Junioři zahájili víkendové kolo vítězstvím

Michal Kubáň • 26.10.2007

V s e t í n - Junioři si poradili s nepříjemným soupeřem z Karlových Varů a v 17. kole vyhráli 4:2 a oplatili mu porážku 13:0 s předchozího duelu. I když Kadlčík otevřel skóre utkání, přesto byli hosté velmi vyrovnaným soupeřem po celý zápas a zátápěli domácí obraně po všech stránkách. Už ve druhé třetině Západočeši otočili skóre. Ševčík ale s Hrňou dokázali odpovědět a v závěrečné power-play se do prázdné trefil Rachůnek a pojistil vítězství Valachů nad Karlovými Vary.

- 17.kolo pá 26.10.17:00
HC Energie Karlovy Vary
4:2(1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Kadlčík (Ševčík), 42. Ševčík (Švaňhal), 56. Hrňa (Haschka), 59. Rachůnek (Podešva, Holomek) - 28. Topinka (Sláma), 33. Sláma (Topinka). Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Jeřábek - Poruba, Vengřín. Diváci: 725. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Kudela - Holomek, Fabián, Kapr, Farda Haschka, Lukeš, Sznapka - Podešva, Kadlčík, Varga - Plachtovič, Hrňa, Sýs - Švaňhal, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka
HC Energie Karlovy Vary: Panec - Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Boguský, Zmeškal, Rohan - Šnajdr, Topinka, Hudák - Záhora, Chaljavin Mareček - Sláma, Mistoler, Dej - Majer, Kroupa, Rohan

Právě 17. kolo nabídlo velmi atraktivní utkání pro fanoušky ledního hokeje, když na vsetínský stadión zavítala juniorka Karlových Varů. Právě Západočeši doslova rozstříleli svěřence trenéra Tabary 13:0 v první kole, a tak Vsetínští chtěli tento debakl odplatit. Oba celky však nastoupily do zápasu s poklidným tempem a opatrným hokejem, který nabourávala častá vyloučení. Již při první přesilovce hostů si karlovarský Sláma vybruslil z rohu a střelou nad břevno vylekal vsetínského Kůdelu. Byli to ale Vsetínští, kteří se mohli radovat z využité přesilové hry, neboť skóre se měnilo v 10. minutě. Po rychlé kombinační akci Valachů se puk dostal k Ševčíkovi, jenž vypálil ale definitivní dorážku do branku učinil až Kadlčík. O pět minut později první lajna Karlovarských uzavřela domácí v naprostém zámku, ale gólman Kůdela odolal. Ani Topinka, která se ocitl „tváří tvář“ domácímu gólmanovi nesrovnal výsledek.

Do druhé třetiny nastoupily Karlovy Vary velmi aktivně a již ve 28. minutě se měnilo skóre. Ve vlastním oslabení a po chybné rozehrávce skóroval Topinka. Západočeši se dostali do varu a rychlou kombinační hrou zatlačili domácí do obrany. V rozmezí čtyř minut hráli domácí dvě přesilové hry, ale bez úspěšného zakončení. A tak přišly na řadu Karlovy Vary a jejich přesilovková efektivita. Ve 33. minutě hosté hráli přesilovou hru. Po rychlém vhazování v akci dva na jednoho ujížděl Sláma s Topinkou, přičemž prvně jmenovaný neotálel a bombou v plné rychlosti prostřelil Kůdelu.

Západočeši tak vedli o jednu branku, a měli tak výborně rozehraný zápas. Hned o dvě minuty později opět došlo k přečíslení Karlovarských, ale tentokrát vsetínský fakír v leže vyrazil parádní blafák Chaljavina. Tentýž hráč se pokusil vyzrát na Kůdelu hned v dalším střídání ale jeho ten stačil rychle sevřít betony. Minutu před koncem druhé části obránce Sznapka vyslal dělovku na Panece, ale ten ač se zakrytým výhledem jeho ránu chytil

Závěrečná třetina byla klíčová k rozuzlení celého zápasu, neboť oba týmy předváděly vynikající hokej. Po přestávce se vrátili na led Vsetínští jako vyměnění a již ve 42. minutě to bylo znát i gólově. Švaňhal zpoza brány nahrál Ševčíkovi, který střelou k tyči srovnal na 1:1. Akce střídala akci a nejdou rychlý, kombinační hokej zvedl spokojeného diváka za sedadel. Od 50. minutě se zdálo, že Vsetín pokropený živou vodou měl k brance blíže, což potvrdil hbitý štírek, který v obraném pásmu prošel sám přes tři hráče, ale ležícího Pance již nedokázal překonat.

V 50. minutě hráli Valaši přesilovku, jelikož Karlovarští hráli v šesti na ledě. Poprvé se Vsetín ještě neprosadil, ale o čtyři minuty později se Západočeši dopustili stejné chyby a Vsetín jejich hrubku potrestal. V přesilovce Haschka vypálil od modré a jeho ránu z ostrého úhlu dorazil do branky Hrňa. V závěru třetiny hosté již zkoušely brejkové situace a hru vabank. Dej v samostatném úniku bekhendem pálil nad branku. Karlovarští minutu před koncem hráli bez brankáře, ale Rachůnek za asistence Podešvy a Holomka jejich nesouhru v obranném pásmu potrestal na konečných 4:2.