Další podpisy: Radim Kucharczyk a Roman Vlach pokračují na Lapači

Redakce • 03.05.2021

Hokejisté VHK ROBE Vsetín se i v nadcházející sezoně Chance ligy budou moci opřít o cenné zkušenosti Radima Kucharczyka a Romana Vlacha. Oba útočníci podepsali na Valašsku novou smlouvu. „Jsme rádi, že v týmu pokračují takto zkušení hráči, kteří budou důležitými stavebními kameny kádru pro novou sezonu,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Roman Vlach se narodil 21. června 1989 ve Zlíně. S hokejem začínal právě ve svém rodném městě, ovšem první krůčky na ledě podnikl ve finském klubu Joensuu. Právě tam totiž zkraje 90. let působil jeho otec Rostislav, pozdější vsetínský kapitán. Roman prošel všemi mládežnickými výběry Zlína, v extralize debutoval v sezoně 2007/2008. Následně působil v Liberci a Karlových Varech, aby léta 2014 – 2017 strávil znovu ve Zlíně.

Už v průběhu sezony 2016/2017 ovšem začala jeho anabáze po dalších extraligových klubech. Šikovný střední útočník postupně oblékl dresy Olomouce, Třince a znovu Karlových Varů. Ročník 2019/2020 začal v Plzni, následně se přesunul do Pardubic a sezonu dohrál ve Vsetíně. Od té doby působí na Lapači, v uplynulém ročníku v žlutozeleném dresu nasbíral 26 kanadských bodů za 10 gólů a 16 asistencí.

Radim Kucharczyk (25. 10. 1979) je odchovancem Vsetína. Na Lapači prošel všemi mládežnickými výběry a v roce 2001 byl u posledního extraligového titulu tehdejšího hegemona českého hokeje. V dalších sezonách v zelenožlutém dresu zářil po boku Jiřího Hudlera či Petra Vampoly. Z rodného města se v roce 2003 vydal do světa. Působil ve finském Ilves Tampere, Třinci, Karlových Varech, Slovanu Bratislava či Znojmě. Úspěšnou éru prožil v Olomouci, které v sezoně 2013/2014 pomohl k postupu do extraligy.

Do rodného města se vsetínský patriot vrátil v roce 2016 a hned v první sezoně se svými spoluhráči vytáhl klub do druhé nejvyšší soutěže. V uplynulém ročníku Chance ligy oslavil 41. narozeniny a nastřílel sedm branek. S aktuálním počtem 122 vstřelených gólů za Vsetín mu náleží sedmé místo v historické tabulce vsetínských střelců. Další milníky může Radim Kucharczyk překonávat v nadcházející sezoně, kterou opět stráví na Lapači.

Aktuální soupiska VHK pro sezonu 2021/22

• Brankáři: David Gába, Jakub Málek, David Sachr.
  • Obránci: Lukáš Buchta, Ondřej Smetana, Tom Ondračka, Šimon Jenáček, Jakub Jenáček, Michal Hryciow, Lubomír Štach.
  • Útočníci: Luboš Rob, Vít Jonák, David Březina, Jan Berger, Adam Zeman, Daniel Klímek, Roman Půček, Adam Hořanský, David Vítek, Radim Kucharczyk, Roman Vlach.