Valaši se znovu představí doma, přijede předposlední Karviná

Jan Tajzler • 26.10.2015

Hokejisté Vsetína mají za sebou venkovní trip, který čítal tři zápasy v řadě na stadionech soupeřů. Zelenožlutí získali z venkovní série celkem šest bodů a posunuli se na druhou příčku tabulky. Nyní bude úkolem Jenáčkovy družiny držet dobytou pozici a pronásledovat lídra z Frýdku-Místku. K tomu bude zapotřebí bodovat v domácím prostředí, ve středu zpestří státní svátek utkání s předposlední Karvinou a vy můžete být u toho. Utkání 14. kola startuje na Lapači v 17:30.

Vsetínští mají s celkem SK Karviná pozitivní bilanci. Po postupu z krajského přeboru stihla Karviná odehrát s Valachy celkem pět duelů, přičemž pouze jedinkrát dokázala Vsetín porazit. V letošní sezoně se oba soupeři potkali ve třetím kole na půdě Karviné, domácí tehdy trápili favorizovaného soupeře, na bodový zisk však nedosáhli a podlehli 1:2. Vsetín bude favoritem i tentokrát, proti předposlednímu celku tabulky neberou svěřenci trenéra Jenáčka a Hlobila nic jiného než plný bodový zisk.

SK Karviná: 11. místo, zisk 9 bodů

Hokejisté Karviné obsadili v loňském ročníků poslední příčku a dle nových pravidel ČSLH je měl čekat přímý sestup do krajského přeboru. Jenže hokejový osud se nad klubem z hornického města smiloval a pro udržení sudého počtu účastníků ve východní skupině vzal Karvinou na milost. Tým trenéra Fryčera však přes léto přišel o svůj největší klenot, Vladimír Luka vyslyšel vábení ambiciózního Frýdku-Místku a jeho branky a asistence budou Slezanům v letošní sezoně chybět. Tomu odpovídal už začátek soutěže, Karviná musela skousnout sedm porážek, než se dočkala prvního bodového zisku. Stalo se tak až v 8. kole, kdy Karviná porazil na domácím ledě nováčka z Kopřivnice. První vítězství modrobílé nakoplo a v dalších dvou zápasech Karviná znovu zvítězila, v Břeclavi zvládla uhrát bezbrankovou remízu a v nájezdech vybojovat bonusový bod navíc. Poté přišlo veledůležité utkání s Bobry z Valašského Meziříčí, utkání o předposlední místo Karviná zvládla a vybojovala tři body za vítězství 2:1. Pak ale přišla ledová sprcha, v Moravských Budějovicích Baník narazil a prohrál 0:7. Náplast na duši karvinských hokejistů bylo vítězství po samostatných nájezdech v Opavě 4:3, ale poslední utkání znovu defenziva Karviné hrubě nezvládla a v domácím prostředí se musela sklonit před Drtiči z Hodonína 3:7.

Největším problémem Karviné je impotentní útok, Slezané doposud vstřelili pouze 27 branek, což je řadí na poslední místo v této disciplíně. Obranná činnost je na tom lépe, ale bez vstřelených branek nabíhají bodíky na karvinské konto velmi pomalu. Chabou ofenzívu Karviné prozatím vede Arturs Logunovs, bilance 3+3 je však na nejproduktivnějšího hráče týmu bídná a o lecčems vypovídá. Šest bodů nasbíral také Václav Chomič. V defenzívě středečního soupeře nalezneme velezkušeného Miroslava Javína (2+2), ten přišel Karvinou posílit z nedaleké Poruby. Dalším zkušeným borcem v týmu Karviné je nestárnoucí Petr Gulda, ale také on prozatím stihl odehrát pouze čtyři zápasy. V brankovišti Karviné nepanuje stabilita, Michal Gleich a Peter Pútec se pravidelně střídají už během utkání, budou Karvinští nuceni sáhnout ke střídaní brankářů i ve Vsetíně?

Vsetín se vrací domů, naplní roli favorita?

Valaši za sebou mají třízápasový venkovní trip, z něj dokázali přivést šest bodů, což se hodnotí jako úspěch. Vsacané z posledních osmi utkání padli pouze jednou, jinak se zelenožlutá mašina rozjela na vysoké obrátky a pomalu začíná plnit předsezonní prognózy. Naposledy se o síle Vsetína přesvědčila brněnská Technika, v přímém souboji o druhou příčku si Vsetínští vytvářeli jednu šanci za druhou, nakonec si v Brně dokázali vybojovat tříbrankový náskok, ale v závěru třetí třetiny nastaly komplikace. Zelenožlutí v posledních dvou minutách dvakrát inkasovali a v moravské metropoli se rázem odehrávalo drama, ještě že se do prázdné branky trefil kapitán Daniel Vaněk, čímž definitivně rozhodl přímou bitvu o druhé místo.

Vsetín se domácím fanouškům představí na státní svátek ve středu 28. října. Vsetínský Lapač čeká na domácí utkání čtrnáct dnů, naposledy zažil hořkost porážky 23. září, kdy si ze Vsetína odvezla dva body ostravská Poruba. V brance se letos poprvé objeví zkušený Lukáš Plšek. Na domácí prostředí se zcela jistě těší i staronové tváře v týmů Valachů, v minulém týdnu totiž na hostování přišel odchovanec Vsetína Jindřich Abdul. Mateřskému klubu pomůže také René Kajaba, jenž má z prvoligového Prostějova vyřízen střídavý start. V ofenzivních řadách Valachů tak rázem propukl boj o triko, což určitě svědčí trenérům Jenáčkovi s Hlobilem, ti tak mají k dispozici širší kádr, hráč mají za se postaráno o motivaci probojovat se do základní sestavy.

Dokáže Vsetín naplnit roli favorita a proti Karviné vybojovat povinné tři body? Nebo se snad dočkáme překvapení? Odpověď nám dá středeční podvečer, utkání startuje v 17:30 a v případě nepřítomnosti na vsetínském Lapači, můžete využít podrobného online přenosu v režii vsetínské redakce.

Předpokládané sestavy:

Vsetín:Plšek – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Žák, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk (C), Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Kajaba, Ondráček, Kubo, Daněk.

Karviná: Gleich – Baca, Fišera, Javín, Duriš, Deutsch, Jaroch, Chomič, Foltyn, Opravil, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Malík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Pobuta, Juhász