Starší dorost schytal výprask od Třince

Radek Bařina • 26.10.2013

Debaklem 0:9 skončilo utkání starších dorostenců Vsetína s Třincem. Výrazně oslabená sestava Valachů neměla proti favoritovi sebemenší šanci a od prvních minut zřejmé, že jedinou neznámou zápasu bude konečné skóre. To se nakonec zastavilo na výsledku 0:9. Vsetínští starší dorostenci se tak i po tomto kole budou vyhřívat na posledním místě tabulky.

ELSD - 20.kolo so 26.10.10:30
HC Oceláři Třinec
0:9(0:4, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Pala (Christov, Stránský), 13. Kovařčík (Walaski, Cienciala), 14. Walaski (Lorek, Sikora), 20. Murín (Christov), 31. Kovařčík (Bartko, Stránský), 33. Motloch (Kovařčík), 48. Sikora (Petrák), 51. Sztwiertnia (Cienciala), 60. Christov (Poruba). Rozhodčí: Cik – Kašík, Vožda. Vyloučení: . Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:9.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Haničák, Svozílek, Hohl – Rýpar, Lainka, Konopka, Mikula, Janošek, Škrabánek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Blahunek, Strmiska
HC Oceláři Třinec: Dudáček – Janiczek, Bartko, Zahradníček, Bartoň, Adámek, Walaski, Stránský – Cienciala, Kovařčík, Christov, Murín, Sikora, Petrák, Škorpík, Trčka, Motloch, Poruba, Sztwiertnia, Lorek, Pala

Na výrazně oslabenou sestavu VHK vlétli starší dorostenci z Třince jak uragán. Obléhání domácí brány ukončil již po 27 sekundách Martin Pala, když po obkroužení defenzivních hráčů i s brankářem poslal puk do odkrytého kouta branky. Tlak hostů poté pokračoval, přes několik nebezpečných závarů se ale zvýšení náskoku nedočkali. Po třech minutách hry začali zvedat hlavu i Valaši. Hru vyrovnali, vytvořili si dokonce mírnou územní převahu, v útočném pásmu se ale nedostávali dál než do rohu. Brankář Dudáček tak byl téměř bez práce.

V polovině první třetiny Oceláři znovu přidali na obrátkách. Nejprve to byl agilní Christov, kdo několikrát nebezpečně hrozil, aby se nakonec gólové radosti dočkal jeho spoluhráč Michal Kovařčík. Ten si při hře 4 na 4 nabruslil do mezikruží, vypálil a trefil levý horní růžek tak, že přesněji to snad ani nešlo. Gólmanu Bechnému dost možná zvoní v uších ještě teď. Hra 4 na 4 se vůbec stala vsetínský Waterloo. Hned po rozehrávce ve středovém kruhu se totiž Třinec znovu natlačil do útočného pásma, Ladislav Walaski vypálil švihem od modré, gólman na puk nedosáhl a na rázem to bylo 0:3.

V šestnácté minutě se domácí mohli vrátit do hry při přesilové hře. Nesehráli ji špatně, zmrzlého Dudáčka dokonce donutili k několika zákrokům, žádný neřešitelný problém ale hostující gólman řešit nemusel. To Bechný na druhé straně se nenudil. Hned po skončení přesilovku VHK totiž ujel Christov, jeho povedený blafák však skonči na výborném zákroku domácího brankáře. V čase 19:15 už byl ale Bechný bez šancí. Třinec hrál přesilovku pět na tři, puk se šťastně odrazil před Matěje Murína a ten nadvakrát poslal puk do odkryté brány. První třetinu tak jasně ovládli hosté.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Snažili se útočit, znovu ale naráželi na skvěle pracující defenzívu Třince a Dudáček tak příliš práce neměl. Změnu nepřinesla ani valašská přesilovka pět na tři v minutě šestadvacáté. Vsetínští sice v několika náznacích zahrozili, opravdu vyloženou šanci si ale nevytvořili. Oceláři se v první polovině prostředního dějství soustředili především na zodpovědnou defenzívu a dopředu se příliš nehnali. Když se jim ale v jednatřicáté minutě naskytla výhoda přesilové hry, bleskově ji využili. Po rychlé kombinaci zakončil přesně mezi Bechného betony Michal Kovařčík a bylo to již 0:5.

Aby se to nepletlo, o minutu později si Oceláři zahráli další přesilovku a i tentokrát ji přetavili v branku. Lukáš Motloch nabral ve středním pásmu rychlost, objel statické beky VHK, obkroužil i Bechného a pak bez problémů zakončil do prázdné. Motloch byl i nadále při chuti a o tři minuty později si vytvořil hned dvě střelecké příležitosti. První pokus z mezikruží ale zastavila tyč, ten druhý beton Bechného. Smutnit však nemusel ani on, ani jeho spoluhráči. Vždyť do kabin si odnášeli bezpečný, šestibrankový, náskok.

Začátek třetí třetiny zdařile kopíroval periodu druhou. Domácí se snažili aktivní hrou o čestný úspěch, hosté naopak pozorně bránili a bez problémů kontrolovali náskok. Velmi blízko snížení byli Valaši v minutě čtyřicáté sedmé, kdy si vytvořili svou vůbec první vyloženou šanci. Akci dva na jednoho ale zakončil Janošek jen do boční sítě. Krátce poté domácí faulovali a Třinec bleskově trestal. Petrákovu střelu vyrazil Bechný před Kamila Sikoru a ten bez problémů dorazil puk do brány. O dvě minuty později si Vsetínští zahráli přesilovku. Úspěchu se nedočkali a naopak opět inkasovali. V akci dva na jednoho přihrál Cienciala Eryku Sztwiertniovi a ten po ledě uklidil puk do sítě.

Zbytek utkání už se proměnil v hostující exhibici. Výborné příležitosti měli Škorpík nebo Sikora, puk za Bechného ale nedostali. V poslední minutě se domácí už už radovali z čestné branky. Strmiska totiž dorážel puk do takřka prázdné brány, letící touš si to ale zamířil přímo do natažené lapačky, jinak již bezmocného, Dudáčka. Poslední slovo tak patřilo nejlepšímu hráči utkání, Vítu Christovovi. Ten pohodlně dorazil střelu Jana Poruby a stanovil tak skóre zápasu na zasloužených 9:0 pro Třinec.