Takže teď už to opadlo?
Už hodně. Zapomnělo se na to, ale jsem rád, že si na to ještě někdo vzpomene.

Pokořil už někdo váš rekord?
Myslím, že ne.

A dostal jste za to nějaké ocenění nebo něco?
Ne, nic takového jsem nedostal.

V dalším zápase přijede Valmez, jak toto utkání vidíte?
Tak je to derby, takže klasika. Bude to stará otřepaná fráze, ale derby nemá favorita. I když teď jsme druzí, takže bychom měli vyhrát za tři body a to bezpodmínečně. Ten zápas budeme chtít určitě vyhrát.

Jak byste zhodnotil hokejový rok 2015?
Byl krásný. Škoda jen play-off. I když to bylo taky krásné, jen škoda toho pátého zápasu ve finále, že jsme ho nezvládli. Tato nová sezóna se zatím vyvíjí slušně, takže doufám, že toto play-off bude lepší, než to minulé.